Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szocializálhatnám a...

Hogyan szocializálhatnám a kutyám? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy 1 éve örökbefogadott tacsi keverék 3 éves szuka kutyám. Amikor elhoztuk akkor ennél sokkal rosszabb volt. Mostmár póráz nélkül boldogan ismerkedik a kutyákkal viszont pórázon ugatja őket. Ilyenkor mibdig rászólok és alkalmazom a kutyasuliban tanított kizökkentési módszert (tiltás, kaviccsal töltött palack megrázása) ilyenkor általában abba is hagyja de a következő alkalommal megint eljátsza. Mostmár azt csinálja sokszor hogy ugat azután úgy néz (ezt nem tudom elmagyarázni) hogy tudja hogy rosszat csinált de azért folytatja. Ilyenkor mindig rászólok és a végén leállítja magát. Viszont a legnagyobb gondom az hogy nem játszik. Szerintem nem is tudja hogy hogy kell. Maximum kergetőzni szokott de aközben is folyamatosan jár a szája. Már párszor kezdeményezett bírkózást (ilyenkor mindig nagyon megdícsérem) de pár másodperc után már nem tetszik neki és elkezd agresszívan viselkedni a másik kutyával. Ilyenkor mindig nagyon leszídom ha folytatja akkor pedig "lenyomom" (ahogy másik kutya tenné) amit a suliban tanultunk. Amúgy nagyon okos, tanulékony kutyus viszont ezt sehogy nem akarja megtanulni hogy a kutyák nem bántják. Az előéletéről annyit hogy bántalmazott, utcáról összeszedett kutyus. Olyan válaszokat légyszi ne írjatok hogy "fogadd el hogy ő ilyen" "már nem fog változni"

Aki segít annak nagyon köszönöm.



2017. márc. 1. 20:50
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és azt elfelejtettem írni hogy naponta 2-3 órát vagyunk kint. Általában ilyenkor 1-2 órán keresztül folyamatosan kutyák vannak körülöttünk. Ilyenkor sokszor csak leül mellém és nézi a többieket.
2017. márc. 1. 20:52
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia pórázon valószínűleg azért ugat,mert érzi,hogy te ott vagy mögötte,ha baj van megvéded. A miénk dettó ilyen 4 éves havanese. Mi azt szoktuk csinálni,hogy mikor odajön egy kutya ( természetesen csak akin látjuk,hogy nem fog rögtön verekedni ) ,akkor laza pórázzal engedem oda,és hhetetlen akkor semmi problémája nincs... Egyébként tisztában vagyok vele,hogy nem a kérdésedre válaszoltam :P . Egyébként a tiéd agresszív is ,vagy csak ugat? Azt kell neki megtanítani,hogy nem kell odamenni minden egyes kutyához.
2017. márc. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én kutyám Kb rettegett a kutyáktól mikor örökbe fogadtuk,de mostmár az a problémám,hogy ne szaladjon oda mindenkihez.

Szerintem ne erőltesd ennyire ezt a kutyás dolgot.Mi régebben csak annyira találkoztunk kutyákkal,hogy szaglászták egymást,aztán többszöri találkozás után már magabiztosabb volt.Aztán engedtem el kutyák közt,de eleinte ő se igazán játszott,és ha új kutya jön a társaságba,mai napig csak óvatosan szaglássza meg.

Végül,ahogy egyre többet jártunk a kutyák közé,én is és ő is nagyon megszerettük azt a társaságot.Mostmár nem fél.

Minden idő kérdése,légy türelmes.

Ha úgy érzed ezekkel a kutyákkal nem találja meg a közös hangot,próbáljatok egy másik parkba menni,újakkal ismerkedni.

Ja,és még annyit:A kergetőzés tökéletes játék,a legtöbb kutya jobban szereti mint a birkózás.

2017. márc. 4. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!