Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám folyton morog rám?...

A kutyám folyton morog rám? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 éves fajtatiszta tacskó születésétől nálunk van. Nagyon okos kutya, kutyaiskolába is jártam vele, rengeteg paracsot ismer. Szót fogad mindig, ha mondom neki például, hogy marad, akkor addig nem mozdul el, ameddig oda nem hívom magamhoz. Azonban van olyan, amikor teljesen kifordul magából. Ilyen például, amikor eszünk, és ki akarja kapni a kezemből az ételt. Ha rászólok, és próbálom arrébb tenni, akkor nagyon elkezd morogni, és volt már, hogy oda is kapott. Vagy például a hálószobánkba nem mehet be, de ha valamikor nyitva hagyjuk, és beszökik, akkor onnan nem lehet kiparancsolni. Felfekszik az ágyra, és nem lehet hozzáérni. Szintén morog, és meg is akar harapni, ha hozzáérek. Nagyon szeretjük, sosem vertem meg, nem nyomtam bele a fejét, ha bepisilt vagy bekakilt. Rendesen kap ennit, sétálunk vele mindennap 3-szor, természetesen állatorvoshoz és kozmetikushoz is járunk vele. Tehát nincs elhanyagolva. De mégis mit tudnék ilyenkor tenni? Ha kiabálok vele vagy, ha rákoppintok az orrára az sem segít. Mindig újra és újra megcsinálja. Akkor mégis mi a megoldás?
2017. febr. 25. 12:01
1 2
 1/18 piriiiii ***** válasza:
42%
Úgy tűnik, hogy a kiabálás, orra koppintás nem segít. Fogd meg a grabancát és nyomd le a földre.
2017. febr. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%
Nem te vagy a főnök a kutyádnál.
2017. febr. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
38%
Először is nyugodj meg. Aztán ne hangokkal próbáld nevelni, hanem érintésekkel. Ahogy Cesar Millan mondaná zökkentsd ki. Ajánlok néhány sorozat részt. Vedd át az irányítást.
2017. febr. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
38%

A kiabálásod azért nem használ mert érzi hogy félsz tőle és nem vagy kellően erélyes. Az hogy az orrára koppintasz az semmit nem ér max egy 10 hetes kutyánál idősebb korban meg ha vmi pici dolgot csinált de tudja hogy az ember a főnök akkor használ.

Itt a fizikai nevelés maradt. Ha morog megrázod mint krisztus a vargát vagy egy emberes pofont adsz neki és elzavarod és egy ideig nem haverkodsz vele. Az ágyon pedig vagy lenyomod vagy levágod onnan de mondjuk felveszel két kesztyűt a kezedre és az talán egy kicsit enyhíti a félelmedet hogy megharap.Az iskolákban szerintem az oktatók is a segítségedre lehetnek.

2017. febr. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
15%
Előzőnek. Emberes pofonvágás? Hol élsz? Ez egy kutya. Nem ütni kell hanem nevelni. Meg kell mutatni hogy nem félünk tőle (ez fontos és maradjunk nyugodtak és magabiztosak) majd ha ellenszegül akkor megfogod a nyakörvet, hátára fekteted és addig tartod nyugodtan és magabiztosan amíg nem lesz megadó állapotban. Ha többször csinálod valószínűleg leesik neki hogy ki az úr a háznál. Etetésnél meg állíts fel szabályokat. A kutyanevelés 3 alapelve: mozgás, fegyelem, szeretet. Neked lehet valami kimaradt.
2017. febr. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
56%

Sajnos ilyenkor a kutyád szemében egy pancser vagy.

Azért csinálja, mert hagyod neki, nem szidod meg eléggé.


Meg akar harapni? Odakap? Akkor méretéhez illő csattnós saller és elzavarás. Ha erre képtelen vagy, akkor egy tárgyat is (pl. újság) földhöz vághatsz mellette és elzavarás. Ha ott ugrálsz körülötte és félsz, hogy megharap, azzal csak erősíted benne, hogy milyen jól működik a pofátlankodás ---> máskor is megcsinálja.

Leszidás, elzavarás után egy ideig ne foglalkozzatok vele, közösítsétek ki, utána már visszahívhatjátok.


Nagyon szép és jó dolog, hogy ilyen finoman próbálod nevelni, de sajnos a pofátlanabb kutyáknál kicsit komolyabban kell tudatosítani, hogy mit szabad és mit nem.

2017. febr. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
58%

Akkor mégsem hallgat rád. Ha a hálóba nem mehet be, akkor hogyhogy bemegy? Ha én megtiltom a kutyámnak, hogy valahova bemenjen, akkor nyitva is hagyhatom az ajtót, kaját is kirakhatok a földre, nem fog bemenni. Itt azért sok kavar van a nevelésében... Érdemes lenne másik kutyasulit felkeresni.


A gazda elleni agresszió a legnagyobb pofátlanság, azt jelenti, hogy ott nagyon félre ment a kutya nevelése. Pár kilós, ha bevédi az ágyat úgy hajítsd le róla, hogy koppanjon a falon. Ha kapkod az étel után olyan pofon mehet neki, hogy többet ne akarjon ugrálni. Ezt szeretgetéssel és orrsimivel nem fogod tudni megoldani. A rászólásnak pedig akkor van értelme, ha van mögöttes tartalma is, mellette nem rettegsz a saját kutyádtól.

2017. febr. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
56%

Úgy látom itt elég sokan el vannak tévedve. Egy kutyát nem ütünk. Nem azt mondom hogy ha rosszat csinál jutalmazzuk meg, de nem ez

a megfelelő módja a kutyanevelésnek. Büszkék lehettek magatokra. Csoda én fel tudtam nevelni erősebb fajtákat is normálisan úgy hogy nem vertem. És belőlük se lett egy vadállat.

2017. febr. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%

#4 vagyok

Igen kutyát nem ütünk szadiból de nevelési célzatból igen. Két kuytám van mindkettőt ugyanúgy neveltem és mindkettő megfelelően viselkedik. Oviba&suliba is jártak ugye hogy a szocializációjuk még jobb legyen.

A kutya egy falkaállat tehát ha ott ha probléma van 2 kutya között akkor azt hogy oldják meg hát hogy bunyóznak keményen már egészen kicsi koruktól fogva. Idősebbként is de hát az ugye nem nagyon jó dolog.

A kutyák egymást is fizikailag nevelik a farkasok is. A kutya nem gyerek a gyereket nem ütjük soha de a kutyát igen ha nevelni kell.

Igen emberes pofon segít ez a nevelés nem az hogy a kutya már ráfogott a karodra te meg megkérd hogy kérlek szépen engedd el.

Áruld már el hogy hogy mutatod meg neki hogy nem félsz tőle ha nem rázod meg mert ha ott állsz a közelébe a kutya meg morog veszettül akkor te nem mész el hanem ott állsz és nézed hogy morog és várod hogy tetlegességet csináljon. Kinek van a kutyáján nyakörv otthon? A válaszadó itt azt kihagyta hogy ilyen nevelésnél a kutya mocorog mindenfelé morog ,harap ,nyüszít tehát küzd rendesen amúgy ez a nevelés sok embernek nem válik be mert nem elég erélyes vagy megsajnálja a kutyát. Ha kellően neveled akkor egy nagy pofontól és rászólástól magától megadja magát.


#8 akkor mi a megfelelő módja? Mi számít erősebb fajtának? Felnevelés nem egyenlő fegyelmezéssel.

2017. febr. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ő az úr a háznál, ez a gond.


Ezeket a viselkedéseit mindenképp büntesd.

Én arra gondoltam, elsősorban, hogy lehetne rajta póráz a házon belül.

Ha a nemkívánatos viselkedést produkálja, akkor megfogod a póráz végét és egyszerűen kivezeted a helyiségből. Átviszed őt egy másik szobába, és oda becsukod egyedül. 15 perc múlva kiengedheted.

Ha ezt szépen következetesen csinálod, akkor működhet. Az a lényege, hogy mivel a kutya falkaállat, a falkából való kizárás és az egyedüllét a legnagyobb büntetés számára. Ő pedig titeket tekint a falkájának, és ha nem lehet veletek, akkor rosszul fogja érezni magát.


Ha ugrál a kajáért, egyszerűen elviszed máshova, hogy egyedül legyen. Távol a kaja forrástól, és tőletek. Nem muszáj elzárni valahova, olyat is lehet, hogy fogod a pórázt, és kikötöd messze az asztaltól, hogy lássa hogy esztek de ne tudjon odamenni. Ha lenyugszik, elengedheted. Ha megint kapkod a kajáért akkor megint ki lesz kötve. Hamar rájön majd, hogy nem olyan jó az a kunyerálás, ha kikötés lesz a vége. Hidd el, hogy hamar abba fogja hagyni.


Ha az ágyat elfoglalja, szintén a hosszú pórázos megoldás lehet a megoldás. Szólsz neki, hogy menjen el, ha nem hajlandó vagy morog, akkor fogod a póráz végét és elvezeted. Az előző módszerhez hasonlóan.


A tacsik roppant okos kutyák, 2 napba se fog telni és rájön hogy ki az úr a háznál.

AZ, hogy egyébként szót fogad, csak azt jelenti, hogy jól lett tanítva, mármint gondolom jutalomfalattal, tehát rögzült neki hogy ha megcsinálja amit kérsz akkor jutalmat kap. Nyilván a kutyasuliban az ilyen bevédős dolgokat nem tudtátok gyakorolni, ahhoz az otthoni nevelés a fontos, ezért kanászodott el így az ebecske.


Ha sikerül rendre utasítani őt ezekkel a módszerekkel, és már mondjuk szépen fegyelmezetten nézi a földről ahogy esztek, akkor megjutalmazhatod őt kajával vagy simivel is. Az ágynál is ugyanez: ha szólsz neki és lemegy, akkor jutalomban részesüljön! :)

2017. febr. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!