Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen "keverékek" a kutyáim?

Milyen "keverékek" a kutyáim?

Figyelt kérdés

Szeretném megtudni amennyire pontosan csak lehet, hogy milyen fajta kutyákból "keveredett" össze és születtek az én kutyáim.

Andaluz Bodeguero Ratonero-k, de Magyarországon nem találkoztam még ilyen kutyákkal, így nem is nagyon tudok kivel beszélni erről.Kerestem már tulajdonosokat, de nem találtam.Spanyolországból(Málaga) hoztam őket.Bejártam az országot elég rendesen, de Andalúzia tartományain kívül sem láttam ilyen kutyákat.Kíváncsi vagyok az eredetére amennyire csak lehet.Van erre valami módszer?És ha van hol?



2017. márc. 4. 10:59
 1/3 anonim ***** válasza:
2017. márc. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"English wine merchants settling in the Sherry making region of Spain, Marco de Jerez, brought with them the ancestors of today's Fox Terrier breeds as long as several hundred years ago, where they were crossed with local dogs and used for vermin control of rats and mice in the wineries. In the 1900s, the Toy Terrier was crossed into the breed. In 1993, the first breed club, the Club Nacional del Perro Andaluz Ratonero Bodeguero, was formed, and a breed standard was written. In 2000 the breed was recognised as a native Spanish breed by the Spanish Ministry of Agriculture, although it is not yet recognised internationally by the Fédération Cynologique Internationale.[3] The breed is recognised by numerous minor kennel clubs - such as the Nordic Kennel Union - and dog registries, especially in North America. As some of these groups require little to no verification before registering dogs as being of a certain breed, puppy buyers should research their dog's pedigree to make sure it is from Spain and not one of the many similar breeds of dogs derived from fox terriers."


A Fox Terrier öse és helyi kutyák keverékéből alakult ki és ezt még az 1900as években kereztezték a Toy Terrier-el. Eredtileg patkányírtó kutyának tenyésztették és 1993ban alakult meg az első fajta klub.

2017. márc. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat.Az igazság az, hogy én a sajátomra lennék kíváncsi, mert azt mondták, nem fajtatiszták, mert a színük nem stimmel, meg az alkatuk.Annyira nem is érdekel a dolog, mert ha nem azok is ugyanúgy szeretem őket, csak ha igaz az állítás, akkor kíváncsi vagyok milyen kutyákból lettek, mert külsőre, természetre Bodeguero-k.
2017. márc. 4. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!