Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Calibra large bárányos junior...

Nagy zack kérdése:

Calibra large bárányos junior táprol tudtok mondani véleményt lécives vagy mást ajánlani?

Figyelt kérdés

2017. márc. 18. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Jónak tűnik. Szerintem etethetsz vele
2017. márc. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Rossz minőségű és rákkeltő táp.

Nézd meg az összetevőit:

bárányhús és bárány termékek (>30%), rizs (>20%), baromfi zsiradék, szárított alma, hidrolizált baromfi fehérje, természetes aroma, lazac olaj, sörélesztő, rizs korpa, hidrolizált rizs fehérje, glükózamin-hidroklorid (290 mg), kondroitin-szulfát (180 mg), mannán-oligoszacharidok (150 mg/kg), frukto-oligoszacharidok (100 mg/kg), réz kelát, cink kelát, szerves szelén, jucca kivonat (80 mg/kg)


A hidrolizált fehérjék miatt rákkeltő.

A hidrolizált húsnál a lebontáshoz használnak sósavat, kénsavat és lúgot, és pont az ilyen tápokra mondják, hogy rákkeltőek!

Bárányhús (ez eddig oké) és báránytermékek (??? Ez bármi lehet, ami a húsba nem tartozik bele, tehát szemét, amit amúgy kidobnának, de így jobban megéri)

És húsból kevesebb, mint 30% van a tápban, ez írtó kevés, főleg, ha megnézed, hogy ennek is 70%-a víz, ami még lejön, tehát mindössze 9% a valódi hústartalma. Így már nem is olyan csábító, igaz?


1000 ft/ kg áron ettől a táptól mérföldekkel jobbat kapsz. Ez a táp kb 150 ft/ kg-ot ér, nem 1000 ft-ot.


Amiket én ajánlok ilyesmi áron:

Ajánlok is tápokat:

Első a Lukullus charolais marha & pisztráng

[link]

15 kg-nál 866 ft a kiló ár, ez elég jó.

Összetétel:

Marhahús szárított, őrölt (28%), teljes kiőrlésű rizs (26%), pisztráng szárított, őrölt (6%), hidegen sajtolt repceolaj (5%), szárított tengeri alga, szárított lucerna, rizscsíra, szárított fűszernövények (3,5%), szárított körte (2%), szárított alma (2%), tojáspor, kömény, lenolaj (1,5%), szárított szentjánoskenyér, timföld, kovaföld, szárított moháve jukka (Yucca schidigera), szárított áfonya.

Hidegen sajtolt táp (ha víz éri nem megduzzad, mint egy normál táp, hanem szét"omlik", itt egy összehasonlító videó: [link] )

Gabona és csirke mentes, 34% valódi hústartalommal (már ki van vonva belőle a víz). Jó fenntartó táp.


Szuper még a Farmina N&D low grain

(Az adult mediumot linkelem be)

[link]

Csirke mentes és alacsony gabona tartalmú, nincs benne kukorica. Ennyi gabona nem árt meg, sőt lehet, hogy még hasznos is. Ezt a tápot nagyon dícsérik.

Összetevők:

Csontozott, friss bárány (20%), dehidratált bárányhús (18%), árpa (10%), zab (10%), szárított egész tojás, friss hering, dehidratált hering, állati zsír, halolaj, szárított répapép, növényi rost borsóból, szárított sárgarépa, dehidratált lucernaliszt, inulin, frukto-oligo-szacharidok, mannán-oligo-szacharidok, áfonyapor (0,5%), dehidratált alma, gránátalmapor, szárított édes narancs, spenótpor, psyllium (útifű) (0,3%), ribizlipor, nátrium-klorid, szárított sörélesztő, kurkumagyökér (0,2%), glükózamin, kondroitin-szulfát, körömvirág-kivonat (lutein-forrás).

A hidrotizált és a dehidratált nem ugyanaz. A hidrotizált tápok a rákkeltőek.

12 kg-nál a kiló ár kb. 1200 ft (szerintem ez még nem vészes ár, egy prémium kategóriás tápért)


Markus Mühle Black Angus Adult

[link]

Összetevők:

Szárított és őrölt Black Angus-hús (17,3%), őrölt teljes értékű barnarizs, szárított és őrölt kacshús (9,7%), szárított és őrölt heringhús (6,6%), őrölt köles, őrölt disznóparéj, friss zöld gyógynövéneyek, lenmag, szárított algakeverék, heringolaj, hidegen préselt növényi olajkeverék, cukorrépa-pép, zselatin, száraztőzeg (2%), szárított és őrölt Mojave jukka (Yucca Schidigera), máriatövis-mag, édeskömény-mag, szárított fekete áfonya, tojássárgája-por, kovaföld (1,5%), kagylóhús-kivonat Perna Canaliculus-ból (1,5%), tengeri-kagyló-fehérje Perna Canaliculus-ból (1%), zöld ásványföld.

Ez is hidegen sajtolt táp. Nincs benne se csirke, se hidrotizált fehérje, se kukorica, se búza.

34% valódi hústartalommal,hallal, kacsával, marhával.

15 kg-nál mindössze 1000 ft a kiló ára.


Markus Mühle Szarvas

[link]

Ez is ugyanolyan jó, mint a másik fajtája. Szintén 34% valódi hústartalommal. Hallal, kacsával és szarvassal.


ProPac Ultimates Csirke & Barna rizs

[link]

(Mi ProPacot adunk a kutyának, csak nem ilyet, hanem bárányosat, mert allergiás a csirkére)

Mi szeretjük a ProPacot, aki etet vele az szinte mind jó véleménnyel van róla.

Összetevők:

Csirkehús liszt, barna rizs, fehér rizs, csirke zsír (tokoferol keverékkel tartósítva), rizskorpa, fehérhúsú halliszt, cukorrépapép, borsó, lenmag, tojás, alma, áfonya, sárgarépa, spenót, áfonya rost, vörösáfonya rost, DL-metionin, L-lizin, taurin, yukka, L-karnitin, béta-karotin, vitaminok, ásványi anyagok.

Csirkésnél a 12kg-nál mindössze 1000 ft kilója.


Így hirtelen ennyi jutott eszembe, ha esetleg időközben találok még valami jó tápot azt okvetlenül megírom.

Remélem segítettem :) !

2017. márc. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
kösszönöm nagyon rendes vagy erre nnem is számitottamvalaki enyire odafigyel a másikra de én most néztem bosch maxi junior árányost arrol mi avéleményed mert sajnos csirkés nem jo neki ja én 10 honapos masstiff ezért juniort akarok neki adni
2017. márc. 18. 15:11
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen! És bocsánat, nem láttam, hogy kölyöknek kell. Allergiás a csirkére, azért nem jó a csirkés táp? A mi kutyánk is allergiás a csirkére, így ebben a témában nagyon otthon vagyunk.

Amit tudni kell, hogy ha csirkére allergiás akkor valószínűleg a többi baromfira, szárnyasra is az. És a csirke, szárnyas MINDEN része allergizál, nem csak a húsa, hanem a zsírja, tojása is.


A Bosch Junior bárány & rizs összetevői:

Friss szárnyas (20%), rizs (20%), teljes kiőrlésű rizs, bárányhúsliszt (10%), rizsliszt, szárított hústepertő, állati zsír, szárított répaszelet (cukortalanított), szárnyashúsliszt, húsliszt, fehérje-hidrolizátum, lenmag, rizsfehérje, halolaj, borsó (szárított), élesztő (szárított, benne 0,1% mannán-oligo-szacharidok, 0,06% β-glükánok), kolosztrum (0,3%), kálium-klorid, nátrium-klorid, zöldkagyló-kivonat (0,1%), cikória (szárított).


Ebben sajnos szintén ott van a fehérje- hidrolizátum. Ez ugyszint rákkeltő. És bizony ebben alig van bárány, a legtöbb hús benne szárnyas, ami, mint írtam, valószínűleg szintén allergizálja a kutyust.


Szóval ezt nem ajánlom.

Esetleg ha leírnád mennyit szánsz kutyatápra kilónként?

2017. márc. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem a Boschhal nincsenek jó tapasztalataim, meg ha megnézed az összetevőket, tele van gabonával. Az enyém szintén csirkeallergiás, Eddig Happy Dogot evett, az jó táp, jó áron.
2017. márc. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
kösszi tényleg rendes vagy adtem neki britet nagy testüt és kiütüte honaja piros lett calibrátol ami bárányos elmult de sokan ajálotál bosch tápot de sokan szitták is néztem brit care junior large bárányost vagy ugye bosch tápot meg dog chowot de azt nem venném mert pulykás meg belcandot néztem junior bárányost nehéz találni sajnos nagytetüre báránysot mert alig van vagy ha van horror áron 10 töl 14 nézem öket
2017. márc. 18. 16:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Vannak azért, nekem is nagytestű a drága ebem. Mindig találok 10 alatt kaját. Panzi Fi Active-et eszik, jelenleg, az is jó táp.
2017. márc. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!