Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyanevelési problémák?

Kutyanevelési problémák?

Figyelt kérdés

A kutyusom most 6 èves, 7lesz. Amikor kaptam nagyon kicsi voltam, úgy "mentettük".. nem igazán voltam felkèszülve egy kölyökkutyára... de nem hagyhattam magára. A családi háttér nem olyan volt amire nekem szukseg lett volna, kutyussal sak èm foglalkoztam. Nagyon sok mindent átéltünk együtt. Volt bèlcsavarodása, fecskendővel adagoltam neki az ételt, ès meg sok mas.. de mègsem tekint rám gazdájaként. Ő a falkavezér. Igen, lehet hogy elvan kényeztetve, de már nem csak én teszem. Azota megvaltozott minden, eddig csak en voltam neki fontos de 5 eve kb a csalad kutyaja. En nem erdeklem csak ha leviszem, jutalomfalatot adok neki. A simogatast sem nagyon fogadja, morog es hanyattdobja magat. Vicsorog is altalaban. Elronthattam valamit de helyreszeretnem hozni. Hogy tudnam? Par teny...:

Agyban alszik

Naponta 3x setal(panel)

Mindenki halalra szeretgeti

Nem igazan kovetkezetes a nevelesunk. Hogyan lehetne az? Peldaul ha megmorog, kikuldom mutatok a masik szobara es hatarozottan mondom: eleg! Nem szabad! Rossz! Ilyesmiket.. a ket ujjammal a nyakara bokok. (Cesar Millan) nagyon sokat nezem pt, de nem megy..

Mindig csak hanyattdobja magat megado helyzetet mutat. Majd amikor megjutalmaznam ezert, ujra morog, agresszivabban. kerlek segitsetek. Pincser-csivava keverek...


15/l



2017. márc. 4. 23:36
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

A következetesség azt jelenti, hogy ami szabály, az mindig szabály marad. Nincs olyan, hogy egyszer szabad valamit, máskor meg nem. Csak akkor utasítsd valamire, ha tudod, hogy el tudod végeztetni vele a feladatot akkor is, ha a kutya ellenkezik. Pl ha éppen játszik a többi kutyával és tudod, hogy hiába hívod, nem fog visszajönni, mert annyira szeret játszani, akkor ne is próbálkozz, inkább fogd meg a nyakörvét és szó nélkül vezesd el. Ugyanígy, ha kimondasz egy utasítást, akkor ha nincs kedve végrehajtani, kényszerítsd, pl ha nem akar leülni, nyomd le a fenekét.

Ha megmorog, az nagyon súlyos vétek, nem az a kategória, hogy elég csak kiküldeni a másik szobába meg bökdösni. Ilyenkor simán le lehet keverni neki egy pofont. Utána nem kell jutalmazni, csak magadhoz hívod és kicsit megsimogatod. Ha megint morog, megint bünteted.

A szeretetéért ne kuncsorogj, érdemelje ki.

Ha nem megy, érdemes kutyasuliba vinni.

2017. márc. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

Ha valami olyat csinál amit nem szabad üss rá és kiabálja rá.

Ha van nyakörve egy kicsit megtekerheted vagy megemelheted annál fogva.

Tudom,hogy durván hangzik,de működik!


Ezenkívül,ha eddig nem jártok kutyasuliba,keress olyan sulit ahová 7 éves kutyust is felvesznek a kezdőkhöz!


Illetve a továbbiakban ne kényeztessétek el!

Ne aludjon az ágyban,hanem vegyetek egy kutyakosarat és rakjátok az ágyhoz közel.


Ha hanyatt dobja magát,ne vakargassátok csak menjetek el mellette.

2017. márc. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg egy kutyasuli segíthet
2017. márc. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

#3-as:

Igen,az lenne a megoldás,de egy csomó suliba a kezdő szint csak 8 hós korukig van

2017. márc. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

Ha hanyatt dobja magát, akkor nem megadja magát, hanem megtanulta, hogy így elkerülheti a büntetèst, sőt, még ezek szerint jutalmat is kap. Ezt te tanítottad meg neki.

Ha agrsszív, akkor valóban büntesd meg! Ha a hátára fekszik, akkor zavard el, hajítsd arrébb, bármi, ne dőlj be ennek, mert így a kutya nyer. Te pedig csak igazolod neki, hogy nem vagy főnök, nem vagy vezető, nem kell téged tisztelnie.

2017. márc. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom nektek! Ment a zold kez... csak meg egy kerdes.. amikor megmorgott meg vicsorgott egyszer eldurrant az agyam es lekevertem neki egy pofont. Akkor a kezem utan harapott, megcsipett... ilyenkor mit tehetnek vele? Ha agressziv leszek vele, vagy csak nyugodtan lekeverek egy pofont, akkor nem nyugszik meg, nem fog tisztelni, felni fog tolem. Felszoktam emelni ott a nyakanal fogva (bornel) de utana csak meg jobban morog. Nem tudom ez hova vezetne...? Ilyenkor probalok higgadt maradni, mert szerintem az utes nem megoldas... nem megfelemlitenj szeretnem. De tudom h az lenne a legjobb ha tisztelne es nem egyenrangu felkent tekintene ram..
2017. márc. 5. 21:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha odakapott akkor rá kiabálsz és mindjuk 1 óráig nem foglalkozol vele.
2017. márc. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!