Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak most? Ellik a...

Mit csináljak most? Ellik a kutyám!

Figyelt kérdés
Már elfolyott a magzatvize,viszon nem akar a helyére feküdni,mászkál össze-vissza.Meg vannak duzzadva az emlői de szerintem nincs sok teje.Esetleg én,hogy tudnám eteni őket,ha tényleg nem lesz a kutyámnak teje?
2011. ápr. 9. 09:57
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
a kutya nálunk fialni szokott
2011. ápr. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Raffi ***** válasza:

Ki van zárva, hogy ne legyen teje. Csinálj neki gyorsan egy kis vackot, kísérd oda , ülj le mellé, mikor eljön az ideje le fog feküdni.Most még mászkál pisilni, vagy utánad, mert tőled várja a segítséget. Masszírozd a hátát attól megnyugszik.

Lehet, hogy azért nem fekszik a helyére, mert nem tartja biztonságosnak.

2011. ápr. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Egyszerű huszonéves ***** válasza:

Mienk az nem mászkált semerre. Volt neki egy megszokott kis helye oda lefeküdt. Ha mászkál is azért lehet, mert biztonságos helyet keres vagy így elviselhetőbbek a fájdalmak. Nők mikor szülnek van aki sétál, van aki fekszik, van aki négykézláb várja a dolog végét.

Szerintem helyzet válogatja.

2011. ápr. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Ilyen alap dolgokat nem tudván minek szaporítod a kutyádat? Szegények így is annyian vannak, hogy teli van velük a sok menhely.
2011. ápr. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó! Lehet, hogy igazad van, és tényleg szaporító. De ez csak feltételezés, nem tudhatjuk mi a helyzet pontosan a kérdezőnél. De ha esetleg tényleg egy szaporító, a kiskutyák már útban vannak, ilyenkor az olyan emberekre, mint te, aki csak odamorog valamit, de segíteni nem segít egyáltalán nincs szükség!


Kérdező: Én is csak azt tudom mondani, hogy biztosíts egy nyugodt kuckót a kutyusnak, ahol biztonságban érzi magát, és nyugodtan világra tudja hozni a kicsiket. Valoszínűleg lesz teje, de egyébként jó lenne ha beszélnél állatorvossal. A legjobb az lenne, ha ott lenne a szülésnél is. Nem tudom ez mennyire megoldható.


A kicsiket, pedig ha valamilyen oknál fogva nem tudnak szopni, próbáld meg fecskendővel etetni!

Sok sikert, és vigyázz az anyakutyusra és a picikre!

2011. ápr. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 xnorkax ***** válasza:

Közvetlenül az ellés előtt sok kutya elkezdi kaparni, rendezgetni a helyét. Ezzel semmi baj sincs, ez ösztön. Ha itt az ideje oldalra fog dőlni. Annyiban segíthetsz neki, hogy kihúzod (sterilen!!!) a kiskutyákat és leteszed az anyja mellé, hogy az tisztára nyalogassa. Ha nem talál oda az emlőihez, akkor óvatosan tedd oda. Ne engedd, hogy túl sokat egyen a szuka a méhlepényből, mert hasmenést kaphat tőle!

A kutyádnak biztosan lesz teje, egy kicsit ehet a méhlepényből, az elindítja a tejelválasztást! De ne sokat!

2011. ápr. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem ért hozzá,ne húzogassa.Ha már több 10 perc eltelt,és látszik a kölyök,de nem jön tovább hiába nyom a szuka,akkor esetleg,de általában megoldják maguk.A lepény evést is bízza szerintem a kutyára,inkább egy kis hasmenés,mint össze vissza húzzon,vágjon dolgokat a kölyköknél.Nekem mindig megeszik,van egy kis hasmars,de gond még nem volt vele.A fontos viszont,hogy számolja,minden kicsinek megvan e a méhlepénye.Ha nem csinál semmit a szuka,nem bontja ki a kicsiket,akkor muszáj segíteni,de először várja meg mit csinál,ő jobban tudja mint a kedves gazdi.Még most sem késő megnézni egy ellést neten,olyat ahol segítenek a kutyának.
2011. ápr. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Halihóóóó.Megvannak a kicsik?
2011. ápr. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen megvannak,3 született egézségesek és a tacsimnak sincs semmi baja :)
2011. ápr. 9. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!