Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb TOTW táp?...

Melyik a legjobb TOTW táp? Neked melyik vált be? Milyen kutyid van?

Figyelt kérdés
2017. febr. 25. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

Nem etetek Taste Of The Wild-dal, tápokhoz nagyon értő ismerősünk (állateledel boltja van, de nem csak azt erőltetné ránk amit ő forgalmaz, hanem segít a tökéletes tápot megvenni) , szerinte jó-jó táp, de aránytalanul drága, van jobb táp kicsivel jobb áron. Viszont, mint írtam, a TOTW nem rossz (ismerősömmel ellentétben én kifejezetten jónak tartom, de gondoltam az ő véleményét is leírom) . Viszont mivel tapasztalatom nincs vele, ezért összetétel alapján rangsorolom neked.

1. Pacific Stream Canine

Csirke és gabonamentes, sok hallal. És a sót sem említik az összetevők között.

25/15-ös fehérje/zsír aránnyal rendelkezik, ez egy felnőtt, normál aktivitású kutya szükségleteit fedezi. Annyi a hátulütője, hogy nem minden kutya lelkesedik a halas tápokért, plusz valamivel büdösebb, mint egy nem halas fajta.

2. Southwest Canyon

Ebben sincs se csirke se gabona. Marha, vaddisznó és bárány hús van benne.

29/15-ös fehérje/zsírral nagyon jó, de szerintem a halas tápjuk még mindig üti ezt a fajtát.

3. Sierra Mountain

Szintén csirke és gabona mentes, itt már van só, de ez nem is igazán fontos. Bárány a legfőbb fehérje forrás. Szintén 25/15-ös fehérje/zsír.

4. High Prairie Canine

Ebben már van csirke is és az sem tetszik, hogy a vadhúst nem fejtik ki, csak annyit írnak, hogy 'sült vadhús' . Ez sok mindent takarhat. Ezért és a csirke miatt csak a negyedik. Plusz a fehérje/zsír aránya kicsit magas a maga 32/18 %-ával. Egy kifejlett, normál aktivitású kutya szükséglete 20-30/12-17

5. Wetlands Canine

Ebben szinte csak szárnyashús van, ami sok kutyánál allergizál, így én ezt írnám utolsó helyre. Ugyanaz van a fehérje/zsír arányával, mint az előzőnek, magas a 32/18 arány, de még nem vészesen.


Szóval, mint írtam én nem ezzel etetek, de ha TOTW tápot kéne választanom, akkor ilyen sorrendben tenném.

2017. febr. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Az Orijen jobb táp szerinted? Abból melyik a legjobb? Szereti a halasat viszont oltári büdi utána a szája. Ha van benn nem érdekes de ne csak az legyen vagy nem tudom. Jobb ha nincs benne de ha van sem baj.
2017. febr. 25. 21:07
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Az Orijen bár jó, de írtó túlárazott és magas a fehérje tartalam, van olyan tápjuk amelyiknek 37% fehérjéje van, ennyi szükségtelen. Én nem tartom az Orijent egetverően jónak és egy csomó ismerősöm így van vele. A rossz szájszag nem biztos, hogy a haltól van. Lehet fogkő is akár. Esetleg próbáld ki, hogy néha adj neki nyers marha lábszárcsontot rágcsálni. Ez segíthet a fogkövön.
2017. febr. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%

Bocsi, az utolsó mondatban nem azt akartam írni, hogy segíthet a fogkövön, hanem segíthet a szájszagon.

(Előző voltam)

2017. febr. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ mindig csontozik egyfolytában van itthon. A fehérjetartalom annyira úgy tudom a kistestűeknek nem számít. Az árnál pedig fotosabb dolgok os vannak. Így is napi 200 ftt enne az orijenből.
2017. febr. 25. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!