Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám se hall se lát ha...

A kutyám se hall se lát ha kakilnia kell. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval többnyire behívható és mindig a közelemben van. Az állatok vadászatáról letiltható de a kakilásról nem. Hogy mi is a probléma. Álltalában séta elején kakil. Ha pórázon van akkor többnyire legalább 5 percig mwgyübk körbe körbe míg megtalálja a helyét mert utálja ha valaki áll mellette. Ha el van engedve akkor van hogy 5-10 méterre talál magának helyet és elvégzi a dolgát. Ami viszont zavar hogy ha nagy területen vagyunk és neki eszébe jut hogy kakilni kell akkor 20-30 métert mwgy mint a tank és se tiltani se visszahívni nem lehet... ha elvégezte a dolgát egyből visszajön és utána újra behívható. Többnyire nem zavar viszont aggódom hogy a jövőben ez gondot okozhat...megbízhatatlan lesz. Hogyan szoktassam le erről?
2017. márc. 21. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
4%

Nem lehet, hogy valami dominancia-dolog áll a háttérben? Úgy értem, amint rájön a nagydolog, azonnal keresnie kell egy olyan helyet, ahol mindenki jól érezhetően/láthatóan tudni fogja, hogy ő bizony ott járt, ezért megy ennyit előtte.

Csak hirtelen gondolat, lehet, hogy hülyeség.

2017. márc. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Vannak ilyen kutyák, amik nehezebben ürítenek. Én hosszú pórázzal vagy flexivel oldanám meg: ha szólsz és nem reagál, akkor kaphat egy kis rántást feléd. Komolyabb büntetést nem használnék, mert az ilyen kutyák eleve idegesek amíg nem találják meg a megfelelő helyet, egy büntetéstől pedig csak még idegesebb lenne.
2017. márc. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem hiszem mert mindik nehezen megközelíthető helyen kakil bokrok vagy fák között. Csak néha kakil a mezőn de ott is minél közelebb a fákhoz. Azt nem értem hogy tudja hogy úgyis arra megyünk akkor miért kell neki előre rohanni, vagy miért nem keres a közelben helyet.
2017. márc. 21. 15:23
 4/8 A kérdező kommentje:
flexivel könnyebben megtalálja a helyét, de azzal is kell párat körözni szóval még az 5 méter távolság is sok neki. Amúgy arra mindig figyel hogy lásson engem míg kakil.
2017. márc. 21. 15:24
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

A legtöbb állat nyugodt, biztonságos helyen kakil, mert kakilás közben kiszolgáltatott. Hogy számára mi számít nyugodt helynek, azt ugye csak ő tudhatja. Jobb is ilyenkor nem zavarni. Semmiképp sem javaslom, hogy rángasd a pórázt amikor kakilni menne, még gyengén se. Ez stresszelheti az állatot, és lehet, hogy emiatt visszatartja az ürülékét, amiből később egészségügyi gondjai lehetnek.


Ha amúgy visszahívható és szófogadó kutya, kétlem, hogy ebből bármi gond lenne.

2017. márc. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
Pórázon ürítsen a kutyád, ha ennyi bajod van! De hagyd szarni már azt a szerencsétlen állatot!!!!! Némelyeknek agyára megy a hatalmas "falkavezérség" sajnos!
2017. márc. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Neked mi bajod van? Nekem nem azzal van bajom hogy xarik, hanem azzal hogy megy előre mint a tank és nem figyel semmire... Mi van ha valami miatt sürgősen vissza kellene jönnie és ő nem jön mert neki most xarni kell... attól félek hogy ezt később "csak úgy" fogja csinálni ami talán az életébe vagy legalább is az egészségébe kerülhet egyszer... én egy szót sem szóltam a falkavezérségről. Én miatta aggódom.
2017. márc. 21. 16:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha séta elején kakil egyszerű az első 15 percben amíg nem kakil maradjon pórázon. Utána engedd el.
2017. márc. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!