Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusomat valószínűleg...

ElekTamás88 kérdése:

A kutyusomat valószínűleg elütötték, mennyire lehet súlyos a probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Leírom az egész történetet, kérném a véleményeteket, mit tegyek.

6 év alatt kissé kiismertem a kedvencemet, vannak kritikus időszakai évente, amikor kanos. Ugyebár lehet érezni a kutya szagán, illetve viselkedése komolyan megváltozik. Ekkor sajnos keresi a kiutat, hogy valahogy megszökhessen. A mai nap is ez történt. Délután elmentem otthonról, ekkor még a madarakat ugatta, majd amikor haza értem, a szomszédom kerítése előtt feküdt. Rászóltam, hogy figyeljen fel, és jöjjön haza. Ekkor a kutyusom feltápászkodott és elkezdett haza sétálni, bicegve. Szüleim már ezelőtt észre vették, hogy eltűnt a kutyus, ezért kinyitották a kaput. A kutya viszont nem akart haza jönni, hanem tovább, sietve bicegett a másik szomszédomig. Édesapám ölben hazahozta. A hátsó lábán látok egy horzsolást, egy kicsit vérzett, de ráállt, és mozgatta. Bal első lábára is rááll, de inkább felemeli és sántítva közlekedik. Belső vérzése szerintem nincs, legalább is én úgy gondolom. A vérveszteség miatt, úgy gondoltam megitatom. A kutyus az udvar közepén feküdt szomorúan, gondoltam sokkos állapotban lehet, így hát a nevén szólítva óvatosan közeledtem felé. Először simogattam, próbáltam felmérni az állapotát. 5 perc kedveskedés után a szájához tartottam a kezem, hogy megnyalja-e, de kissé furcsán nyelt, úgy mint ha egy ember kiszáradtan nyel. Nem a saját itatójából adtam neki vizet, ugyanis az magas, egy közepes tányérba öntöttem neki vizet. Elutasította, viszont próbáltam ráerőltetni, hogy igyon, úgy hogy először az ujjamat nedvesítettem be vízzel, ezt nagy nehezen elfogadta, lenyalta az ujjamról és az orráról vizet. Eljátszottam vele ezt úgy 10 alkalommal, majd falánk módon megitta a kb 2-3 deci vizet. Többet nem kért, most nézelődik, viszont nem akar megmozdulni, ezt nem is erőltetem neki. Ránézek még egy párszor, ha továbbra sem mozdul irány holnap az állatorvos.

Súlyos lehet a probléma?



2016. júl. 14. 23:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudjátok hogy szökős ilyen kanos időszakában, miért nem vittétek már el rég ivartalanítani?

A leírtak alapján nincs komoly baja szerencsére, de egy utólagos állatorvosi ellenőrzés ekkor sem árthat.

2016. júl. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%

Az biztató, hogy legalább pár decit ivott. De holnap orvos szerintem mindenképp. Ha nincs komoly gond, akkor legalább megnyugtat, ha pedig mégis van, akkor egy életre bűntudatotok lenne, amiért nem vittétek el. Drukkolok, hogy minden rendben legyen!


És ha már úgyis állatorvos, szerintem érdemes lenne átgondolni az ivartalanítást. Igaz, hatéves a kutya, nem mondom, hogy fiatal, de még évekig Veletek lesz, ha minden jól megy. Neki is, Nektek is jobb lenne...

2016. júl. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, teljes mértékben igazat adok az ivartalanítás témában, hát jól átgondolom ezután!

FEJLEMÉNY: nagyon szomjas lehetett a kutya, ugyanis a második tányér vizet is megitta, így gondoltam rápróbálkozok egy kis nasival is. Szétnéztem a hűtőben (ugyanis vidéki, házikosztos kutya), találtam úgy 10dkg szeletelt szalámit, pikk-pakk megette, az egyik szeletre tettem úgy 5 szem étkezési tengeri sót, hiányzó ásványi anyag minimális pótlása érdekében. :-)

Kapott még egy tányér vizet, amibe csak belenyalt, de ott hagytam mellette. A hátsó lábát mozgatta (vakarózás), egy kicsit jobban átvizsgáltam telefon vakuval, a hátsó lábán nem horzsolás volt, hanem vérfolt...a farkáról. Úgy lettem figyelmes erre, hogy a farkán a sebet és környékét tisztára nyalogatta. Első lábát is terhelte egy kicsit, ugyanis félig ülő-fekvő pozícióban figyelte a kutyus a reakciómat és várt némi szeretetet, nyugtatást tőlem.

Remélem nem lesz komoly probléma, a család szívéhez nőtt nagyon a kutyus.

2016. júl. 15. 00:20
 4/16 anonim ***** válasza:
73%
Olyan nagyon a szívetekhez nőtt, hogy a szökést megakadályozni luxus, dokihoz vinni luxus... Ha nálatok ilyen a szeretet, milyen sora lehet annak, akit utáltok?
2016. júl. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%

Hát, én nem értelek.

Ha ilyen állapotban találom a kutyámat, fel sem merül bennem a gyakori kérdések, hanem fogom és viszem az állatorvoshoz.

Nem értem, ez mitől nem egyértelmű mások számára?

Az ivartalanítást már meg sem említem...

2016. júl. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
47%

Olvastátok, vidékiek.... Szalámival tömik, állatorvos csak akkor ha esetleg a belei lógnak, ivartalanítás luxus... És ez még a jobbik eset mert legalább kap enni, és ránéznek néha.

Kérdező: VIDD ÁLLATKÓRHÁZBA!!! És ne adj neki szalámit, mert nem neki való.

2016. júl. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó, ezzel a vidékizéseel leállnék. Senkinek nem teszel jót azzal, hogy rögtön lenézed, aki vidéken lakik, főleg mivel regeteg olyan ember, aki konkrétan kutya (vagy macska, ló, akármi) mentéssel foglalkozik, az vidéken él, mert nyilván nem Budán vesz az ember olyan otthont, ahol egyszerre lehet 8 sajátja, meg még ideiglenes. :)


Másrészt ezek szerint nyilván lehetne a belvárosban napi 10 percre levitt idegbeteg csivavák, rommá szaporított trendi francia bulldogok, meg minden irányba kakáltatott yorkik alapján megítélni minden városi kutyatartót?


Nyilván mindenhol vannak gondok, de ez a "nem panel nyolcadikon laksz, uhhhhh, ősember" mentalitás enyhén sznob és nem is célravezető.

2016. júl. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
30%
Valamennyire egyetértek az előző 84%-ossal. Nyilván nem kell általánosítani, de akkor is mindig ez megy ha valaki panelban tart kutyát, pedig nekem 2 is van és nagyon jól érzik magukat, mégis azok szoktak a legjobban beleokoskodni akinek kint van a kertben és max. a moslékot löki elé. Természetesen van aki a kertben, sőt a faluvégi kutyával is úgy bánik ahogy kell, de sajnos akárhányszor vidéken járok 99%-ban nem ezt látom hanem őrjöngő kutyákat, kikötve, moslékkal etetve, és oltást sem kapnak a kutyák. Sajnos a kérdező sem orvoshoz viszi a kutyáját hanem a gyakorin kérdezősködik, mikor olyasmi felmerül hogy elütötték a kutyáját...
2016. júl. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Na megérkeztek az egy pofonos hozzászólók is..

Először is tisztázni szeretnék pár dolgot, nem ismertek, nem tudjátok milyen körülmények között lakok, és a kutyámat sem. Vidéki vagyok, nem paraszt, egy rendezett, modern kertes házban lakok. Város 30km-re van tőlem, őszintén mondva fogalmam sincs hol van ott állatorvos, még sohasem volt szüksége egyik kedvencemnek se állatorvosi segítségre, nálunk van egy olyan szokás, hogy évente jön az állatorvos, minden oltást bead.

A témában szereplő háziállatom a harmadik kutyám. Az első kutyám 16 évig élt, úgy gondolom már természetes halállal hunyt el. Második kutyám úgy 5 évig élt, édesanyám felelőtlen hibájából megszökött és eltűnt.

A jelenlegi kutyám ahogy írtam 6 éves. Egy erőtől duzzadó, boldog, játszós, engedelmeskedó, valamit kiegyensúlyozott életet él, a 1000m3-es udvarunkon szabadon, s nem 4 fal között, avagy megkötve. Nem agresszív, egy kicsit sem. A 2 hónapos keresztfiamat szívbaj nélkül ráhagynám egyedül, bárki és bármi ellen megvédené.

Az hogy luxus-e a szökést megakadályozni, erre a válaszom nem! Mióta ez a kutya van nálunk, immár a harmadik kerítésünk van, már átalakítás is van rajta, hogy ne tudjon rajta kimászni, valahogy mégis kiszökött.

Az, hogy én mivel etetem. Házikoszt..tudjátok mi az? Emberi fogyasztásra alkalmas ételt adunk neki, nem moslékot! Emberi fogyasztásra szánt ételnek sokkal magasabb kritériumai vannak, mint egy konzerves, avagy szárított sz*rnak. Száraz, vagy tejbe áztatott kenyér, csont, hús, hentesárú.

Illetve, nekem van az állattartással egy bizonyos elvem. Kutya dísz állat? A kutya egyértelműen ragadozó..ugye? A ragadozót zárd be a lakásba, mert neki az a természetes élőhelye..gratulálok. Van egy álattenyésztő ismerősöm, aki kaukázusi kutyákat tenyészt, vásárol fel. Rengeteget panaszkodik, hogy rossz a vérvonalja a kutyáknak, kövér, rövid, hosszú, magas, avagy túl alacsony. Tudjátok miért? Nem a természetes élőhelyén vannak, sőt nem is olyan feladatokat látnak el (pásztor, vadász..stb). Az én kutyámnak a feladata megvédeni a telkünket a betolakodóktól - ugatva jelez, nem támad! -, valamint édesapám tart 5-10 baromfit, azokat szem előtt tartja. Az, hogy néha ránézek, az azért van, mert nem kell vinnem sz*rni, hugyoztatni.

Ivartalanítás luxus? Nem, egy kicsit sem luxus, viszont jogos a kérdés. Engem egy kicsit sem zavar, a kutyámnak van szaga, nincs velem egy szobában. Az ivartalanítás ugyebár a szökést akadályozta volna meg. Nem szerettük volna "megcsonkítani", inkább több százezret költöttünk 2 vadonatúj kerítés építésére, sajnos nem jött be.

A kutya élőhelye: fedett részen van egy hatalmas kutyaólja, ásványgyapot szigetelő anyaggal szigetelve, télen egy kicsit sem fázik benne. Nyáron ha melege van, engedek egy nagy ládába vizet és magát lehűti, egyébként nyáron az udvar közepén alszik esténként.

2016. júl. 15. 13:18
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, sok mindenben van igazad, de a kajában nagyon nem. Magad írod, hogy a kutya ragadozó.

Így hát elsősorban húsra (vagy főleg húsból készült élelemre, mint egy JÓ táp) van szüksége, és nem emberi fogyasztásra szánt kajára. Kenyérre, tejre, hentesárura, fűszerekre aztán végképp nincs, ezek nem tesznek jót neki.

Én pl. hússal etetek, de valóban hússal, nem szalámival és hasonló feldolgozott, tartósítószeres kajával.


Sétálni vinni pedig kell a kerti, vidéki kutyákat is.

2016. júl. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!