Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek milyen kutyátok van és...

Nektek milyen kutyátok van és hogy viselkedik az úton idegen kutyákkal?

Figyelt kérdés
Gazdás (sétáltatott) vagy kapuból kiszaladó kutyákkal.
2017. jan. 27. 13:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
16%
Rosszul. Nem jon ku semmilyen mas kutyával de emberrel sem . Kivétel ha azt kölyök kora óta ismeri, azokat imádja . Velük egy kezes bárány Pedig nem egy Pitbullom van. Miert? A te kutyad hogyan viselkedik? Milyen fajta?
2017. jan. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
16%

Első vagyok. *ki.

Es nem valaszoltam arra hogy milyen fajta. Yorkshire terrier és hosszúszőrű csivava keverék.

2017. jan. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
35%
Bichon havanese és westie keverék.....mindenféle nagy kutyának visszaugat és megtámadja néha féltem is, de ha megkérdezhetem miért kérdezed? Hátha tudok segíteni.
2017. jan. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
80%
Miért a pitbullt kell felhozni példaként? Normális nevelés mellett a pitbull is lehet kezes bárány, sőt, az egyik legjámborabb fajta. És egy kistermetű kutya is lehet agresszív, ha olyan emberhez kerül, akinek lövése nincs róla, hogy hogyan kell kutyát nevelni... Ennyit erről, bocsi az offért.
2017. jan. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%

Husky

Amég pórázon van nem foglalkozik velük. Ha a másik kutya közvetlen odajön akkor leül és várja amég az elmegy, esetleg összeszagolnak de nem kel ki magából más kutya jelenléte miatt. Póráz nélkül engedélyre játszhat vele ha a másik kutya/gazdi is így gondolja, különben pedig ül/sétál mellettem amég nem kap engedélyt.


A személyes tapasztalatom pedig az, hogy a kistestű kutyák, ölebek nem tudnak egyáltalán viselkedni más kutyákkal, mivel nincsenek szocializálva és otthon elvan kényeztetve és minden megvan engedve nekik. Persze találkoztam már fegyelmezettel is, de többségük agresszív.

De ha megnézed az előző válaszokat akkor láthatod, hogy ők is igazolják. A szomorú az, hogy ezzel semmit nem kezdenek.

2017. jan. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy jack russel terrierem volt, ő az embereket nagyon szerette,kiváncsi volt,szimatolt,a kerítés másik oldalán lévő kutyusokkal haverkodott,futkároztak ide-oda, a sétáltatott kutyákhoz mindig odahúzott,de sosem volt baj. Néha vakkantott,de nem morgott,meg semmi.

A másik kutyám egy labrador-beagle keverék volt,menhelyől.Tudom,nem szép dolog ezt mondani,de maga volt az antikrisztus. Ennek ellenére imádtuk,de inkább a 400m2-es kertben fárasztottuk ki labdázással stb.,mert nagyon húzott, ugatott boldog-boldogtalanra, verekedett,veszekedett. Mikor elkezdtük volna a kutyaiskolába hordását sajnos megbetegedett,és el kellett altatnunk.

2017. jan. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
#4 nem tudom miért ezt a fajtát hoztam fel példának én rajongok ezért a fajtáért de a környékünkön egy pórázon vezetnek kettő megtermett kant és hat nem aranyosak. Elnézés a példaért. És tényleg nevelés kérdése én ismerősöm kutyájara rábíznam magam ha kell.
2017. jan. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Otthon falun, egy kaukázusi keverék, ő kicsit ráfeszül az elején, kihúzza, "felfújja" magát ha másik kutyát lát, de sosem agresszív, általában a szembejövő kutya kevésbé kezelhető.

Itt városban, a lakásban tartott tacsi-yorki keverék egy kis beszari p*cs. Az elején, mikor még a saját árnyékától is megijedt nagy ívben került minden kutyát. Ma már néha nekünk kell rászólni, hogy ne pofátlankodjon oda máshoz. Nem agresszívan megy oda, barátságos, de nem mindenki kedveli a közeledést.

2017. jan. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
33%
#5 bocsánat de nem tudom szó nélkül hagyni. A kistermetű kutyák rendszerint tényleg agresszívak de ez a legtöbbnek szemelységéből ered. Ezt örökölték de van amelyik csak fél es valamivel el akarja ijeszteni a nagyobbat.
2017. jan. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
Nekem Újfoundlandim van, szépen viselkedik, egészen addig, míg más, általában kistestű kutyák nem közelednek agresszíven. A kistestű kutyákat sokszor sétáltatják póráz nélkül, mert nem tartják veszélyesnek a gazdák, csak azzal nem számolnak, hogy ha nekijön az enyémnek, akkor nekem sincs más választásom, mint engedni a pórázon...
2017. jan. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!