Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szájkosárral sétáltatható?...

Szájkosárral sétáltatható? Rendelet?

Figyelt kérdés

A XII. kerület területén a veszélyes, harapós és támadó természetű ebeken kívül csak szájkosárral és pórázon sétáltatható kutyafajták


– a belga juhászkutyák közül malinois és lakenois

– akita inu

– amerikai bulldog

– amerikai staffordshire terrier

– angol bullterrier

– angol mastiff

– argentin dog

– berger de beauce (boszeron)

– bordeauxi dog

– cane corso

– dobermann

– fila brasileiro

– flandriai bouvierre

– kanári szigeteki mastiff

– kaukázusi juhászkutya

– komondor

– középázsiai juhászkutya

– kuvasz

– leonbergi

– mastino napoletano

– moszkvai őrkutya

– német boxer

– német dog

– német juhászkutya

– óriás schnauzer

– orosz fekete terrier

– pireneusi hegyi kutya

– pitbull terrier

– rottweiler

– sarplaninac

– és a felsorolt fajták keverékei


Ezt egy 2009-es rendeletben találtam, hegyvidék. Ez azóta változott? Betartatják? Szüleim Akitát tartanak otthon, gyakorlatilag bármikor megbüntethették volna őket? Tényleg csak kíváncsi vagyok ki mit gondol erről, hogyan is működik ez, kerületenként változik? (én nem is tudtam eddig ilyenről) Azt hittem csak akkor kötelező a szájkosár ha a kutya harapós, de ez csak szerintem nem fajta függő?



2017. febr. 25. 16:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
54%
Én nem azt mondom hogy ez a rendelet nem baromság, hanem azt, hogy attól hogy nem tudsz róla, még megbüntethetnek érte. Bár első körben max figyelmeztetnek, már ha van aki betartatja. Egyébként attól hogy törvényben szájkosárhoz kötik a veszélyes ebek tartását, az szerintem nem ír felül egy olyan rendeletet, ami, szigorúbb szabályást ír elő. Fordítva nyilván más lenne a helyzet.
2017. febr. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Persze, így már értem köszi :)


Köszönöm mindenkinek, a póráztörvényt természetesen ismerjük, betartjuk csak ez a fajta szerinti szájkosarazás volt nagyon furcsa ezért gondoltam rá kérdezek ki mit tud erről.


Szuperek vagytok, mentek a zöld kezek.

2017. febr. 25. 17:01
 13/17 anonim ***** válasza:
én erről még nem is hallottam. Azt tudom hogy veszélyesnek nyilvánított kutyát (egyedet) csak szájkosárral szabad közterületre vinni de hogy ez fajtákra legyen szabva?..baromság. Akitám van, soha nem harapna meg senkit és semmit. Szerintem kegyetlen lenne vele szemben ha szájkosarat kellene hordania csak azért mert a felsorolt fajták egyike...
2017. febr. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
2009 óta van új állatvédelmi törvény. A legtöbb önkormányzat már átalakította a saját rendeleteit a törvényben foglaltakra.
2017. febr. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
2017. febr. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 okrwdw ***** válasza:
Meglep, hogy a Tosa Inut pedig engedik :D
2017. febr. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kérdem én:

Mi baj van a leonbergivel?

2017. febr. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!