Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kötelező oltással kapcsolatb...

A kötelező oltással kapcsolatban ezt már ti is hallottátok?

Figyelt kérdés

A második állatorvostól hallom, hogy az idősebb kutyáknak kifejezetten tilos lenne beadni a veszettség elleni oltást, mert elpusztulhatnak.

Mindketten négyszemközti beszélgetés keretében, baráti viszonyban mondták.

Ezt igazolva látom, hogy a szomszédom makkegészséges, 12 éves kutyája 5 nappal az oltás után, teljesen váratlanul és indokolatlanul hirtelen elpusztult.

Amellett tegnap voltam egy nagyon népszerű állatorvosi rendelőben, ahol sokan voltak, de 3 gazdi is olyan idős, beteg kutyussal jött, akiknek 2-3 nappal előtte adtak be oltást és előtte semmi bajuk nem volt a kutyusoknak.

Mindhárom remegett, folyt a nyáluk, lázasak voltak, nem ettek, nem ittak.

Most nem tudom, hogy mit csináljak, mindkét kutyám oltása a jövő hónapban jár le, az egyik 11, a másik 12 éves.

A 11 évesnek ráadásul most volt egy nagyon komoly gátsérv műtéte, ami nagyon megviselte.

Én nem vagyok smucig, nem a kutyáimon spórolok, de szobakutyákról van szó, kint csak a dolguk végzése idejéig vannak, veszett állattal nincs is módjuk találkozni.

Mit tegyek?



2017. márc. 21. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy beteg kutyát viselhet meg az oltás. Ezért nem is szoktak nem egészséges állatot beoltani. Nekem volt idős kutyám, 14 évesen még megkapta a veszettség ellenit. Nem lett tőle semmi baja.
2017. márc. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amúgy várj míg rendben jön műtét a kutyád, akkor mehet az oltás.
2017. márc. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*műtét után
2017. márc. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nem történt baj idős kutyánal. Szerintem is az a baj hogy koruknal fogva lehet más nyavajájuk is és inkább az okozza a problemat nemcsak a kor.
2017. márc. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

14 lesz idén a kutyám, eddig mindig egyben kapta a veszettséget meg a kombit is, sose látszott meg rajta. Talán idén már külön adatom neki, hogy ne egyszerre terhelje le, mert már kicsit kezd lerobbanni, de ennyi. Illetve pár éve már fixen ugyanazt a márkát kapja, amit az előző dokinknál, mert abból eddig se volt gond, valószínűleg most se lesz. Van már jobb a piacon, de nem kísérletezünk.

Ha van is néha gond az oltásból, az attól lehet, hogy valami lappang a kutyában, az oltás meg kihozza. Ezért érdemes az idős kutyákat rendszeresen kivizsgáltatni.

Amúgy veszett állattal csak az a kutya nem találkozik, amelyik a panel 10. emeletén él hermetikusan elzárva (bár egy patkánynak vagy denevérnek igazából az sem akadály, bármelyiktől elkaphatja a veszettséget, de akár a szomszéd kutya is nekimehet, amíg még nem tudják, hogy veszett, de már agresszív). Egy rendesen sétáltatott kutya találkozhat vele, még ha kicsi is az esélye.

Szerintem beszéld meg a dokiddal, hogy mi legyen, hogy lehet minimalizálni a kockázatot, melyik verzió a rizikósabb.

2017. márc. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Veszettség azért kötelező.


Nekem tavaly volt 14 éves a kutyám és semmi baja nem lett az oltástól,csak a helye picit feldagadt,mert izomba adta a doki valószínűleg. Februárban múlt 15 éves és idén ugyan úgy megkapja majd.

2017. márc. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az előttem szólókkal, illetve azzal egészíteném ki, hogy a veszettség elleni oltásnak azért is nagy jelentősége van, mert ha a kutyád megharap valakit (nem feltételezem hogy agresszív lenne, elég ha valaki rálép a lábára és elkapja a bokáját) és az illető orvoshoz megy vagy bejelenti, akkor azonnal a veszettség elleni oltását fogják kérni igazolásul. Komoly problémát jelenthet ha nincs beadatva neki.
2017. márc. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindnyájatoknak a segítőkész válaszát!

Érdemes volt kiírnom a kérdést, mert eddig nem tudtam, hogy többféle veszettség elleni oltás is létezik.

Valóban fogok beszélni az állatorvossal, hogy idős kutyáknak melyik a legjobban ajánlott.

Az operált kutyusomnak meg csak később adatom be, amikor teljesen felépült.

Mindenkinek szép napokat kívánok! :)

2017. márc. 22. 10:10
 9/10 anonim ***** válasza:

A Nébih oldalán megtalálhatóak az oltóanyagok leírásai - pár a veszettség elleni oltások közül:

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]


"Ezt igazolva látom, hogy a szomszédom makkegészséges, 12 éves kutyája

...

de 3 gazdi is olyan idős, beteg kutyussal jött, akiknek 2-3 nappal előtte adtak be oltást és előtte semmi bajuk nem volt a kutyusoknak"

Azért pár esetből nem vonnék le messzemenő statisztikákat - túl kis egyedszám, nem pontosan ismert az egészségügyi háttér sem.


"A 11 évesnek ráadásul most volt egy nagyon komoly gátsérv műtéte, ami nagyon megviselte."

Mint minden oltásnál, azért érdemes egészségesen beadatni az oltást (ezt a használati útmutatók is közlik: beteg állatot ne oltsunk).

2017. márc. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

talán tavaly futottam bele egy olyan beírásba a facén, hogy vigyázzunk a veszettségi oltással, mert az ismerősének a kutyája majdnem belehalt.

Aztán némi kérdezgetés után kiderült, hogy egy új fajta oltóanyagot kapott a kutya. Plusz még mellé most először kombinálttal együtt .

Általában érdemes a megszokott gyártmányú oltásokat adatni. És igen....nagyon sok orvos nem veszi komolyan, hogy egészséges kutyát oltson. Főleg idősebb kutyánál még fontosabb lenne.

2017. aug. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!