Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya örökbefogadása cica...

Kutya örökbefogadása cica mellé, lakásba. Mennyi idős korig?

Figyelt kérdés

Cica mellé fogadnék örökbe kutyát. Fontos lenne, hogy könnyen összeszokjanak, mert munkaidőben kettesben lennének. Mennyi idős koráig szoktatható egy kutyus nagy valószínűséggel össze egy cicával gond nélkül?

Illetve, ezek a kutyák pár hetes koruk óta a menhelyen élnek, sajnos nem volt lehetőség a szobatisztaság tanítására, a hely hány miatt a betonra piszkítanak. Ha egy kutya így élt 6-8 hónapot, még szobatisztaságra szoktatható?


2017. ápr. 2. 11:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6%

"Kutya örökbefogadása cica mellé, lakásba."


Kérlek mond, hogy nem a házban tartod a jószágokat..

2017. ápr. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Miért ne tarthatná lakásban az állatokat? Attól még hogy nagyon sok helyen sajnos még az a divat, hogy az állatnak a kertben a helye, és tojnak rá magasról egy nagyot, nem kell mindenkinek így gondolkodni. A normális, felelősségteljes embereknél a kutya, macska családtag, nem csak egy kerti tartozék.

Kérdező, a szobatisztaságot ugyanúgy kell megtanítani, mint egy pici kölyöknek, eleinte gyakran kivinni, kint pedig megdicsérni ha elvégezte a dolgát. Egy több hónapos kutyánál valószínűleg nem lesz olyan hosszadalmas, mint egy kölyöknél.

Szerintem minél fiatalabb a kutyus, annál könnyebben szoktathatók össze.

2017. ápr. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
6%

"A normális, felelősségteljes embereknél a kutya, macska családtag, nem csak egy kerti tartozék."


Édes istenem, ha tudnád milyen képet vágtam olvasás közben..

2017. ápr. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kifejezetten érdekel :)
2017. ápr. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan kutyák akik eleve szocializáltak, tehát nincs bajuk a macskákkal. Vannak akik nem,de őket se nagy kihívás.

A legalkalmasabb kor a kutya szocializására3-10 hónapos kor között.


Az első válaszolót sajnálom hogy még csak ott tart,az ő primitív szintjén. A 2-nek igaza van:

A kutya,macska családtag, és csak néhányuk nem tartható bent (példaként egy közép-ázsiai juhászkutya nem tartható bent,de egy dán dogot tilos kint tartani)

2017. ápr. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A cica perzsa, lakásban van, napi 16 órát szeret aludni. Köszöni, jól van:)


A kutyus esetében az elenne a kérdés, hogy kb. mennyi ideig biztosan játékos annyira, hogy nem jelenthet veszélyt a cicára. (Tudom, hogy ha a gazdi nem rontja el, a kutya nem eszik macskát, ezeknek a kutyáknak az előélte sokszor nem ismert és semmiképpen sem kockáztatnék a cicával) Sajnos kipróbálni nem lehet, vagy elhozom, vagy nem.


A szobatisztaság kérdésében inkább az aggaszt, hogy már nincs meg bennük az a természetes ösztön, hogy nem piszkítanak a területükre. Valakinek van esetleg tapasztalat hasonló kutya szobatisztaságra tanításával?


Köszönöm!

2017. ápr. 2. 12:08
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

"Nem kifejezetten érdekel :)"


Látod ez a baj.

2017. ápr. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem az életkor számít, hanem a kutya habitusa. Egy 10 éves kutya is szuperül kijöhet a cicával és egy 1 éves kutya is levadászhatja.
2017. ápr. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Minél fiatalabb a kutya, annál jobb.

Az enyém 6 hónapos volt, mikor örökbefogadtam, a cicám felnőtt. De felügyelet nélkül sokáig nem mertem őket hagyni, mert a cica rettegett eleinte a kutyától. A kutya nem akarta bántani, csak játszani akart vele. A cicán is sok minden múlik, hogy ő hogy áll a kutyához, sőt egy kölyökkutya esetében leginkább a cicán múlik, milyen lesz a kapcsolat köztük.

Szobatisztaság: simán rászoktatható. Eleinte úgy kell kezelni, mint egy kicsi kölyköt, gyakran kivinni. Az enyém is menhelyi volt, egyszer pisilt be a lakásba, akkor is azért, mert nem figyeltem a jelzéseire.

2017. ápr. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az igen 1. te aztán hasznos válaszokat adsz :"D
2017. ápr. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!