Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez szeparációs szorongás vagy...

Ez szeparációs szorongás vagy unalom?

Figyelt kérdés

Ma igazán nagy rombolást rendezett a kutyám, amikor egyedül hagytuk kb 2-3 órára. Néha előfordulnak hasonlók, főleg ha elölhagyunk véletlenül valamit, azt kivégzi, cipőt főleg. Ma sikerült kinyitnia a fürdőszoba ajtaját és mindent szétkapott amit ért, elképesztő látvány volt, és be is kakilt, pedig már lassan egyéves, teljesen szobatiszta.


Van, hogy semmit nem csinál, ha dolgozom egész nap akkor sem, van, hogy megrág valamit, vagy kinyitotta már az előszobaszekrény ajtaját is és kirámolt és van ez a mai, ami már elég szélsőséges rombolás. Érdemes lenne esetleg egy szobakennelt beszereznem? Elég sokat idegeskedek, ha egyedül hagyom.


Azt nem gondolnám, hogy nincs eléggé lefárasztva, viszonylag sokat visszük, és elég nyugis, lusta kutya.



2017. márc. 1. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Naponta mennyit mozog, mennyit van fárasztva?

Szeparációs szorongásnál nincs olyan, hogy egyszer van, egyszer nincs. Vagy szorong a kutya ha egyedül van vagy nem.


Amúgy nem is értem, ha tudod, hogy ilyen akkor miért nem pakolsz el? Nem feltétlenül megoldás a ketrec mert nagyon sokan rosszul szoktatják bele a kutyát és még jobban őrjöng benne, mint egyébként. Az ajtókat kulcsra lehet zárni vagy biztonsági (bébi) zárat tenni rájuk, a cipőt meg eltenni olyan helyre, ahol nem fér hozzá. És kint lehet hagyni neki valami játékot amit rághat.

2017. márc. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Eddig nem tudta kinyitni az ajtókat. Az előszobából mindent elpakoltam, ha otthagytam valamit, az nyilván az én saram, magamat hibáztattam miatta.


Nyilván az is megoldás, hogy kulcsos zárat tetetek mindenhová, de őszintén szólva ez albérlet, és hamarosan költözünk. A kérdést nagyjából meg is válaszoltad, hogy szorongás-e ez.


A mozgatása kb így néz ki, reggel 40 perc körül, délben 30-40 estefelé egy óra, ha nincs valami nagy bandázás, akkor persze több. De egész nap tunyul, elvan.

2017. márc. 1. 13:24
 3/8 A kérdező kommentje:
A ketrecbe fokozatosan gondoltam beleszoktatni, egyébként is hasznos lenne, mert sok helyre visszük magunkkal, és van, hogy jó lenne biztonságban tudni, egy két-órára míg nem tudunk rá figyelni. De még olvasgatok ketrectémában.
2017. márc. 1. 13:29
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen természetes egy unatkozó kölyök v. serdülő kutya esetén, hogy egyedül, unalmában elrágcsálja a gazdák dolgait. (azaz különös ok nélkül is, de lehet ettől még más ok)


A 'szeparáló' kutya idegroncs attól, ha a személy, akihez kötődik, elmegy, ő pedig nem tud vele lenni. Mondják, hogy némely esetben az alacsonyabb rangú falkatag megvédeni kívánása áll emögött, de ezt kétlem, mert olyan kutyáról is hallottam, amelyik megijedve hanyatt-homlok menekült a gazdája mellől az utcán ill. alapvetően félénk.

Az biztos, hogyha 'szeparál', akkor nem érdekli se étel, se játék, hanem kapar, ugrál, stb. arra/azt amit a szabadság akadályának lát, illetve nekiesve (mint egy eszelős) szétszed dolgokat, közben állandóan ugat, vonyít, stb.


Szobakennelnek nagyon masszív, rághatatlan kell szeparáló kutyához, mivel ha meg tudja rágni pl. a vasrácsot, károsíthatja a fogait, ha pedig ki tud szabadulni, akkor amellett, hogy pénzkidobás volt, a következőből is próbál szabadulni minden erejével. Azaz bombabiztos kell. De ez a vonyításon akkor sem fog segíteni.


Az, hogyha a jelenlétetekben nyugis, nem jelenti azt, hogy egy elérhetetlen helyre tett kamera felvéteke a távollétetek alatt ugyanazt mutatná.. ;)

2017. márc. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Abból gondolom még, hogy a szomszédok se hallották soha ugatni, vonyítani. Mindig szoktam őket kérdezgetni.

Egy ilyen ketrecre gondoltam:

[link]


Attól én is tartok kicsit, hogy rágná esetleg a fémet, talán, ha fokozatosan szoktatom be, megszereti. Utazásokkor se lenne rossz egy ilyen, ha mondjuk megszállunk valahol, és el kell mennünk valahová nélküle, biztonságosan el tudjuk zárni.

2017. márc. 1. 14:31
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja az utazásos dolgot kétszer is leírtam, bocsi :D
2017. márc. 1. 14:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy-egy ilyen sétás foglalkozás idején mennyit fárasztod szellemileg? És milyen fajta?
2017. márc. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szellemileg séta közben nem igazán fárasztom, max azzal, hogy leültetem az út szélén mindig. Inkább előtte, utána van szellemi fárasztás, mondjuk lehet, hogy nem elég neki, de nem egy feladatmániás kutya. Elrejtem neki a játékát, hogy keresse meg, trükköket tanítok neki, kb. ennyi. Menhelyi keverék egyébként.
2017. márc. 2. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!