Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Nem adják vissza a...

SOS! Nem adják vissza a kutyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Németországban élek, 3 hete egy ismerősömre bíztam a kutyám mert el kellett utaznom. Ez idő alatt megszökött tőle amit én csak akkor tudtam meg mikor vissza értem. 16 napja keresem a kutyám, és ma egy magyarországi ismerősm küldött egy linket amiben a kutyámat hirdetik elveszettként. Rá is írtam az illetőre hogy én vagyok a gazdi de nem adja vissza mert letelt a 2 hét és ő meg akarja tartani (amit meg is értek mert ritka szép és jól nevelt) Na meg nem hiszi el hogy az enyém. Kismillió képem van és minden paraméterér ismerem mégsem hisz nekem és nem adja vissza. Azt sem értem hogy került Magyarországra :( mit tegyek?? Hogy kaphatnám vissza?
2017. márc. 18. 23:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom chip volt a kutyában a te neveden. Akkor mi a gond?
2017. márc. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrségen feljelentést tehetsz.
2017. márc. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Chipel es oltasi konyvvel tudod bizonyitani, hogy a tied.

Gondolom ezek megvannak.

2017. márc. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Chipje van de azt hiszem nincsennek benne adatok. Útlevele van. Mégis hol és hogyan jelentsem fel?
2017. márc. 18. 23:13
 5/21 A kérdező kommentje:
Azt írja hogy nem volt elveszettként bejelentve és hogy átíratta a chipet :(( miért teszi ezt? Én bejelentettem hogy eltűnd de itt Németországban.
2017. márc. 18. 23:15
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Hogy kerulhetett magyarba?


De amugy azt irtad nincs semmi a chipre iratva/gondolom arra gondoltal,hogy nincs regisztralva/ de akkor hogy jelentetted be ,hogy eltunt.


Olyankor a chiphez irjak az adatbazisba,hog eltunt.


Kicsit fura az egesz.

2017. márc. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
56%

Hát simán fotókkal is tudod bizonyítani.-én ölnék a kutyámért-kifizeted a tartási költséget-olyan nincs,hogy nem adja vissza!

Rendörség!Ügyvéd.

2017. márc. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
24%
Menj el a rendőrségre, vidd jogi útra az ügyet, úgy is te fogod megnyerni mert tudod bizonyítani hogy a tiéd, útlevél stb.. Chip-nek van alapszáma amit nem tud senki sem átírni csak a rajta lévő adatokat, és az is rejtély hogy került vissza magyarba. Én mindent megtennék az ügyben, semmi esetre sem hagynám annyiban. fél év után is jogod van a kutyát visszakérned ha arról van szó. Nyugodtan vidd polgári perre úgy is mindig a felperes nyer!
2017. márc. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
69%

Úgy tudom két hétig kell a kutyát hirdetni amíg örökbefogadhatóvá válik, de fél évig jelentkezhet érte az igazi gazdája.


Fenyegesd meg, hogy bepereled, és ha akkor sem adja vissza akkor jelentsd fel!

2017. márc. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
A chipben nem adatok vannak, hanem egy egyedi azonosító szám. Ez van az oltási könyvedben és az állatútleveledben. Ez ugyan nem igazol tulajdonjogot, de mindenesetre jó kiindulási alap egy feljelentéshez.
2017. márc. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!