Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a legbiztonságosabb?

Mi a legbiztonságosabb?

Figyelt kérdés
Hám vagy nyakörv? Para vagyok, hogy kibújik valamelyikből. Y hám?
2017. márc. 28. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekünk nyakorvbol kibújt 🙁 én ezért hám parti vagyok. De a mi kutyánk nagyon felos volt mikor elhoztuk. Ha nem kezd el cürikölni akkor nem tud kibújni.
2017. márc. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekünk hámból háromszor kibújt. Nem volt poén a főutcán, futottam utána, ő meg azt hitte játszom. Megelégeltem, vettünk egy normálisabb hámot. Ebből rgyszer se bújt ki, de nem is szoros neki. Szóval tanulj a hibámból: ha hám akkor inkább a drágábbat vedd! De komolyan.
2017. márc. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha megfelelően neveli, szocializálja valaki a kutyáját, akkor semmiből nem fog kibújni soha. Ha ez nem ment, vagy új kutyáról van szó, akkor a nyakörv a legbiztonságosabb, akár fojtós vagy félfojtós. Ha megfelelően nevelt a kutya, akkor úgyis laza pórázon sétál.

Egy normális Y hámból sem tud persze kibújni a kutya, de ha neveletlen, szocializálatlan, szökésre, húzásra hajlamos, akkor nagyon nem célszerű hámban sétáltatni.

2017. márc. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nagyon elszánt (és egy picit köcsög), akkor mind2-ből ki tud bújni, de a nyakörvből 10x olyan könnyen, mint a hámból.

Mikor látod, hogy épp bújna ki, ne a pórázzal akard visszatartani(ezzel megkönnyítve a dolgát), hanem fogd meg a kutyát kézzel és állítsd le.

2017. márc. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem akar kibújni, csak már egy nyakörv elpattant.
2017. márc. 28. 20:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem szeretem a Julius K9 termékeke, de ezek a nyakörvek nem tudnak elapttani, mert leveszik a terhelést a csattról, illetve a másodiknak van biztonsági tépzőzár is.

[link]

[link]

2017. márc. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem is a csat pattant el, hanem a bőr szakadt szét. Most y hámmal sétáltunk és flexivel, de amúgy egy karabínerbe szoktam rakni a nyakörvezlt a hámmal, ha az egyikből kibújna vagy elpattanna. Holnap momdom a márkát is:)
2017. márc. 28. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!