Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan sétáljunk húzás nélkül?...

Hogyan sétáljunk húzás nélkül? Illetve hogyan hívjam vissza a kutyám ha el van engedve?

Figyelt kérdés

Azt hiszem a két legbonyolultabb feladat, legalább is nekünk. A változtassak irányt ha húz minden alkalommal illetve jutalmazzam ha nem, nem működik. Ha irányt változtatok akkor abba az irányba kezd el húzni. Mindketten kitartóak vagyunk én is és a kutya is, de végül mindig ő nyer.

Az erdőben mindig elengedem hogy tudjon szaladgálni de ha épp olyan hangulatában van nem jön vissza hívásra, hanem még meszebb fut mintha nem is hallana. És sajna elég sűrűn van ilyen hangulatában. Pedig jutalmazom és ha rosszat is csinál de visszajön sosem bűntetem.

Hát remélem van valakinek valami jó ötlete.

Előre is köszi.



#kutya #behívás #séta húzás nélkül
2017. márc. 19. 10:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Van egy szájhám nevű dolog az úgy működik hogy a kutya orrára is rá van vezetve a poraz valahogy. Aztán így ha megrantod a porazt elrantod a fejét is és az zavarja. Baratnomeknek ez használt.


Ez a másik irányba indulunk amúgy nálunk se használt egyáltalán se a megállunk, elindulunk. Nálunk fokozatosan jobb lett a kutya ahogy öregedett.


A visszahívására pedig hosszú porazt szoktak javasolni. 8-10 méteres.


De egy kutyasuli hasznos lenne nektek szerintem.

2017. márc. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ megprobalom ezt a szajhamot.

Jarunk amugy kutyasuliba, most fejeztuk be a 3. kurzust. De setalni meg mindig nem tudunk. 😞

2017. márc. 19. 11:18
 3/16 anonim ***** válasza:

Akkor gratulálni tudok a sulinak.

Egyébként milyen kutya, mennyi idős, és mennyit fárasztod? Egy kutya, amelyikben tulteng az energia, egyértelműen húzni fog. Legalábbis az én kutyám ilyen. Nálunk a rövid pórázról való szoktatás vált be, illetve a fojtó használata. A fojtót ha húz, értelemszerűen megrántod, esetleg tiltószóval egybekötve. Ha nem húz, dícsérer. Ha húz megint rántod. Ez a kicsit keményebb módszer. A rövid póráz is hasonló, ott annyi, hogy eleve rövid pórázon rántod meg, ami ugye nem akkora erőkifejtés, mint hosszabb pórázról. És fokozatosan engeded.

A behívást én egy jó 10-30méteres pórázzal csinálnám, és jutalomfalattal/játékkal/dícsérettel erősítem meg benne, hogy jó ha jön. Illetve kerten belül is elkezdeni gyakorolni vele. Ha nem jön csak később, soha ne cseszd le, mert akkor csak azt fogja gondolni, hogy nemjó, amiért visszament hozzád.

Egyébként így látatlanba nem tudok sokat segíteni, én csak a saját kutyám (jack russel) altal bevált szokásokat írtam le.

Ha javasolhatom, egy jobb sulit keress fel, ahol mennek veled utcán,ingergazdag környezetben, és jobban átlátják a kutyát.

2017. márc. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Hát hogy finoman fogalmazzak egy nagy rakas sz*rt nem er a suli. Sztem ez volt az utolso kurzusunk. Jobban korul kell neznem mert a masik ami meg a kornyeken van az is hasonlo ahogy ismerostol hallottam.

Te jarsz vele suliba? Hogyan tanultok ott?

Nekem egy 1.5 eves border colliem van. Teng az energiatol. 😄 De estere ugy lefarad hogy sokszor osszecsuklanak a labai alatta. Tanulunk, biciklizunk, labdazunk, setalunk. Szal eleg osszetett a program.

A hosszu poraz amugy jo dolog ahogy az elso is irta, hasznaltam de mivel a kis szaros tudja hogy poraz van rajta szepen vissza is jon. Kerten, hazban meg ugy setal mint egy kis angyalka.

Vettem neki training nyakorvet azt hasznaljuk egy ideje de a huzasnal az sem segit. De ezt a szajhamot mindenkepp kiprobalom, mar meg is rendeltem. Aztan meg meglatjuk.

2017. márc. 19. 12:01
 5/16 anonim ***** válasza:

Nekem most kilenc hónapos a borderem, és ő is hajlamos volt rendetlenkedni utcán, néha még most is ha valami agresszív kutya van a kerítés mögött, de mi azt a módszert használtuk, hogyha elkezdett húzni megálltam és leültettem. Ezt akkor is csinálom mielőtt átmegyek vele bármilyen úton. Kutyasuliba nem járok pont ezért amiért neked se vált be, ugyanis nálunk is csak ilyen bóvli kutyasulik vannak ahol összeverekednek a kutyák annyira nem képesek rendet tartani az oktatók.


Ezt a leültetős dolgot kipróbálhatod hátha beválik, mindig amikor leül megjutalmazod de nem indultok el egyből, hanem vártok még 5-10 másodpercet amikor te elindulsz akkor szólsz neki hogy indulhat ő is.

Illetve nálunk még a rászólás is hatásos, amikor kissé érzem hogy elfeledkezik magáról a nagy szaglászásban és húzni kezd akkor figyelmeztetően szólok neki, általában beválik. Egyébként én szinte mindig rövid pórázon sétáltatom ha épp nem szabad helyen vagyunk ahol is elengedem. Velem még nem fordult elő hogy nem jött volna vissza pedig még kölyök, sőt volt vele olyan kellemes tapasztalatom is hogy egy hirtelen feltűnt kutyával barátkozott össze és indult el vele, de amikor szóltam neki egyből visszajött nem törődve a kutyával. Ebben azt tudnám tanácsolni neked hogy ha van valamilyen játéka amit nagyon szeret vidd magaddal a sétára mert az én kutyám esetében akármelyik játéka 10x annyit ér mint bármely jutalomfalat, annyira szereti őket! Például ha elengeded szabadon legyen mindig nálad a kedvenc játéka és ha szólsz neki mutasd meg hogy nálad van, egyből visszavágtázik ha igazán szereti!

2017. márc. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én a keverékem már 4-5 hónapos korától póráz nélkül sétáltattam (nem utcán, parkban) és mindig jutalmaztam ha hívtam és visszajött. Van egy trükk arra, hogy mindig figyeljen rád, vagy legalábbis pár mp-ként rád nézzen: a parkban rendszeresen elbújok 1 fa mögé, amint előresiet meg nem figyel. Ilyenkor egyből jön a pánik "hol van?????" elkezd keresni, mint az őrült. Most ott tarunk, hogy pár másodpercenként rám pillant, megvagyok-e még, így ha valamit szeretnék, tuti rám néz bizonyos időközönként, és nem is nagyon hagy el sok sok méterre. Ha nagyon előreszalad, visszahívom.

A pórázas séta más kérdés, én a megállok, ha húz elvet gyakorlom, ilyenkor mindig észbe kap és visszasorol mellém. Nagyon sok gyakorlás kell....

2017. márc. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Koszi a tippeket. A teniszlabdakra meg a focira nagyon ra van kattanva. Megprobalom azzal. 😄

A leultetes viszont nem nagyon hasznal. En is leultetem mielott uttesten atkelunk meg kb minden masodik lepesnel mert annyita huz es le is ul nincs vele baj, bar a jutofalatot nem veszi el mert ha hazon kivul vagyunk az nem erdekli. Viszont ha elindulunk rogton folytatja rangat ugral es ha nem tetszik neki a tempo a szajaba veszi a porazt es elkezd huzni hogy figyeljek mar oda hogy iparkodnom kellene. Viszont seta utan miutan egy jot labdaztunk hazafele mar nem huz. Ertheto mivel akkor mar nincs annyi energia benne. De szeretnem ha megtanulna hogy ha fullon van ha nincs energiaval akkor is en diktalom a tempot es o nem huzhat.

Ma pl elmentem vele bicajozni majdnem 1 orat, olyan faradt volt h ragadt le a szeme. Utana elmentunk kutyasuliba es ugyanugy meg volt veszve. Az oktato meg semmi mast nem lat csak hogy Liza kezelhetetlen es hogy nem kepes ugy setalni hogy odafigyel ram. Viszont minden mas feladatot jobban megcsinal mint a tobbi kutya. Megprobalnak rahuzni az oktatasra egy semat, hogy ezt meg ezt tedd a kutyaval de nem is igazan ertem hogyan lehet osszehasonlitani oket. Mindegyikuk mas. Nyilvanvaloan egyszerubb a dolga annak akinek egy kistermetu kutyaja van aki 10 perc mozgas utan kivan. Es nem igazan erzem hogy ebben segitenenek. Kulon feladatokat kapunk mert hogy ezt meg azt Liza ugyse tudja megcsinalni. Holott szerintem csak bilazom kellene neki. De ezt igen nehez ugy kivitelezni ha kozben van a csoporban egy kistermetu kutya az megallas nelkul ugat meg van veszve izgatja Lizat es mindig az van hogy Liza kezdemenyezi. Teny hogy annyira izgatott lesz a kulso behatasoktol hogy nem birok vele, de pont ez az amin valtoztatni szeretnek, de a 3 kurzus ebben eddig semmit nem segitett.

2017. márc. 19. 14:50
 8/16 anonim ***** válasza:
Az is benne van, hogy még nagyon kamasz. 2 éves kora után csak lenyugszik majd egy kicsit.
2017. márc. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nah akkor meg fel ev. 😂
2017. márc. 19. 15:12
 10/16 anonim ***** válasza:
66%

Lépj be facebookon borderes csoportokba, az egyikbe pont nemrég írt egy lány, hogy ő hogy oldotta meg a húzást, mert neki sem jött be semmi. A pórázt a két lábára rakta és felül fogta, így ha húzott a kutya, akkor elesett saját magától. De meg kéne nézni, mert videót is rakott fel, szépen sétált utána.


A nem jön vissza dologgal még annyit tudsz kezdeni hogy elfutsz tőle az ellenkező irányba és hívod. A legtöbb kutya ilyenkor azonnal utánad fut, ha ezt teszi, azonnal jutalomfalat, vagy bármi, ami neki jutalom.

Sosem szabad neked utána futni, ha nem jön, fuss te, és jön ő. Ezt próbáltad?

2017. márc. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!