Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a nyüszítés...

Hogy szoktassam le a nyüszítésről?

Figyelt kérdés

Amikor sétálni viszem a kutyám, ahogy kutyás ház elé érünk, nyüszít. Ha megállunk, akkor is.

Nagyon izgatott az első kb 5 percben, akkor folyamatosan nyüszög és húzna, ilyenkor megállok, de ahogy elindulunk újra nyüszít és húz, és ezt játszuk addig, amíg el nem hagyjuk az őrjöngő kutyás házakat. Sajnos ilyen helyen nincs arra idő, hogy mindig megálljak ahogy elkezd húzni, mert a kutyák simán kijönnek, ha meg nem, akkor a gazdáik.

Hogy tudnám erről leszoktatni? Egyáltalán miért csinálhatja ezt a nyüszítést?


2017. ápr. 1. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha egyke kutya, az is felmerülhet, hogy játszótársat keres. Nem hiszem, hogy akkora gond hogy meg kéne érte rendszabályozni.
2017. ápr. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Milyen idős a kutya? Nekem is ez volt a problémám. Én halti szájszíjat alkalmazok, amit az oktatóm mutatott.Én is csináltam azt hogy megállok ha húz, de ebből ő azt tanulta meg, hogy ha én megállok akkor ő leül és türelmesen vár, ahogy elindultam újra húzott..Számtalan dolgot kipróbáltam, folytó nyakörv, másik irányba hirtelen fordulás, láb mellett tartás...stb. Egyedül a halti vált be, de így is séta eljén picit hisztis még.Sok sikert és kitartást, én azt hittem sose lesz a húzásnak vége..
2017. ápr. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Majdnem 2 éves, ráadásul minden nap találkozik kutyákkal, nem az van, hogy csak a kertet látja.

Sajnos nálunk is ez van, húz, én megállok, ő pedig vagy leül vagy hátralép egyet, aztán abban a pillanatban ahogy elindulok, újra nekifeszül, nem tudunk egy laza pórázos lépést tenni.

2017. ápr. 2. 21:41
 4/4 anonim ***** válasza:
2-es vagyok...próbáld ki a haltit, de ahhoz jó lenne ha valaki meg mutatná hogyan is kell alkalmazni. 2 évesen lehet nehezebb lesz a dolgod, mert már berögzültek a kutyába a dolgok.nekem nagytestű a kutyám és 10 hónapos, és így is vért izzadtam vele. Ezzel nem akarlak elkeseríteni...csak te szoktad sétáltatni, vagy más is a családból? juti falival próbáltad? valami olyan kell ilyenkor amit nem kap amúgy, valami nagyon finomat. Elindultok, amikor nem húz jutalmazd azzal,vagy tarthatod az orra előtt is, és én az elején éhesen vittem mindig, hogy figyeljen rám és a falatra, ha viszont húz, rászólni hogy nem...előbb utóbb leesik hogy mikor kapja a jutifalit..ha nem motiválható erre, még a kedvenc játékát tudnám javasolni..ivaros, ivartalan? én májusban ivartalanítom, állítólag ha meg van a műtét picit gazda centrikusabbá válnak..és még egy ötlet: nincs-e olyan ismerősöd akinek olyan a kutyája, hogy gyönyörűen sétál láb mellett? tudod:kutya kutyától tanul.én van mikor ilyen kutyával sétálok, és az enyémnél szemmel látható a változás ilyenkor.Figyeli a másik kutyát, hogy mire hogy reagál.
2017. ápr. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!