Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinálnátok a kutyával?

Mit csinálnátok a kutyával?

Figyelt kérdés

Egyetem miatt albérletbe költöztem és a lakótársamnak van egy benti kutyája (kertes ház,házikó, kis udvarral). Ami nem is lenne baj, mert úgy jöttem ide, hogy van. De mikor haza érek és 2-3 csomó van a konyhában mert nem engedi ki az udvarra, el ne vigyék (Győr, nem rossz környék). Szétrágja a cuccaimat, mindent megrág, lepisil.Arra gondoltam reggel kiengedem, délután bezarom mire megjön a csaj. Múltkor nem vett neki kaját, és az én kajamat adta neki oda. Én suli után haza ugrok, eszek és megyek dolgozni. Akkor leültem vele megbeszélni, válasz "lakotarsak vagyunk nem? minden közös" Hát nem!

Jövőre már nem itt fogok élni de addig ki kell húzni valahogy.

Ez a kiengedem a kutyát és nem etetem (ja mert egy ideje én etetem mert ő elfelejti) jó megoldás lenne,hogy észre vegye magát?



2017. márc. 6. 09:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Hívj rá valamilyen állatvédelmiseket meg jól b@*d pofán.
2017. márc. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Mármint ne a kutyát üsd meg :D
2017. márc. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Kommunikáció!

A cuccaidat elrakod a szobádba, becsukod az ajtót és máris nem tudja szétrágni őket a kutya.

A kiengedéseket meg beszéld meg a lakótársaddal, lehet még örülni is fog neki, ha ezzel is besegítesz neki. A kaját ugyan így beszéljétek meg, mert mi van ha fogyókúrán van a kutya vagy allergiás valamire, stb.

2017. márc. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Fotel, kisasztal ilyen cuccaimat rágja meg ami a nappaliban van. Meg a kabátot leszedi a fogasról. Ezek nem férnek már be a szobába. Azért csinálnám titokban a kiengedést mert nem egyezett bele. Amúgy nincs semmi diétán csak sokszor elfelejtette megetetni és én meg sajnálom de és adok neki.
2017. márc. 6. 09:14
 5/19 anonim ***** válasza:

Minek az ilyen embernek kutya? Unalmában rombol, szorong, ráadásul el is van hanyagolva.

Én azt mondom, kulcsold a szobád, tartsd benn mindened (kabátot is). Mondd meg a lakótársadnak, hogy ha még egyszer odaadja a kajád a kutyának, kifizetteted vele a vacsorád/ebéded.


És lépj le, amilyen gyorsan csak tudsz.

2017. márc. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Ha mindent beviszek a szobába be se tudok menni. :(
2017. márc. 6. 09:21
 7/19 anonim ***** válasza:
Magyarázd el neki, hogy ez szenvedés a kutyának, hogy minden napját a lakásban tölti. Mielőtt elmegy dolgozni, el kell vinni sétálni, lefárasztani, hogy ne legyen energiája a lakásban rombolni. Munka után szintén. Szobakennelt is lehetne neki venni, hogy amíg nincs otthon senki, abban legyen, természetesen abba is fokozatosan lehet szoktatni.
2017. márc. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ha semmi szép szó nem használ, zárd be a kutyát az ő szobájába.
2017. márc. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ha már nem megy akkor beszélj a főbérlővel, hogy te nem azért fizetsz hogy a lakótársad kutyája mindened tönkretegye, a parkettának/járólapnak se tesz jót ha folyamatosan arra végzi a dolgát amiből a főbérlőnek is anyagi kár keletkezik. Mond neki, hogy próbáltál vele beszélni de sokszor még enni sem ad a kutyának, napokig nem viszi le és neked nincs erre időd, ráadásul nem is a te felelősséged.Persze ettől függetlenül adj enni szegény kutyának és vidd le néha mert ő tényleg nem tehet róla és a cuccaidat sem azért rágja szét mert ő rosszat akar neked, egyszerűen csak nem tud mit kezdeni magával. Ha véletlen ő lenne a főbérlő vagy valamilyen rokona akkor pedig mond meg nekik, hogy a szerződésben semmi olyan nem volt, hogy a kutya is a te felelősséged lenne viszont azt sem néznéd szívesen, hogy a felelőtlen gazdája miatt éhenhal. Ezzel pedig teljesen korlátoznak téged ami neked nem felel meg. Biztos van valami járható út ha már a lakótársaddal nem tudod megbeszélni.
2017. márc. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
69%

A kutya azért tombol, mert nincs lefárasztva.

Olyan, mint a gyerek. Ha nincs neki megmutatva, mit szabad, és mit nem, akkor "feszegeti"a határokat, és ha látja, hogy nincs következménye(bünti, ami alatt persze NEM azt értem, hogy agyonvered a kutyát), akkor rombol, tombol, hisztizik, stb. Pont mint egy kb. 0-2 éves, még beszélni nem tudó gyerek.

Ha a tréningelésére nincs ideje, vigye el kutyaiskolába, ha arra nincs pénze, akkor ne tartson kutyát.

Nem a kutya a hibás...

2017. márc. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!