Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha megnyíratnám a kutyám...

Ha megnyíratnám a kutyám bundáját, később ugyanolyanra visszanőne?

Figyelt kérdés
szóval akitám van. Már most szenved a melegtől. Arra gondoltam hogy kicsit rövidebbre vágatom a bundáját viszont nem tudom hogy visszenőne-e rendesen a szőre. Kifejezetten nem ajánlott nyíratni őket mert tönkre megy a bundájuk viszont nem értem ez mit jelent. A fülénél egyéb okok miatt le lett vágva a szőr pár hónapja és félig már visszanőtt, ugyan olyan piha. Okozna neki bármilyen problémát ha megnyíratnánk? Én már nem hiszek ebben a télen fűt nyáron hűt dologban mert nyáron csak szenved a legkisebb melegtől is.
2017. márc. 25. 16:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
83%

"14-18 fokban nem kene szenvednie, mas oka lehet."


Na ne mondd! Most rotim van, de a hirtelen jöt melegben ő is ki van d@gölve. Pedig rövidszőrű, és nincs elhízva.


Felesleges szervi bajokat bele magyarázni, ha egy kutyát megvisel a meleg!

2017. márc. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
egy hete voltunk orvosnál, nem beteg.
2017. márc. 25. 17:20
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Spicc-em van, mindig nyíratom, nyáron egészen rövidre. Ő se bírja már a mostani meleget sem :) Semmi baja a szőrének...
2017. márc. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
83%

Ha csak éppen leveszel a szőréből, az aljszőre még ugyanúgy megmarad. Nem a hosszú szőr meleg, hanem az aljszőr, ha nem váltotta még át nyárira.

Nyírd meg nyugodtan. Szőr lesz majd rajta később, mert kinő. Aztán nyáron nézd majd meg, mennyivel lesz kevésbé melege rövid szőrrel.

A rotik, dobik és a többi rövid szőrű kutyáknak is melege van nyáron.

Nappal hűsölnek és este kezdenek felélénkülni. Ilyen a legtöbb kutya.

2017. márc. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
54%

ma 17:19

A rotik kevésbé bírják a meleget. Ezt tudja minden roti gazda. Vagy nem?

2017. márc. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Mint írtam a bobtail-om sem bírta...
2017. márc. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
#15 Ugyan írd már meg miért bírja kevésbé a meleget egy rottweiler mint pl egy husky, spitz vagy egy bernáthegyi????
2017. márc. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
és mit ajánlatok, próbáljam itthon vagy vigyem kozmetikushoz? Mekkorára lenne a legjobb lenyírni?
2017. márc. 25. 18:31
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

A nagy vitákat olvasva én akkor is azt ajánlom, hogy ne nyírd meg a kutyád szőrét, a dupla szőrű kutyákat tilos megnyírni, mert matton fog visszanőni később a szőre és károsodik a vízlepergető hatása a fedőszőrnek. Illetve ha lenyírod a meleg aljaszőr mint ahogy az előttem válaszolók írták ugyanúgy megmarad, így ugyanolyan melege van, csak tönkrement a szőre.


Egyébként nem lehet hogy vedlenie kéne? Az én kutyám is dupla bundás kutya, soha nem nyírnám meg, viszont már hetekkel ezelőtt lekezdtem a komoly kefélését a bundájának hogy minél előbb megszabadulhasson a téli szőrétől. Lehet hogy a te kutyádat is azért viseli meg már most a hirtelen jött melegedés mert nem volt ideje a téli bundát levedleni.

2017. márc. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!