Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet kisméretű kölyökkutyát...

Lehet kisméretű kölyökkutyát sokat sétáltatni?

Figyelt kérdés

Azert fogalmazodott meg ez a kerdes, mert kezdo kutyas vagyok es nem reg hoztuk haza az elso kutyamat, aki egy yorkshire terrier.

Mindenki az ismerosok kozul, akiknek nagy kutyai vannak\voltak felhivja a figyelmemet arra, hogy nem kellene a kutyat hosszas setakra vinni es hagyni, hogy sokat fusson, mert a csontozata meg gyenge es ennek kovetkezmenyei lehetnek.

Igazuk van? Azt tudom, hogy a nagytestueknel van ilyen, de a nekik mas a csontozatuk es a csontozatuk fejlodese.


2010. máj. 11. 23:01
 1/9 anonim ***** válasza:
ha megkapta az oltásokat szerintem viheted sétálni, ha viszont még kölyökkutya és tényleg picike akkor tényleg nem kell kimerítő sétákra, de akkor is viheted. ha már több hónapos akkor szerintem simán elviheted, igaz kevesebb a mozgásigénye, de mint minden kutya biztos ő is nagyon szeret sétálni. nem vagyok szakértő, de szerintem semmi de semmi baja sem lesz.
2010. máj. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt, de engem pont a szakertoi resze erdekelne a dolognak, tehat az, hogy a csontozatnak artalmas-e a sok seta. Termeszetesen azt azert latom a kutyan, hogy ha kifaradt, szoval olyan nem fordulhat elo, hogy vegkimerultsegig mozgatva van.

Nagyon energikus kiskutya, mindig ugy kell haza rancigalni.

Szoval a kerdes: karos-e a sok seta?

2010. máj. 11. 23:10
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha figyeled a kutyádat látod rajta a jeleit ha elfárad. Ha azután is mozgatod az rosszat tesz neki, de nem kell aggódnod fel tudja ő mérni az erejét, magától nem fog annyit mozogni amennyi káros lenne ránézve, hiszen ha elfárad lefekszik, leül tehát jelzi, hogy elég volt.

Ott szokott baj lenni, ha ezt te nem veszed észre és valami játékkal, jutalomfalattal , pórázzal további mozgásra ösztönzöd.

2010. máj. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

NEkem mopszom van. Kb 6 hónapos korában volt egyszer, hogy gyalog mentünk az állatorvoshoz ( kb 3 km) és út közben elfáradt. Lefeküdt, szuszogott (jobban, mint szokott). Akkor pihentünk egy fél órát az árnyékban és mentünk tovább.

Szerintm a te kutyusod is jelezné, ha elfáradna, olyankor kell egy kis pihi, ha regenerálódott, úgyis fel fog kelni és szaladgálni, főleg ha kölyök. Sose tudnak egy helyben maradni.

2010. máj. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem is yorkim van és amióta le lehet vinni sétálni,azóta rendszeresen hordjuk le.Nagyobb sétákra is jön velünk,vagy épp kirándulni.Semmi baja nem lesz a csontjainak,h mozog.Mi lépcsőztetjük is.És egy idő után meg fogod látni,h néha nagyobb igénye van a futkosásra,mint egy nagyobb testű kutyának.Van egy jó fórumos Yorkis oldal,ajánlom figyelmedbe:

[link]

2010. máj. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Jajj de jo, megnyugodtam! En sem akartam elhinni, hogy baja lesz.

Lehet, hogy a nagykutyaknak lenne, mert tul hirtelen fejlodik a csontozatuk es eldeformalodhat, de a yorkiknal es a tobbi kiskutyanal nem hiszem, hogy ez fennall.

Szal koszi, majd felhasznalom az oldalt bizonyitekkent, ha beszolnak.

2010. máj. 12. 09:42
 7/9 anonim ***** válasza:
no majd akkor figyelek,mert járok én is oda:D
2010. máj. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem szálkásszőrű tacskóm van, kertben él. Mióta elhoztuk a tenyésztőtől 8 hetesen, azóta mindennap rengeteget sétálunk, mert apró fauban lakunk egy hegy tetején, hatalmas mező van körülöttünk. 3-4 órákat sétálunk a kezdetek óta hegyen-völgyön, úszunk a tóban közösen. 12 éves, és köszöni, kutya baja! A csontjai, ízületei tökéletesek, pedig kivizsgáláson is voltunk. A fögkövén kívül soha semmiért nem voltunk állatorvosnál, és nem úgy tűnik, mintha a közeljövőben menni kellene.
2010. máj. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A kisméretű kölyökkutyát vidd el egy kisméretű sétára.
2010. dec. 4. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!