Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fogadjam az új kiskutyám?

Hogyan fogadjam az új kiskutyám?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Április végén érkezik meg életem első kiskutyája. Akivel remélem jó sokáig együtt leszünk. Nagyon régóta várok erre a pillanatra és azt szeretném ha minden szuper lenne amikor megérkezik. Kérlek segítsetek mire lesz szükségem, miket kell megvennem. Illetve ha megjött mit kell csinálni? Gondolom nem célszerű röktön lerohanni. Esetleg van-e olyan dolog amire oda kell figyelnem.

A válaszokat előre is nagyon köszönöm.

Ui.: Egy édi bédi border colliem lesz!



2017. márc. 15. 21:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem ellened irányul az általánosítás, csak kellő információ hiányában csak spekulálni tudunk és a kutyus jólétét tartjuk szem előtt. De így, hogy írod, hogy volt már kutyád és igencsak aktív életet élsz, így már sokkal jobban hangzik. Ráadásul nagyon szép dolog tőled, hogy befogadsz egy magára hagyott állatot.

Leírok egy rakás dolgot, amiből lehet már mindent tudsz, de hátha tudok újat mondani :)

Én macskás vagyok és nem voltam túl felkészült (sok állattal éltem együtt, de felnőttként ő volt az első saját állatom). Ami sokat változtatott mindkettőnk életszínvonalán, az a megfelelő táplálék volt. Azt hittem, a Royal Canin az a gazdagok kiváltsága. Aztán mikor az állatorvos ajánlotta, gondoltam kiszámolom már, hogy az olcsó bolti kaja és a Royal Canin mennyire jön ki. Majdnem lehidaltam, mikor kiderült, hogy az "olcsó" megoldás kétszer annyiba került nekem fél évre számítva, mint a "drága" egészségesebb táp. Na szóval a lényeg, hogy ezt érdemes megfontolni, a kutyusnak is jobb lesz.

Kutyáknak mérgező dolog a csokoládé és az édesítőszerek, jó ha tudod. Baromfi csontot maximum nyers állapotban adj neki, főve szilánkosra törik és megakadhat a torkában, perforálhatja a beleket, nagyon sok szenvedést és fájdalmat okozhat. Ne hallgass azokra, akik azt mondják, hogy "én x éve etetem a kutyát és még semmi baja" emberekre. Azért, mert MÉG nem történt baj, nem jelenti azt, hogy kockáztatni kell!!


Kutyakefe. Furminator-t ajánlom, nézz utána. Nyakörv az elérhetőségeddel. Chip mindenképp ugye és abba is olyan elérhetőséget adj meg, ami állandó és nem változik gyakran.


Mivel ismeretlen kutya és nem veled nőtt fel, vigyázz azért. Ne nézz farkasszemet vele. Ne dugd az arcod az övébe. Hagyd, hogy megszokja az új környezetet. Oltasd be. Szeresd. Remélem csodás életetek lesz együtt! <3

2017. márc. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

11-es nagyon nagyon köszönöm a válaszod!

Pár dolgot helyesbítek viszont:

Volt kutyusunk, de mindet menhelyről fogadtuk be egyiket sem kiskorától kezdve neveltül.

Akit most befogadok ő kölyök kutya lesz. 4 db pár napos bordert találtak az út mentén akiknek még szükségük van anya tejre és találtak nekik pótmamát ezért áprilisba hozom majd el.

2017. márc. 15. 22:34
 13/21 anonim ***** válasza:
72%
Annyit hozzászólnék, a Royal Canint mindenki felejtse el, egy szutyok, sokkal jobb tápok vannak nála jobb áron!
2017. márc. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
39%
Ha csak pár naposak, azok tuti nem borderek, csak hasonlítanak rá. Hidd el, felnőve másabbak lesznek, mint egy border.
2017. márc. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
68%

Miért nem alszol már 79%-os?

Késő van, te meg unalmas....

2017. márc. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Azért reméljük az állatorvos jól állapította meg a fajtáját...:D De legrosszabb esetben lesz egy fekete-fehér keverék kutyám:D
2017. márc. 15. 22:40
 17/21 anonim ***** válasza:
81%

Le lehet pontozni a 14-est, de attól még igaza van. A kutya max 50%-ban lesz border. Ami nem baj, biztosan szép, okos kutya lesz, és a kérdező a leírtak alapján szuper életet fog biztosítani neki.


A kiskutya annyiban lesz más, mint a befogadott felnőttek, hogy rengeteg türelem kell hozzá. Fogzós, rombolós időszak. A házban bepisil (ha bemehet) stb. Kamaszodni fog, próbálgatja a határait. De az egész hercehurca megéri, mert tényleg a kutya az ember legjobb barátja.

2017. márc. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Először is készülj fel lélekben :) Eleinte rengeteg türelemre lesz szükséges. A kölyökkutyusok még nagyon elevenek és neveletlenek. A legtöbb mindent megrág, szétrág. Még nem lesz szobatiszta sem.

Eleinte lehetőségeidhez mérten vidd ki őt pisilni-kakilni kb. 2 óránként, evések és alvások után mindig.

Minél előbb alakíts ki neki napirendet, ami legyen viszonylag állandó (evések, séták, pihenés, játék ritmusa), ez segíti a szobatisztaság kialakulását is.

Ha megvannak az oltásai, kb. 12 hetesen, érdemes kutyaoviba vinni, majd suliba. Ha valóban border vér folyik benne, akkor nem csak túrákra lesz szüksége, hanem agyi lefárasztásra is, mivel nagyon okos és feladatigényes kutyák. Érdemes kipróbálni vele kutyás sportokat, vagy akár terelést is, ha alkalmas lesz rá.

De kicsit előreszaladtam. :)

Első pár nap lehet egy kis (vagy nagyobb) sírás-rívás, erre nem szabad reagálni. Fokozatosan hozzá kell szoktatni a kiskutyát az egyedülléthez is. Mikor megérkezik, megmutatod a helyét, játszol vele, adsz neki enni-inni, ha pihen, egyedül hagyod pár percre, ha csendben marad eközben, visszamész és megdicséred. Nagyjából így fog kezdődni a közös életetek. Sok örömet és türelmet a kiskutyushoz.

2017. márc. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat! :)
2017. márc. 16. 12:03
 20/21 anonim ***** válasza:
77%

Le lehet pontozni, de az állatorvos se tudja megmondani egy pár napos kutyáról, hogy kiféle, miféle. Még 7-8 hetesen SEM látszik egyértelműen. Meg komolyan.. ki dobna ki fajtatiszta border almot? :') Gondolkozzatok már kcisit.

DE nincs ezzel baj, ha keverék, talán akkor még jobban is jársz, kevésbé betegesek, és ugyanúgy kutyák. Nekem is keverékem van, szóval nyugi.

2017. márc. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!