Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya fülének vágása legális?

A kutya fülének vágása legális?

Figyelt kérdés
És amúgy mit gondoltok róla? Ha vágatnám a fülét (a jelenleg elmetben létező) kutyámnak, akkor az emberek nem lincselnének meg az utcán?

2017. márc. 19. 16:06
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Én sport kutyázok, nem kiállításozok. Ettől függetlenül voltam kint tavalyi kiállításokon, beszéltem tenyésztő ismerőseimmel, se nem láttam, se nem hallottam, hogy elfogadnák a vágott kutyákat. Munkában biztos, hogy nem fogadják el. De ha így van, ahogy írod, annak csak örülök.
2017. márc. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Idén Olaszországban lesz, nem itthon. Ott mások a szabályok. És kétlem, hogy egyetlen másfél éves kutyával is indulnának ott. :D Olyan még nem volt.
2017. márc. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

IDC Világkiállítás és Kongresszus Magyarország (Hungária Dobermann Klub)


Időpont: 2017. szeptember 8-10.

2017. márc. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Bocs, én az IPO vb-re gondoltam. A kiállítást, mint mondtam, nem sokra tartom, nincs is arra a korrupt játékra időm. Ahogy az igazi küllem dobermannokat sem tartom igazi dobinak.
2017. márc. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
kedves utolsó. Te indulsz az idei, vagy a jövő évi dobi vb-n? Egyébként itthon el lehet vinni a vágott kiskutyát is kiállitásra, mivel a meoesz ezt lehetővé teszi, illetve az FCI is hagyott "kiskaput". az, hogy egy műtét miért történik, igazából a kutya szempontjából lényegtelen, hogy ivartalanitják, vagy levágják a fülét. Mindkettő altatásban történik, csak a fülnél közel sem akkora beavatkozás, mint pl. amikor az egész méhét kiveszik a kutyának.
2017. ápr. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Az meg, hogy IDC-n nem fogadják el, ki a fenét érdekel. Az egyetlen 1 kiállitás egy évben, de mellette van 625 másik, többek között itthon is 4 db klubkiállitás egy évben, ahova viszont mehet a vágott kutya.
2017. ápr. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!