Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Nem adják vissza a...

SOS! Nem adják vissza a kutyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Németországban élek, 3 hete egy ismerősömre bíztam a kutyám mert el kellett utaznom. Ez idő alatt megszökött tőle amit én csak akkor tudtam meg mikor vissza értem. 16 napja keresem a kutyám, és ma egy magyarországi ismerősm küldött egy linket amiben a kutyámat hirdetik elveszettként. Rá is írtam az illetőre hogy én vagyok a gazdi de nem adja vissza mert letelt a 2 hét és ő meg akarja tartani (amit meg is értek mert ritka szép és jól nevelt) Na meg nem hiszi el hogy az enyém. Kismillió képem van és minden paraméterér ismerem mégsem hisz nekem és nem adja vissza. Azt sem értem hogy került Magyarországra :( mit tegyek?? Hogy kaphatnám vissza?
2017. márc. 18. 23:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez már magába botrány , nem vitás. Külföldön élek és Magyarországon találok rá a kutyámra, a saját kutyámra. Én többet nem keresném az illetőt, egy az egyben feljelentést tennék + jogi útra terelném a dolgot!
2017. márc. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

A chip, ha nem is regisztrált, akkor is egyedi azonosító. A chip száma benne van az útlevelében, ami a tiéd.

Ezzel bemész a rendőrségre (Magyaro.-n), és feljelented az illetőt.

A chipet érdemes lett volna lejelenteni, hogy elveszett a kutya, de így is tudod bizonyítani az igazadat az útlevéllel.

2017. márc. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Ha Németo-ban lejelentetted, hogy elveszett, akkor annak mindenhol nyoma van, mivel nemzetközi az adatbázis. Így át sem írhatták a chipet az ő nevére.
2017. márc. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
én sem értem hogy csinálta :( lehet hogy csak hazudott hogy lerázzon...
2017. márc. 19. 08:31
 15/21 anonim ***** válasza:
Ha van útleveled akkor be van jelentve a Chip is, mert ahoz kell. Tényleg pereld be, bizonyítsd fotókkal, videókkal oltási könyvvel útlevéllel apró részletekkel. Mint pl az egyik mancsa nem fekete hanem piros a 3. foga felett egy fekete pötty van, az ínye viszont ózsaszín. Az egyik fülén belűl pöttyök vannak, az orra felett rózsaszín folt stb. Az ő dokijukat pedig még inkább be kell perelni, mert nem írhatja át a chippet ha be van jelölve hogy elveszett.
2017. márc. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
35%
Ez csak nem egy kis husky? :)
2017. márc. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
nem, már 1 éves is elmúlt. fajtatiszta.
2017. márc. 19. 10:48
 18/21 anonim ***** válasza:
74%

Szóval egy éves a kutyád fajtatiszta és nincs a chipjében semmi adat? Elég érdekes mivel nincs olyan tenyésztő aki chip nélkül adja oda a kutyát. Chip átíráshoz pedig az orvos felhívja a kutya igazi tulajdonosát ha nincs ott az oltási könyv, törzskönyv(ha van) és szerződés. Anélkül nem írhatja át. Mivel aki megtalálta a kutyád nem rendelkezett oltási könyvvel ezért az orvos felhívta volna a chipben szereplő nevet. Olyan nincs, hogy beleraknak egy kutyába egy chipet és nem rendelnek hozzá semmit. Az egész történeted kamu. Nem tudom, hogy a másikat te írtad-e, a kis huskyval de azon se lepődnék meg.

Azt mondod van útlevele. Nos drága barátom az útlevél érvénytelen oltási könyv, érvényes otlás és chip/tetoválás nélkül. Mivel neked mint mondtad a chip nem volt beregisztrálva (ilyen persze nincs) így az útlevelet sem állíthatták ki.


Töröltetheted mégegyszer a kommentem, de a kérdésed továbbra sem valós.

2017. márc. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
mikor elhoztuk a kutyust a tenyésztőtől elmentünk átíratni a nevünkre. Doki csak elkérte az útlevelet és beleírta az adataink utána lepecsételte és csókolom. A rendszerbe szerintem nem írta be habár nem tudom. Gondoltam majd a kötelező oltásnál rákérdezek de mire oda jutottam volna ez történt... eü. könyve szerintem soha nem volt mert neki már rögtön az útlevelet csinálták, abban vannak az oltásai. Felhívtam az orvost hogy szeretném bejelenteni elveszettként, elkérte a kutya nevét és ennyi. Fogalmam sincs mit csinált. De nem tudom mit magyarázkodok itt... aki nem hiszi az ne higgye el... én sem hiszem el hogy a magyarok tudnak ekkora r*hadékok lenni... nemsokára meglesz a feljelentés, a kérdésemre nem kérek több választ.
2017. márc. 19. 12:43
 20/21 anonim ***** válasza:
35%

Legalább ha hazudni próbálsz maradj az eredeti sztoridnál.


Azt mondtad, hogy a következő oltásnál el akartátok intézni a chip átírást, ellenőrizni stb. A kutyát jó esetben 2 és 6 hónapos kora között hoztátok el és utána elvittétek átiratni. Utána azt írtad, hogy már elmúlt egy éves tehát a következő oltás kimaradt vagy még is mi lett vele? Mert ugye csak 3 hete "tűnt" el, a veszettség elleni oltás pedig 9-11 hónapos kor között ismétlődik először, utána pedig rá két hétre a kombinált.

2017. márc. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!