Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem ellik a kutyám?

Miért nem ellik a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy 4éves mopszom és azt mondták hogy egyszer jó lenne bepároztatni hogy ne kapjon méh gyulladást.Márciusban 2xpároztattuk 9-én lejárt az idő a vemhességének.Túl nagy hasa nincs de tej jön a ciciéből a multhéten jött váladék a cunójából is.Kedve jó étvágyaq van,de attól félek nehogy baja legyen nem tudomhogy mikor szóljak az orvosnak hogy nézze meg? Itt a neten találtam egy kutyáknak szóló terhesség kalkulátort és az május 8-16-ig írta az ellés várható idelyét de ezt én kicsit sokallom. Előre is köszi a válaszokat.
2010. máj. 12. 12:09
1 2
 1/18 Akiteki ***** válasza:
79%
Még most is elviheted az orvoshoz ivartalaníttatni.
2010. máj. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

De utálom ezt a feltételnül elletni kell baromságot.

1. nézesd meg orvossal, lehet nem is vemhes.

2. Álvemhesség is van, akkor jön neki tej.

3. Most már kézzel kellene, hogy érződjenek a kölykök.

2010. máj. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy egyszer elletted, még ugyanúgy kaphat méhgyulladást. Akkor is, ha folyton elleted. A méhgyulladás ellenszere az ivartalanítás, nem az ellés...
2010. máj. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Mint ahogy írtam van hasa nem nagy bár elég jól van táplálva a drágám és ez végett nem tudom hogy a vemhesség végett van-e.Ha álvemhes lenne akkor is megnő a hasuk?Ja egyébként miért kell mindenkit rögtön lehurrogni ezen az oldalon?Azért van hogy kérdezzünk nem?
2010. máj. 12. 12:17
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

Gratulálok, méhgyulladást így is kaphat, és még ki is teszed egy vemhességnek a kutyádat ami a mopszoknál nem egyszerű, könnyen lehet császár a vége. Ahelyett h pároztattad, ivartalanítani kellett volna.


Egyébiránt a kutyák vemhességi ideje 58-63 nap. Nem szerencsés se előbb szülniük, se túlhordani a kölyköket. Fél időben kellett volna csináltatni ultrahangot... Az ellés előtti napokban, órákban drasztikusan leesik a szuka testhőmérséklete 37 fok körülire.


Összehasonlításképp, ő egy 50 napos vemhes mopsz:

[link]


Az állatorvosotokkal rég konzultálnod kellett volna már.

Az is lehet h nem vemhesült és csak álvemhes. Az lenne a legjobb. Ivartalanítsátok!

2010. máj. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%

Azért kell lehurrogni az ilyen embereket, mert buták mint a föld és jelét sem mutatják annak, h okosodjanak a témában. Van egy elképzelésük a világról és ha valaki azzal szembemegy, még nekik áll feljebb...

(akinek nem inge...)

2010. máj. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

most komolyan nem értem, eleve túlsúlyos... pároztattátok tök feleslegesen, nyilván az egészségügyi szűrések nélkül, amik kellettek volna.... azóta sem voltál állatorvosnál vele..., a mopszok amúgy is elég idióta testalkatúak, nem könnyű náluk a szülés....most is ide irkálsz ahelyett, hogy orvoshoz mennétek....biztos nem akarod te megölni a kutyád??? És ha vemhes mi lesz a kölykökkel??? se törzskönyvük, lehet, hogy nem is megfelelő genetikai állományú kannal pároztattatok.....hogy lesz gazdájuk?


ja és ahogy írták méhgyulladás ellenszere, ha nincs méhe...vidd el a dokihoz vizsgálja meg és kérj időpontot az ivartalanításra....ha tényleg szereted a kutyád ivartalaníttasd sokkal jobb lesz neki, tovább fog élni...

2010. máj. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%
Gratulálok.. Még egy ostoba állattartó! Csak reménykedj, hogy a kutyádat nem kell császározni.. Szerencsétlen eb :(
2010. máj. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A kölykök családon belül maradnak.Jó akkor megyünk orvoshoz.De akkor sem értem hogy miért kell bunkónak lenni!
2010. máj. 12. 12:33
 10/18 anonim ***** válasza:
92%

Hát az is lehet, hogy fejlődési rendellenessége van. Akár a mamának, akár a piciknek. Ebbe a kutya bele is halhat.

Igen jó lenne, ha egy állatorvos ránézne.

Én minden lehetséges fórumon hangot adok az ivartalanításnak. A fentebb író nagyon is jól mondja itt mindig le fogják/ fogjuk hurrogni a felelőtlen állattartókat.

Nem tudom ki tanácsolta, hogy egyszer szülni kell, de ez akkora baromság. El sem hiszem, hogy ez a tévhit még mindig így terjed.

Remélem a kutyusod egészségben világra hozza a piciket

2010. máj. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!