Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a 15 kilós kutyámat szájkos...

Ha a 15 kilós kutyámat szájkosárral ölbeveszem a 4/6-oson, akkor nem kell neki kutyajegy?

Figyelt kérdés
2014. márc. 2. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
A három kilós kutyának is kell, hiába van ölben.
2014. márc. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
én úgy tudtam, hogy ha táskában viszed, nem kell. Csak azt nem tudom, hogy feltétlen kell-e táska is, vagy elég, ha nem foglal helyet? 600 Ft-ot nem szívesen fizetnék azért, hogy elmegyek a Petőfi hídtól a Margit-szigetig oda-vissza, amikor ezt a távot le is gyalogolhatom, csak szeretnék időt spórolni.:)
2014. márc. 2. 20:50
 3/9 anonim ***** válasza:
ha eldugod a táskádban és nem veszik észre akkor nem kell :D de ez kb. olyan hogyha a 13 éves gyerekedet ölbe veszed akkor nem kell neki jegy? :D
2014. márc. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Akkor nem kell jegy, ha full zárt hordozóban van.
2014. márc. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha se a feje se a farka nem látszik ki tehát teljesen zárt, akkor nem kell jegy. Szájkosár amúgy is kötelező!
2014. márc. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Akiteki ***** válasza:

Minimális számítógépkezelési ismeretet igényel csak, hogy az ember beírja a fejlécbe: bkv.hu

És íme az üzletszabályzat:

[link]

VII.2. Élő állatok szállítása


Élő állat a kézipoggyász méretét meg nem haladó, állatok szállítására alkalmas zárt

szállítóeszközben díjmentesen szállítható, amely biztosítja, hogy az élő állat az utazás során

nem szabadul ki, illetve az utasok ruházata, poggyásza vagy a jármű nem szennyeződik be.


Az előző bekezdésben foglaltaktól eltérően (ha az utas nem kézipoggyásznak megfelelő

szállítóeszközben szállítja) a kutya zárt szállítóeszköz nélkül, szájkosárral és pórázon vezetve

szállítható.


Az utasnak rendelkeznie kell a kutya oltási bizonyítványával és kérésre azt a szolgálatban lévő

személyzetnek fel kell mutatnia.


A kutya utaztatásának viteldíja azonos az adott távolságra érvényes teljes árú menetdíj árával, a

HÉV vonalain a vonaljegy, gyűjtőjegy, átszállójegy a vonal teljes hosszára érvényes.

Kutyaszállításra 24 órás jegy, 72 órás jegy és hetijegy is használható. A kutya részére teljes árú

havibérlet váltható. A bérletszelvényt általános bérletigazolványban kell használni, az arckép

helyén " EB " felirattal, az általános bérletekre vonatkozó szabályok szerint. A rendőrségi

szolgálati kutya és a megkülönböztető jelzéssel megjelölt segítő kutya (mozgáskorlátozottakat

segítő, hangot jelző, rohamjelző, személyi segítő és vakvezető kutya) utaztatása díjtalan.

2014. márc. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

". A Fővárosi Közgyűlés által megállapított egyes további változások csak később lépnek életbe. A BKK rév jegyek forgalmazása várhatóan 2014 tavaszán kezdődik, egyes új bérletfajták bevezetése (kétheti Budapest-bérlet közoktatásban tanulóknak, valamint a BKK által megrendelt személyszállítási közszolgáltatások járataira kedvező árú kutyabérlet, éves nosztalgia bérlet, közfoglalkoztatottak számára váltható arckép nélküli havi bérlet), illetve a hetijegy használati feltételeinek változása 2014. március 1-jével lép hatályba."


A kedvező árú kutyabérlet 5250 Ft, ha pontosan olvastam.

2014. márc. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Póráz+szájkosár+oltási könyv+jegy


VAGY


ZÁRT táska, ketrec, stb+oltási könyv

2014. márc. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
én beszéltem velük anno egy 12 kg-os kutyával kapcs, akire eü okok miatt szájkosár nem adható. Kutyatáskában felvihető, ha abból nem tud szabadulni...tehát a rögzített fejkilátszós az oké. Egyébként kell nekik szájkosár és póráz ÉS jegy....és oltási könyv persze.
2014. márc. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!