Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyers kajáról szárazra átállás...

Nyers kajáról szárazra átállás kölyöknél?

Figyelt kérdés
Nagyon nem jött be nekünk a nyers etetés, szeretnénk átállni szárazra. 4 hónapos a kutya. Ugyan ugy 1 hét az átszoktatás?
2017. márc. 28. 12:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen én úgy tudom...
2017. márc. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Miért nem jött be? (ha szabad megkérdeznem :) )
2017. márc. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam (igaz, felnőtt kutyával), hogy korán reggel még kapott egy kis nyerset,aztán nagyon késő este már CSAK tápot. Nem fosott, semmi baja nem lett, kicsit talán pukizott az elején, de ennyi.



Ez az 1 hét átszoktatás elvileg hogy néz ki...? (Nem hallottam róla.)


Kölyöknél amúgy én kicsit felvizezném vagy húslevessel felönteném a tápot, hogy pépesebb legyen az első 1-2 alkalommal.

2017. márc. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem szép a kakija sem a szőre és nagyon nyammogva eszi, fogy is. Pedig a legjobb minőségű cuccot veszem neki. Most orijenre szeretnék átállni.
2017. márc. 28. 13:21
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy csak elszámoltad az arányokat? Valamiből többet/kevesebbet kellene kapnia? Mióta nyerseztek?
2017. márc. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Csak óvatosan az Orijennel és társaival, elég masszív fosást tud okozni, én kölyöknek nem adnám, főleg, ha már a nyers etetéstől is ilyen gyatrán van a kutya.


(Én valami mérsékeltebb fehérje-zsír arányú tápot adnék neki, pl. akár sima Acana puppy&junior vagy Brit care puppy.)

2017. márc. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az "egy hetes átszoktatás" tápváltásnál van.

Húst táppal nem keverünk. Gondolom, 3x eteted. Egy-két etetés kimarad és a következő már a táp.

2017. márc. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azert ebben lehet nem csak a kaja a bibi. Az is lehet, hogy van valami baja vagy ferges esetleg. Szerintem azert nem artana dokihoz elvinni vagy legalabb adni neki fereghajtot, hatha javulna tole. Baja nem lesz miatta.
2017. márc. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
3 szor eszik. Rendesen van féreghajtva, szerintem egyszerűen nem bírja ezt a kaját. Van ilyen embereknél is... a másik kutyám is rendesen fenőtt az orijentől.
2017. márc. 28. 14:05
 10/12 anonim ***** válasza:

Keverés ne legyen, inkább egyből állj át tápra. Kutyától függ, hogy van-e hasmenés és ha igen, milyen mértékű. Ha lesz hasmenés, azt majd tünetileg kezelni kell.


Egyébként én jobbnak is tartom a tápot, mint a BARF-ot, pláne kölyöknél. Fiatal kutyánál nem lehet házilag kiszámítani, hogy milyen vitaminból, kiegészítőből, tápanyagból mennyit kapjon, hogy pont ideálisan fejlődjön a szervezete.

2017. márc. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!