Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky panelbe? Esetleg, elég...

Husky panelbe? Esetleg, elég lenne neki annyi mozgás amitől egy juhászkutya kipurcan?

Figyelt kérdés
Van egy juhászkutyám, tehát az energikus kutyákkal tudok mit kezdeni.Csak kíváncsi vagyok hogy sokkal több mozgásra van e szüksége vagy ez a fajta is alkalmazkodó.
2017. ápr. 1. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Valamilyen szinten alkalmazkodik, mert kénytelen, de vajon ez jó neki? Eredetileg napi 40-50 km-t húzásra lettek tenyésztve. Nyílván a magyar husky állomány(és itt most gondolok a fajtatiszta kutyákra nem pedig az agyonszaporítottakra) 80%-a nem tudná a felét se megtenni már de szerintem még így sem jó neki egy panelban. Arról nem is beszélve, hogy közepes/nagytestű kutya nagy mozgásigénnyel panelba? Szerintem ezt most ne eröltesd.
2017. ápr. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
nem jó ötlet.
2017. ápr. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Környéken van egy pár aki husky-t vett panelba, azt mondják hogy hiba volt ez a fajta lakásba.Persze imádják.

Rohadtul hullik a szőre és nonstop takarítani kell. Emellett napi 4-5 órát töltenek összesen a lefárasztással. Hétvégén kirándulás,kutyasuli.

Mondjuk már 3-4 hónapja nem láttam őket,szerintem vagy elköltöztek vagy elpasszolták a kutyát.


Mivel nagyon vastag a bundájuk télen mikor fűtés szezon lesz nagyon megfogja szenvedni.

2017. ápr. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%
Minden kutyát le lehet mozgatni,illetve lefarasztani. A kertből meg lehet elszokik, ha nincs eleget foglalkozva vele....sokkal jobb,Ja...Nembeszelve arról,hogy az ilyen divatfajtak nagyon silanyok a régieknél képest,ha juhasz kutyával elbír sz,valószínűleg menni fog a huskyval is. Ismerek vagy 5 huskyt meg Malamutokat is,akik lakásban élnek. A kutya 16-20 órát alszik. Elég gaz,hogy Magyarország meg mindig a "kutya helye a kertben van" szintnél tart.
2017. ápr. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4

"Minden kutyát le lehet mozgatni,illetve lefarasztani. A kertből meg lehet elszokik, ha nincs eleget foglalkozva vele....sokkal jobb"

Ezt úgy mondod, mintha azok akik a kertben tartják a kutyát nem mozgatnák le őket. Talán vidéken és a külkerületi prolik, de nehogy azt hidd, hogy akik a panelban laknak rendesen foglalkoznak a kutyával. Többségük épp ha leviszi egészségügyi sétára 2-3 alkalommal egy nap és viszont látásra. Kutyafuttató, kutyás társaság és hasonlókra még csak álmodni se mer a kutya.

"Ja...Nembeszelve arról,hogy az ilyen divatfajtak nagyon silanyok a régieknél képest,ha juhasz kutyával elbír sz"

Divatfajtához ellenpéldának pont a juhászkutyát hozod fel? A németjuhász állománnyal mi a helyzet? Még a törzskönyvezett kutyák többsége is dp-s és egyéb problémákkal küzködik. A GSD tenyésztők nagyrésze törzskönyves szaporító. A show vonalról meg ne is beszéljünk mennyire tönkretették szegény kutyákat.

A Husky állomány, bár közel sincs a régi szánhúzó kutyákhoz de legalább a törzskönyvezett kutyák többsége egészséges és nem kontár törzskönyves szaporított kutya.

"Ismerek vagy 5 huskyt meg Malamutokat is,akik lakásban élnek. A kutya 16-20 órát alszik."

Azért mert a te ismerősi köröd szaporítótól vett küllemre fajta jellegű keveréket attól egy normális kutya nem ilyen lesz. A kutya ahoz fog hozzászokni amihez kénytelen. Ha nem viszik sétálni, nem járnak el vele sehova, nem mozgatják át persze, hogy 16 órát alszik.

"Elég gaz,hogy Magyarország meg mindig a "kutya helye a kertben van" szintnél tart."

A kutyának ott a helye ahol szeret lenni. Nálam bejárnak napközben a társaság miatt de nem szeretnek bennt aludni így kimennek esétre, de ha akarnának bennt is aludhatnának. Ettől függetlenül egy panelba nem való ilyen kutya. Arról nem is beszélve, hogy egy csomó panelba még klíma sincs. Akkor mit csinálsz a 10.-en a kutyáddal 50 fokba?

2017. ápr. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
Tks kutya mind,akiről beszéltem. Egy szóval nem mondtam,hogy mindenki rendesen foglalkozik a panelban a kutyával. Én azt mondtam, hogy attól mert panelban lakik a kutya, meg rohadtul le lehet úgy foglalni,hogy ki legyen nyilván egész nap.
2017. ápr. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!