Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a legbiztonságosabb módja...

Mi a legbiztonságosabb módja a lánykutya ivartalanításának? A méhet is kérjem, hogy távolítsák el?

Figyelt kérdés

Öt éves a kutyám, nagy testű. Úgy tudom többféleképpen is csinálják, melyiket válasszam? A méhet is célszerű eltávolíttatni vagy csak a petefészkeket? Azt is megírnátok, hogy miért?

Előre köszönöm a válaszokat mindenkinek!


2011. aug. 3. 11:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindent vegyenek ki...a maradék begyulladhat, elrákosodhat. Egyik ismerősöm kutyájának volt az még évekkel ezelőtt, hogy csak a petefészket vették ki és rá 3 évre benn maradt méh elrákosodott és újra meg kellett műteni
2011. aug. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a méhet is eltávolítják, akkor az közrejátszhat az időskori inkontinencia kialakulásában, viszont akkor többé nem gyulladhat be, rákosodhat el, stb. Ha a méh bent marad, akkor is kisebb az esélye a gyulladásnak, cisztásodásnak, rákosodásnak, hiszen a petefészkek eltávolításával a hormonális folyamatok amik ezt okozzák megszűnnek, de ha már beindult ott valami cisztásodás (Ami 5 évesen esélyes) akkor jobb kivenni.


Neked kell tudnod, illetve én azt mondanám a dokinak, hogy legyen előtte egy ultrahang, meg nyissa fel, nézze meg a méhet, ha az ép, akkor maradjon, ha van valamilyen elváltozás akkor menjen inkább.

2011. aug. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt javaslom, hogy mindent vegyenek ki, még ha jelenleg ép, akkor is. Ugyanis, ahogy már írták a bennmaradt méh ugyanúgy elrákosodhat.
2011. aug. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!