Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Majd egy éves, fiú Mopsz...

Majd egy éves, fiú Mopsz kutyám van. Szaraztapnak mit ajánlatok? Royal Canin kifezetten mopszoknal jó minőségű?

Figyelt kérdés
Azt mondta a kutyakozmetikus, allergiás a csirkere. Eddig főleg főtt húst adtam neki és emellé száraz tápot. Mivel az is csirkés, így most váltani kényszerülök. Mit ajánlotok? Illetve csak szarazat kapjon vagy konzervet is adják neki? Eddig úgy evett, hogy előtte volt a táp, és ebédre kapott főtt húst. Ez maradhat így szerintetek?

2017. márc. 8. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Az orvost kérdezd meg, ne a kozmetikust. Majd ő csiná tesztet és ez lesz a mérvadó.
2017. márc. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Ha gyanús hogy allergiás akkor orvoshoz kell vinni aki elvégzi a szükséges vizsgálatokat. Vannak kifejezetten csirke, stb mentes tápok allergiás kutyáknak.

Egyébként meg nem jó, hogy folyamatosan előtte van a táp. Napi egyszer kapjon enni, a tápok rajta lesz, hogy napi mennyit kell kapnia.

2017. márc. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Ez elég jó: [link]
2017. márc. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Persze, el fogom vinni orvoshoz, csak jelenleg külföldön van és addig is probalkoznek a táp váltással, hogy bevallik e..

Köszönöm :)

2017. márc. 8. 22:13
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik kutya csirkére allergiás az általában a többi baromfira is az. Tehát ajánlom, hogy a többi szárnyast is kerüld el. Egy teszt tényleg jó lenne, mert én már hallottam olyan kutyáról is, akiről először azt hitték, hogy csak baromfi allergiás, aztán kiderült, hogy MINDEN (!!!) húsra allergiás volt. Nem azt mondom, hogy a te esetedben ez van, csak, hogy elég meglepő tud lenni az a teszt. Érdekes amúgy, de a kutyák mindössze 1%-a allergiás csirkére, a többen inkább valamilyen gabonára, kukoricára.

Arra is figyelj, hogy ha csirke intoleranciája van, akkor a csirkezsír, csirkemáj, tojás, szóval a csirke minden része allergizál nála és sok "hipoallergén" , "csirkementes" tápban megtalálható a tojás, csirkezsír stb.

Egyébként mi is ilyen cipőben járunk, ezért táp terén már eléggé kiokosodtam.

Royal Caninról általánosságban elmondható, hogy pocsék. A fajta tápjai tipikus reklámfogások, népbutítás.

Hozzáteszem, hogy a RC minden tápja csirkés. Kivéve a Dermacomfort ami csirke májas.

A fehérjét többek között csirke toll-ból nyerik ki, nagy botrány volt belőle pl Amerikában mikor egy előadáson a Royalosok elkottyantották a dolgot.

A csirkéből a fehérjét hőkezeléssel vonják ki, azonban ha a baromfi állományban volt egy csirke amit antibiotikummal kezeltek betegsége miatt, az antibiotikum hatása ugyanúgy bekerül a tápba. Így sok esetben a kutya nem a tápra allergiás csak nincs gyulladásvan a szervezet, de az antibiotikum dolgozik. Ahhoz m, hogy a szervezet ezt legyűrje újra be kell, hogy gyulladjon. De az állatorvosnak könnyebb azt mondani, hogy csirke allergia. Manapság ezzel le van tudva. A kukorica tartalma mellett az ízfokozók is megérnek egy misét.

Ráadásul a mopszok eleve kényes fajták, így én a helyedben egy csirke-és gabonamentes táppal próbálkoznék és persze mégegyszer említem az allergia tesztet.

Szóval mivel már írtam, hogy mi is ilyen helyzetben vagyunk, egy egész táp listám van, amik magasan ütik a Royal-t.

Ajánlom a :

ProPac Ultimates Meadow Prime-ot

(Csirke és gabonamentes)

Marp clear water

(Halas táp, csirke és gabonamentes)

Taste of the wild

(Több csirke mentes fajtája van és az összes gabonamentes)

Orijen

(Itt is van több fajta van, de összességében elmondható, hogy ez a legjobb táp a piacon, persze mindenkinek más válik be, mindenki másra esküszik)

Doxneo

Farmina N&D Low Grain

Real nature sem rossz

Ezek közül a tápok közül egyik sem olcsó, de megérik az árukat.


Mint már előttem írták, a táp ne legyen mindig előtte. Egy nap egyszer vagy kétszer kapjon enni, a tápon feltüntetett napi adagját. Ha kap húst, akkor a tápból kevesebbet kell neki adni, hogy ne hízzon el.

Ug

2017. márc. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászólás elég részletes, de A hipoallergén tápok között kiváló még a TROVET tápok közül a Rabbit(nyúlhús) , a Horse (lóhússal) , Venison(vadhússal) Lamb(bárányhússal)

szintén jó a Brit CARE Grain-free (gabonamentes, lazacos) család,

vagy a sima Brit Care a Brit Care Sensitiv (Venison)

Brit Care Dog Show Champion ez lazacos heringes,

Brit Care Endurance ami kacsás

vagy a PROFINE-ból a Lamb vagy a salmon(lazacos)

Ezeknek még az ára sem olyan vészes.

Ha allergiateszt pozitív lesz az állatorvos biztos a Trovet-et fogja ajánlani ami tényleg jó, de a weben vannak a legjobb árak, akár házhoz szállítva. Az itt felsoroltak mind kaphatók a Webtáp.hu-n. Meg kell próbálni ezeket kínálni a kutyusnak észre fogod venni hogy melyiket fogja megszeretni és ha érzékelhető a tünetek csökkenése ( persze ez nem az egyik napról a másikra fog történni) akkor azzal folytasd.

2017. márc. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!