Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a golden...

Cukormaci kérdése:

Hogyan tanítsam meg a golden retrieveremet a behívásra?

Figyelt kérdés
Sziasztok!! Nagyon sürgősen szeretném hogyha a kedves és értelmes emberek választ adnának a kérdésemre. Van egy másfél éves szuka golden retrieverem, aki enyhén szólva is elég "bohókás és hülye". De ez tudom az én hibám hogy nem tanítottam meg neki hogy mikor mondom a névét és az hogy gyere ide akkor idejöjjön. Ez a kutya egy nagyon aranyos tüneményes és édes kutya de sajna az én hibámból kifolyólag erre a dologra nem lett megtanítva, és sokszor bajba is kerülök miatta. Például ő egy kenelben van és ezért keveset is szaladgál meg ugye nincs kerítésünk és előszokott fordulni nagyritkán hogy kimegy de ha nem megyünk utánna egyböl vissza is jön. De ha utánna megyünk akkor még jobban elmegy mert azt hiszi hogy játszunk. Ebből télen nem volt baj mert kevés ember járt az utcán és így nem féltek tőle de most ahányszor véletlen kimegy egyből mindenki fél pedig én tudom hogy a légynek se ártana de az emberek nem. Ezzel a hosszú szöveggel csak az akartam mondani hogy nagyon szépen kérek mindekit hogy segítsen aki tudo hogy hogyan tanítsam meg a kutyát arra hogy vissza jöjjön hozzám!! KÉRLEK SEGÍTSETEK!!!!!:):):(:(:(

2017. márc. 31. 16:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Először is csináltass kerítést, mert a kutyának ez nagyon nem jó, hogy folyamatosan kennelbe van zárva. Másodszor kezdd el napi szinten sétáltatni és lefárasztani, egész nap egy kis helyre bezárva még jó hogy tele van energiával. Ha ez megvan, akkor lehet neki bármit is tanítani. Hívod, ha odajön akkor adj neki jutalomfalatot.
2017. márc. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is, kennelben nem lenne szabad tartani. Vagy ha igen, akkor minimum napi háromszor ki kell engedni onnét, ebből kétszer elvinni egy nagy lefárasztós sétára, hogy az energiáit levezethesse. Nem nagyritkán kell kimennie, hanem háromszor egy nap legalább. Az egyik séta kenneltartás mellett legalább másfél-2 órás legyen, amelynek során szabadon futhat, más kutyákkal játszhat is.

Emellett jutalmazással kell elkezdeni tanítani a behívást az alapoktól.

Először otthon, ingerszegény környezetben. Magadhoz hívod, megdicséred, jutalmazod, ne ilyenkor nem fogod meg, mehet szabadon tovább. Ezt gyakorolni sokszor mindennap, mindig ugyanazt a hívó szót használva.

A kutyának azt kell éreznie, hogy megéri odamenni hozzád, hogy az jó lesz neki.

Ha egyedül nem boldogulsz, akkor kutyaiskolában segítenek.

Jó lenne megoldani a kerítést is előbb-utóbb.

2017. márc. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! DE ugye a kerítést az egyetlen dolog nem teszi lehetővé és ez a pénz!! Gondolom ez ti is gondoltátok hidjétek el hogy én is csináltatnák kerítést ha lenne rá pénze a családnak de egy 5 tagú családnak elég nehéz!!! Na de mindegy a kiengedésről annyit hogy ISKOLA meg EDZÉS és elég kevés idő jutna mondjuk egy 2 és fél órás sétára. Azt ne gondoljátok hogy nem engedem ki minden nem minimum egy másfél órára mert kiengedem és minden nap el is viszem sétálni, na meg a hétvégén még többet van kint. De a behívási módszert minél hamarabb elfogom kezdeni.Köszi az értelmesebb felét a válaszaitoknak!
2017. ápr. 1. 19:15
 4/6 anonim ***** válasza:

1.

Csináltass kerítést....

2.

Ne tartsd képekben,mert egy ketrecbe te sem érezned és jól magad ( egész nap)

3.

Ha ez megvan, ültesd le, te menj tőle vagy 3m-re,gugolj le,csapj a térdére egy párszor és hívd magadhoz

4.

Ha ez sikerült,mind messzebbre és messzebbre menj tőle


JA!! ÉS ADJ NEKI JUTALOMFALATOKAT!!!!!!!!!!!!!!

2017. máj. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, kennelben!!
2017. máj. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: Úgy írtad le ezeket a dolgokat mintha annyira dúlnál az okosságtól és azt sem tudnád hogy mit is kezdj vele. Mint azt már elmondtam az előző kommentemben is nem olyan könnyű ez az egész!!! Adok neki jutalomfalatot ne hogy azt gondold hogy nem!!!!!! ÉN IS NAGY BETŰVEL FOGOK ÍRNI!!!!!!!!ÉS FELKIÁLTÓ JELET IS RAKOK!!! JÓ SOKAT!!!
2017. máj. 7. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!