Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor kezdhetem el tanítani a...

Evelini kérdése:

Mikor kezdhetem el tanítani a kiskutyámat? (Bővebben⬇)

Figyelt kérdés
Van egy 8 hetes westie szuka kölyök kutyám, és szerintetek mikor kezdhetem el tanítani? Már nagyjából szobatiszta, de ezeket az: ül,fekszik,pacsi,marad parancsokat szeretném ha tudná.

2017. márc. 20. 13:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

Már elkezdheted. Minél előbb annál jobb.

Itt egy cikk, itt mindent megtalálsz.


[link]

2017. márc. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Már most, fokozatosan, jutalmazással, egyszerre csak 1-2 percet most még.

Nyakörvhöz, majd pórázhoz is el kell kezdeni szoktatni, és az egyik legfontosabb tudnivaló: a behívás.

2017. márc. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Bármikor elkezdheted. Viszont arra figyelj, hogy ez nagyon megterhelő még neki így csak nagyon rövid ideig tréningezzetek és hosszú szüneteket tartsatok.
2017. márc. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Első

Köszi,mindenképpen elolvasom!

2017. márc. 20. 14:03
 5/15 A kérdező kommentje:

Második

A nyakörv szoktatását már elkezdtem, de mindig csak 2-3percet tudom rajtahagyni, mert ha rárakom nagyon hangosan sír, éy elvonul durcizni...

2017. márc. 20. 14:06
 6/15 A kérdező kommentje:

Harmadik

Köszi, akkor fokozatosan!😊😉

2017. márc. 20. 14:06
 7/15 anonim ***** válasza:
11%
Mióta van nálad a kutyus?
2017. márc. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%

"A nyakörv szoktatását már elkezdtem, de mindig csak 2-3percet tudom rajtahagyni, mert ha rárakom nagyon hangosan sír, éy elvonul durcizni..." - na ilyenkor ne vedd le róla, hagyd rajta! Ha leveszed, azzal azt tanulja meg, hogy sírni kell és megszabadul tőle, tehát mindig hisztizni fog.

Hagyd rajta, kajához, alváshoz is egy ideig. Játssz vele úgy, hogy közben rajta van a nyakörv, tereld el a figyelmét.

2017. márc. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóval egyet értek. Hagyd rajta addig, amíg meg nem szokja. Így valóban csak azt tanítod meg, hogyha hisztizik, azzal eléri, hogy lekerül róla a nyakörv. Sosem fogja megszokni, csak egyre jobban fog vergődni, stresstelni és hisztizni.
2017. márc. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9%

Nem értem mi a fenéért kellett lepontozni a kérdésemet. Ugyanis több oka volt neki.


Először is kicsit gyanús a "8 hetes nagyjàból szobatiszta" kutya. Ha valóban igy van, akkor màr kb 1 hete nálad van a kutya. Akkor gratula hogy egy szaporítótól vásároltad.


Másodszor, szerintem egy 8 hetes kiskutyának inkàbb azt tanitsd meg hogy hallgasson a nevére. DE!! ha ez a kutya mondjuk nálad született, ennek màr rég mennie kéne. Utána tanítsd az ült. Majd a pórázon sétálást.

2017. márc. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!