Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó vagy Yorki?

Tacskó vagy Yorki?

Figyelt kérdés
Titokban elhatároztam, hogy szülinapomra kutyust kérek. Nagybátyám támogat ebben :), és nem tudom melyiket válasszam. Panelben lakom a 9. emeleten. Napi 3-4 sétát tudnék neki biztosítani.

2017. márc. 12. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Egyik se. Fajtatiszta kutya 100 ezer forintba kerül (ami jófogáson van 10-20 ezerért az jó eséllyel egy vérfertőzött, beteges keverék), ha a szüleid nem akarnak kutyát, akkor ne próbáld becsempészni, mert csak szívni fog mindenki. Egy kutyát eltartani és felnevelni nem 20 forint, egy kölyökkutyának napi 3-4 séta pedig édeskevés.
2017. márc. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
A törpe tacskót csak ajánlani tudom, de a yorkie is szuper fajta. Panelba bármelyik jó. Tapasztalatból mondom, nem pedig netes fajta leírás alapján okoskodok.
2017. márc. 13. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Napi 3-4 séta is elég.
2017. márc. 13. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
23%

Te hülye vagy.


Nekem se engedtek kutyát. Elfogadtam. A szüleimnek jó érzés volt tudniuk hogy 10 évesen volt annyi eszem hogy felfogjam veled ellentétben.


Egy kutya havi kiadásai 20.000 ft körül járnak. Oltások chip és esetleges orvosi költségek kb. +60.000


Egy kutya vétel ára tenyésztőtől 100.000. A jófogásról idegbeteg,génhibás,szaporított beteges keveréket kapsz 20.000-ért.


Tacskót semmiképp mert egy makacs vadász kutya. Még a szüleid se tudnának elbánni vele.


Ha még is lenne 160.000 ftod hogy megvedd akutyát hát ok. De NAGYON FELEŐTLEN ÉS ÁLLATKÍNZÓ lenne amit művelnél. Hisz a szüleid menhelyre vagy rosszabb esetben az utcára dobnák.

2017. márc. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

Én a helyedben inkább más ajándék után néznék mert egy kutya nagyon nagy felelősség + sok pénzbe kerül a tartása. És egyébként mit csinálsz ha a kutya (akit remélem végül nem kapsz meg) beteg lesz? Mert vannak olyan kezelések amik akár több százezer forintba is kerülhetnek azt mégis hogy fogod megoldani? Mert ezt ne vegye senki sértésnek de ha panelban laktok nem hiszem hogy akkora vagyonotok lenne hogy simán kifizessetek 280 000 Ft-t mert a kutyának valami baja lett főleg úgy ha a szüleid nem is akarták a kutyát és akkor ti is meg a kutya is csak megszívnátok neked feltétlen kutya kellett.

Ha ezek után úgy döntenél hogy mégis akarsz kutyát akkor viszont inkább Yorki-t ajánlok mert a tacskóval sokkal több a probléma a lépcsőzéstől baja lehet a gerincének stb.

2017. márc. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
33%

Egyiket sem javaslom.

Menhelyről egy fiatal, de már felnőtt vagy majdnem felnőtt, nyugodt jellemű, nem ugatós kistermetű kutyust javasolnék.

Ha a fenti 2 fajta jöhet csak szóba: tacskó nem lépcsőzhet, ezt remélem tudod.

Csak tenyésztőtől, törzskönyvvel szabad fajtatiszta kutyát venni, ez kiemelten igaz a yorkie-ra e két fajta közül, amit hülyére szaporítanak. Ára így 100 ezer Ft-tól kezdődik.

Kölyökkorban még nem elég a napi 3-4 séta, csak felnőttkorban elég.

2017. márc. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!