Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatartók! Ti nem féltek...

Kutyatartók! Ti nem féltek attól, hogy Ti vagy a gyermekeitek valami súlyos betegséget kaptok el kedvenceitektől? Cikk lejjebb linkelve!

Figyelt kérdés
[link]
2017. ápr. 3. 20:49
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
A leírt betegségek jó részére vannak védőoltások a kutyának. Egyébként egy oltott, rendszeresen féregtelenített és élősködő elleni védelemmel rendesen ellátott kutyától kb 0 a valószínűsége, hogy elkapjunk valamit.
2017. ápr. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
94%

Újabb provokàló kérdés tőled.

Nem. Nem félek.

2017. ápr. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Na most nyilván aki nem putriban tartja bolhásan férgesen oltatlanul a kutyáját hanem ad annak az egészségére az nem kell igazán tartson az ilyesmiktől. Azaz gondolom, én még sosem tartottam hogy az oltott, féregtelenített, rendszeresen külső élősködők ellen spot on-t kapott kutyáimtól elkapok valamit. Azért nem hagyom hogy a számba belenyaljon de nem habbuborékban nőttem fel és soha nem kaptam még el tőlük semmit. Ezért kell nagy gondot fordítani az ő egészségükre is.


De persze a Jani bácsi udvarában hátul tartott oltatlan férges bolhás méteres láncon lévő kutyusról biztos nem mondható el hogy nem kapok el tőle semmit. Ez viszont nem a kutya hibája.


Egyébként én jobban félek hogy elkapok valamilyen betegséget a buszon vagy nyilvános wc-n, orvosi rendelőben mint a kutyámtól.

2017. ápr. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
88%
Ezen betegségek amúgy annyira nem szoktak megjelenni, hogy van a listában olyan, amiről soha nem is hallottam még, pedig 15 éve kutyázom. Kb. annyira reális ezektől félni, mint attól, hogy szalmonellás leszel a főzéstől, vagy hogy elkapod a tetanuszt, ha hozzáérsz a cipőd talpához. Az általános higiéniás szabályokat betartva ezek nem jelentenek veszélyt.
2017. ápr. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ember betartja az állattartással kapcsolatos általános szabályokat, figyel a kutyára és önmagára is, akkor semmivel nem nagyobb a veszély, mint bármilyen más háziállat tartása esetén. Sőt, a macska tartás pl. talán veszélyesebb.
2017. ápr. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy gondolom,hogyha egy állat be van oltva, féreghajtva is van rendszeresen és egyéb élősködők ellen is védem folyamatosan, akkor semmi bajom nem lesz tőle, ha az ágyamban alszik sem.

Több nyavalyát elkapsz egy idegentől a buszon, mint a kutyádtól, aki a fenti módon van kezelve.

Én nem félnék.Nem nagyon van olyan háziállat,akitől betegséget kaphatunk el,ha jól van tartva.

Bár nekem sikerült egy üdítő kivételt kifognom, szallmonellát terjeszt az a faj az emberre(rá nem veszélyes).De mindig alaposan kezet mosok és betartok mindent vele kapcsolatban , így az évek során vele sem volt baj, nem adott át semmit nekem.

2017. ápr. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Elhiszem, hogy bizonyos betegségek ellen vannak oltások, de például sétáltatás közben sok mindenbe beleléphet a kutya, más kutyáktól elkaphat valamit, sőt már olyat is láttam, hogy egy kutya megette egy másik eb ürülékét, amely szintén súlyos fertőzésforrás lehet, amely később akár az emberre is átterjedhet.
2017. ápr. 3. 21:02
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
És a gyerek meg ugyanúgy belelép mindenbe, hozzányúl mindenhez és felszedi akár a kutyaszart is, de mindegy. Kérdező, minden csak nézőpont kérdése, mivel te így látod, ezért téged semmi sem fog meggyőzni az ellenkezőjéről, ahogy engem se.
2017. ápr. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
97%

A gyerekem 3 évesen a gilisztát úgy ette mint a gumi cukrot.


Ilyen alapon:

Rúgd ki a férjedet mert a cipőjén behoz valami...


Ekkora hülyeséget életemben nem hallottam..

Látszik hogy nem kutyatartó vagy...

2017. ápr. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Mit kapnék el tőle? Pozitív élet meglátást? :D Rám férne


És te nem félsz hogy elkapsz valamit a gyerekedtől? Valamelyik családtagodtól? Barátodtól?

ÚRISTEN!!! Ki ne menj az utcára!!! Bacilusok!!

2017. ápr. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!