Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Üdv! Hogyan kezdjem el a...

Üdv! Hogyan kezdjem el a huskymat edzeni?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos kan huskym.

Ilyen korban el lehet már kezdeni edzeni? Úgy értem hogy súlyokkal vagy súlyt húzatni vele? Nem szeretnék belőle igazi szánhúzót képezni csak azt szeretném hogy edzett legyen. Hallottam hogy akár autó gumit is lehet utána kötni sétakor vagy valami ilyesmi. Ez hogyan működik ha igaz?

Lenne még egy olyan kérdésem hogy az mitől lehet hogy séta közben mondjuk 2,5-3 km után 10m-két lefekszik. Ha elindulok akkor tovább jön de ha úgy gondolja akkor újra. Tudom hogy nem attól van mert elfáradt mert az hihetetlen lenne ennyi táv után. Mitől lehet ez?



2017. márc. 31. 00:03
 1/6 anonim ***** válasza:
melyik napszakban sétáltatod? Amúgy 1 éves de inkább 1,5 éves koráig nem ajánlott terhelni. Ha el akarod kezdeni azt úgy kell hogy mondjuk kezded egy flakonnal, kis vizet teszel bele hogy legyen kis súlya és szokja hogy valamit húz és valami jön utána. Ezután egyszerűen szép lassan növeled a súlyt. De mint mondtam ez 1 éves koráig nem ajánlott.
2017. márc. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Akkor várok vele még.

3 műszakos munkarendben dolgozom így mindig máskor szoktam sétáltatni. De általában két időpont a megszokott. A reggel 8 és a délután 4-5 óra.

2017. márc. 31. 00:18
 3/6 anonim ***** válasza:
érdemesebb lenne később vinni. Én naponta 2x 1 órára viszem az akitám de a séta végére már húzni kell. Nagyon hirtelen lett meleg. Ha meg tudod oldani inkább sétáltasd késő délután 6-7 vagy akár 8 felé. Én is úgy szoktam.
2017. márc. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Okés. Megfogadom és ki is próbálom a tanácsot. Köszi.

Amúgy csak kíváncsiságból kérdezem nem kötözködésből ne érts félre, de az akitának elég 2x 1 óra? Mármint hogy úgy értem hogy az akita meg a husky elég hasonlóak nem csak külsőre ha jól tudom és a huskykról sok helyen azt írják hogy 3-4 óra séta meg futás naponta. Ez túlzás lenne? Tudom hogy nagy a mozgás igényük de ennyire?

2017. márc. 31. 00:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Az akitának valamivel kisebb a mozgásigénye. Próbáltam vele kocogni meg bicózni, de az első kilóméter után kidöglött, meg amúgy is szaglászni és nézelődni jobban szeret. Ezt a 2 óra sétát végig szabadon tölti, szaladgál, szaglászik. Elég neki, bár is nem szökik és nem is rombol. Egyébként 1 éves korig semmivel sem ajánlott terhelni. Se futás, se biciklizés, se húzás az izületek miatt.
2017. márc. 31. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem. Köszi mégegyszer.

Egyébként kinti kutya egy elég nagy udvaron. Játék mindennapos még ha esetleg valamiféle idöhinyomban nem jutna annyi idő rá mint általában akkor is a egy fél óra mindig labda dobálás, "birkózás", kergetőzés. Akkor több mint fél óra ha esetleg a séta maradna el valami miatt.

2017. márc. 31. 00:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!