Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van a társaságban kinológus,...

Van a társaságban kinológus, vagy olyan szakértő aki a kutya növekedésével kapcsolatban véleményt tud adni?

Figyelt kérdés
2017. márc. 27. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi lenne a kérdés?
2017. márc. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát ez inkább az állatorvos szakterülete, hogy egészségesen növekszik-e a kutya. De tényleg segítene, ha konkrétan elmondanád, mire vagy kíváncsi, mert vannak általánosan elfogadott irányelvek, nem kell ehhez szakértőnek lenni, ha nincs semmi extrém körülmény.
2017. márc. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A lényeg,hogy egy kiállításon azért nem lett a kutyám kitűnő mert a bíró azt mondta,hogy nincs meg a kifejlett kori marmagassága 9 hónaposan Én tudomásom szerint 18 hónapig folyamatosan fejlődik.Moszkvai Őrkutya.
2017. márc. 28. 13:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Tény, hogy olyan másfél-két éves kor körül van a kutya a felnőtt testénél, de ez nem az jelenti, hogy addig nő. Az átlag kutya olyan 10 hónapos kor körül néhány centi híján már a felnőttkori magasságánál van, a további testi fejlődés főleg az arányokat, az izomzatot érinti. 11-12 hónapos kor után centi már nem nagyon megy a kutyára, akkor sem, ha ekkora testű. De 9 hónaposan nyilván korai még elvárni, hacsak nem akkora a különbség, hogy várhatóan el se fogja érni a standard méretet.

Valószínűleg az lehet emögött, hogy divat a gyorsan nagyra növő kutya, ezt preferálják az egészséges, mozgékony méret és visszafogott fejlődés helyett, főleg az ekkora méretű kutyáknál. De tudnék még példát mondani, a labradoroknál pl. kifejezetten elvárás, hogy vágósúlyban legyenek kiállításon, a német juhászok degenerált háta ugyanez, a nyomott orrú kutyák ne kapjanak levegőt, satöbbi. Nem mindig épeszűek az elvárások.

2017. márc. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Én is így tudtam ezért óvtam mag a bírói döntést.
2017. márc. 30. 07:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!