Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan pároztassam a kutyámat?...

Hogyan pároztassam a kutyámat? Mikor tudom, hogy terhes a kutyám? Hogyan segítsek a kutyámnak a, , szülésben"? Amikor megszületnek a kicsik, mit csináljak velük?

Figyelt kérdés

Jövőre, 1-2 év múlva szeretném pároztatni a kutyámat. A kutyám csivava fajtiszta lány kutya, (szuka), és 2015. március 10.-én született. Most múlt 2 éves, és nem számolom, de már meg volt szerintem a 3. tüzelése. Most vettem először kutyát, és az állattorvosok azt mondják, hogy a lány kutyának életében egyszer ,,szülnie" kell. Szóval a kérdéseim ezek lennének:

-Hogyan pároztassam a kutyámat?

-Mikor tudom, hogy terhes a kutyám?

-Hogyan segítsek a kutyámnak a ,,szülésben"?

-Amikor megszületnek a kicsik, mit csináljak velük? Pl.: Puha takaróba takarjam őket.

Az jó, értelmes, felhasználható válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!



2017. márc. 25. 20:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
83%
9-es vagyok. Pontozzanak csak, pont lesz.rom :) Nem a pontozás miatt vagyok itt, hanem az állatok segítése érdekében. Ha már 1 embert is sikerül meggyőzni például az ivartalanításról, már megérte. :)
2017. márc. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
17%
Gondolom azért lettél lepontozva, mert azzal kezdted, hogyan pároztassa a kutyáját, hol keressen segítséget. Idiótáknak nem kell tanácsot adni, mert még megfogadják.
2017. márc. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
85%

Azt írtam, forduljon a kutyája tenyésztőjéhez, ezenfelül csináltassa meg az eü. szűréseket és tenyészszemlét. Ha ezeket megfogadja, már jó. De nem fogja, mert a kutya szinte biztosan nem tk-ves, azaz nincs tenyésztője, és tenyészszemlén sem vehet részt. Az eü. szűrések pedig komoly pénzekbe fájnak.

Ezután viszont írtam, hogy ha fentiek nincsenek meg, akkor nem szabad pároztatni.

Az sem jó ám, ha mindenkinek nekiesünk, hogy hé te idióta, ivartalanítsd a kutyádat. Meg is kell magyarázni, hogy miért javasoljuk ezt, és miért nem a pároztatást, mert ez nem mindenkinek egyértelmű, nem tudja, nem tájékozott stb. Ha valakinek van egy kis esze, normális válasz hatására utána fog nézni, és be fogja látni, hogy miért nem jó mégsem, amit tervezett. Viszont ha magyarázat nélkül azzal kezdünk, hogy ő egy hülye, erre nyilván nem fog hallgatni.

2017. márc. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
75%
Miért, szerinted nem hülye az, aki magától nem tudja, hogy a kutyák nem hobbiból szülnek? Aki nem tudja, hogy lehetnek súlyos következmények, balesetek a szülés közben? Aki nem tudja, hogy állatorvoshoz kell majd vinni a kiskutyákat, meg etetni, itatni, nem csak a cuki képeket töltögetni a facebookra?
2017. márc. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
89%

Van fél milliód erre a bulira? Mert kb ennyibe kerül, hogy lehozz egy almot megfelelő ellátással.

Teljeskörű kivizsgálás, tenyésszemle, megfelelő kan keresése, fedeztetési díj, vizsgálatok a vemhesség alatt, orvosi segítség a fialásnál, kölykök ellátása, oltása, chip, starter táp...

Ha probléma lesz, el tudsz számolni a lelkiismereteddel, hogy megölted a kutyádat?

2017. márc. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
87%

"Hogyan pároztassam a kutyámat?" SEHOGY!!!

Ivartalanitasd inkább, hagyd ezt a dolgot tenyésztőkre. Szerintem mindenki imádja a kis kutyákat, de ehhez nem kell a sajátodat megkínozni, menj el egy menhelyre, és ott van egy halom kidobott kiskutya. Velük tudsz foglalkozni, azzal mindenki csak jól jár+gondolj bele, h tőlük veszed el az esélyt+a kutyádat kiteszed egy csomó felesleges életveszélyes dolognak...

Légyszíves gondold át!

2017. márc. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Igazatok van! Nagyon szeretem a kiskutyám és nem akarom, hogy bántódása essen! Nagyon szépen köszönöm az értelmes válaszokat!
2017. márc. 26. 12:32
 18/19 anonim ***** válasza:
75%
Az ilyen emberek miatt éri meg "osztani az észt", mint te. Akik belátják a dolgokat és végül jót cselekszenek.
2017. márc. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
26%
Ne haragudjatok 300 éve volt szűrés? És életben maradtak a kutyák? Igen akkor mért kell ezen lovagolni mi közöztök van hozzá ha ő ezt akarja akkor ezt csinálhatja és nem fog óemlő rákban meghalni a kutyája
2019. jan. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!