Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első tüzelésnél mennyi az...

Első tüzelésnél mennyi az esélye, hogy vemhes lesz egy kutya?

Figyelt kérdés
Most tüzel először a kutyám és átszökött a szomszédba (eddig sose szökött el) és ott találkozott egy fiú kutyával (ami nem is a szomszédé,csak valahogy ott volt). Amikor én hazaértem és láttam,hogy ott van akkor nem történt semmi. De nem tudni mióta volt ott. Remélem nem történt semmi. Ha történt valami akkor az első tüzelés alatt kevesebb az esélye,hogy vemhes lett? Ivartalanítani nem fogunk mert a kutyát kiállításra hordjuk (törzskönyves).

2017. márc. 6. 15:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Ugyan akkora az esélye, mintha a többi tüzelésnél hagytad volna, hogy átszökjön egy kan kutyához. És ha vemhes, akkor ivartalanítani kell, hisz még kölyök, csak tönkre teszi a szervezetét a vemhesség, ellés, utódgondozás! Mintha a 10-12 éves gyerekednek kellene szülnie. De az szégyen, hogy ezt magyarázni kell. Várd meg a félidőt, hogy lehessen UH-ni a kutyát, és ha vemhes, akkor bizony ivartalanítsd!
2017. márc. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Ugyanannyi az esélye, mint bármelyik másik tüzelésnél. Nekünk volt egy szukánk, akihez valahol beszökött egy kan. 10 hónapos volt akkor, és besikerültek a kölykök... Azóta mindig ivartalaníttatunk.
2017. márc. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

Ugyanakkora esélye van, mint bármelyik másik tüzelésnél.

A tüzelés hányadik napján történt ez az átszökés?

Érdemes állatorvossal beszélni, van injekció is már, ha párzás történt, ami megakadályozza a vemhesség kialakulását. De ez csak rövid ideig alkalmazható párzás után (nem tudom, pontosan meddig, beszélj dokival).

Tüzelő kutyát biztonságosan el kell zárni legalább 3 hétig.

2017. márc. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. márc. 6. 15:47
 5/11 A kérdező kommentje:
A 10.napon történt. Köszönöm!
2017. márc. 6. 15:50
 6/11 anonim ***** válasza:
11%

#1: " csak tönkre teszi a szervezetét a vemhesség, ellés, utódgondozás!"


Jo azert ne allitsuk mar be az ellest kb a biztos halallal. A fiatal kutyak amugy is elzavarjak az esetek 90%-ban a kanokat (elso tuzelesnel fel sem veszik a kant).


Ettol meg ha nincsenek komoly (ertsd nem szaporitas) terved a kutyaval valoban erdemes ivartalanittatni a kozeljovoben a sajat es a kutyad jovobeni nyugalma erdekeben.

2017. márc. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%
Egy kölyök kutyáról van szó, amelyik maga is fejlődik még! Azt ne akard már bemesélni nekem, hogy jót tesz egy 6-8 hónapos kiskutyának, ha 8-10 kölyköt kell ellenie és gondoznia! Persze nem hal bele, de ezt nem is mondtam, de ott fog megállni a fejlődése szerencsétlennek! Emellett keverékeket sem kellene gyártani úgy, hogy ezek szerint a kérdező a saját kutyáját sem tudja megfelelően tartani.
2017. márc. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Kedves 73%-os, véletlen alom nincs. A fedezést is el lehet könnyen kerülni, ha van némi felelősség érzete a gazdinak és képes vigyázni a saját kutyájára. De ha ez mégsem megy, utólag lehet ivartalaníttatni is. Úgyhogy kár ezt írnod, hogy besikerült az alom nálatok is, mert ezek szerint te is akartad azt az almot, hisz nem tettél ellene. Vagy csak nagyon nem érdekelt téged.
2017. márc. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
27%
Jaj te legalabb ertelmezned, amit irok. Ennek senki nem allitotta az ellenkezojet, csak azt hogy a szaporodas a kutyak eseteben nem egyenlo az azonnal halallal es a kinkeserves elettel (ezek nem pokok, vagy imadkozo saskak). Minden mas csak hablaty a hulyeseged alatamasztasara. Minuszoljal szerencsetlen.
2017. márc. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A 10. nap már necces, nagyon esélyes, hogy vemhes lett. Mielőbb vidd orvoshoz.
2017. márc. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!