Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Foxi póráz nélkül nem is...

Foxi póráz nélkül nem is sétáltatható? Nem fog visszajönni ha hívom?

Figyelt kérdés
még új vagyok a foxik terén, szeretnék saját véleményeket ötleteket, ilyen téren, mi az amit tudnom kell egy foxiról? Mennyire agresszív kutya, mennyire harapós? mennyire tudom pl a család barátait hazahordani vagy elvinni idegen társaságokba és helyekre? Igazándiból minden érdekelne erről a kutyáról mert 1 hónapon belül hozom el a kiskutyát(addigra lesz elhozható). hímet szeretnék, nem vagyok egy rutinos kutyák terén még!
2014. szept. 27. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez nem kutyafajta-specifikus, hogy hallgat-e a hívó szóra. A kutya viselkedése úgy alakul, ahogy nevelik.


Mindenképp vidd kutyaoviba és iskolába is.

2014. szept. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A tenyésztő minden kérdésedre válaszolni tud. Hiszen ő ismeri a legjobban a kutyáit.
2014. szept. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
A foxi nem kezdőknek való, makacs tud lenni. Nagyon nagyon aktív kutya. Határozottnak és következetesnek kell lenni vele. Ha más mindenképp foxi, akkor ivartalanítsd, akkor kevesebb eséllyel nő a fejedre. Kutyaiskolát mindenképp javaslom, ott rengeteget tanulsz, sokkal könnyebb lesz úgy vele és te is tapasztalatot szerzel. Csak ne ilyen kutyaiskolának mondott lehúzós tükörsuliba menj ahol elkérnek 80 000-et azért a tudásért, amit más suliban 1 hónap alatt megtanítanak. Vannak köztük jók is, de sokban csak a pénzre mennek és nem is értenek hozzá. 15 éve kutyázom versenyszerűen és ez a tapasztalatom nekem is és a többi komoly kutyás ismerősömnek is.
2014. szept. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha kezdő kutyás vagy, akkor inkább szukát válassz, mert kezelhetőbb. Én soha nem sétáltattam pórázzal.

Ha sokat viszed emberek és kutyak közé, akkor nem lesz baj. De ez minden kutyanal igy van.

2014. szept. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem már a harmadik van. Emberre egyik se ment rá, viszont másik kutyákkal szeretnek verekedni, és hát mindent, ami nála kisebb és gyengébb, kiirt. Egeret, kisrigót, macskát... ez a vérében van. Amúgy nagyon ragaszkodó, emberszerető fajta, és mindenki szereti. Elvileg sétáltatható póráz nélkül, de ha nagy az autó forgalom, ott nem tanácsos, mert olyan kis szeleburdiak, hogy előbb-utóbb tuti a kerekek alatt végezné. Én csak az erdőben szoktam elengedni. Általában visszajön, de nem az első szóra. De évente egyszer meglóg a piszok. Olyankor szépen hazamegyek, és várom, hogy a becsületes megtaláló telefonáljon. Ez általában még aznap este be is következik. "Hallo, a Babérlugas kerthelyiségből telefonálok, itt egy foxi, és a vendégek kajájából kunyerál..." meg ilyesmi.
2014. okt. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Enyém most 5 éves. Utcán nem engedem el, de mezőn, erdőben vagy faluban ahol nem sok kocsi jár ott igen. Eddig mindig visszajött. Szeret elrohanni, de figyel rám és nem hagy ott sehol. Ha túl messzire fut akkor pedig vissza jön magától is.
2015. febr. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!