Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám neki ment egy másikna...

A kutyám neki ment egy másiknak, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval gondoltam kiülök a parkba olvasni, a kutyámat elengedtem mert behívható és nem agresszív, a kutyák többnyire nem érdeklik. Arra jött egy ember egy kis pincserrel, tudom róla hogy agresszív. Elődzör nem csinált semmit a kutyám, a második alkaommal közel volt és oda rohant. Szereti a kutyákat kis-nagy kutyával eljárszik, viszont a kis vakarcs nekiugrott, a kutyám meghátrált de a kicsi ment tovább, ezt a kutyám nem nézte el és elkezdte csipkedni, gazdája forgott vele és próbálta távol tartani az enyém, mikor oda értem többször bocsánatot kértem és elvittem a kutyám. Nem hiszem hogy baja lett a kicsinek, de aggódom érte. Az ember nem szólt semmit, viszont arra gondoltam hogy ha legközelebb találkozunk megkérdezem hogy minden rendben-e a kutyussal. Szerintetek ennyi elég hogy kiengeszteljem?

2017. ápr. 4. 08:21
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Amúgy mindig figyelek a kutyámra, hogy senkinek ne okozzon problémát, de itt most figyelmetlen voltam és rossz kutya jött épp. A kutyám jól megszidtam, most a sarokban ül és nyöszörög, enni sincs kedve szóval szerintem tanult az esetből.
2017. ápr. 4. 08:24
 2/16 anonim ***** válasza:

Erre csak azt tudom mondani, hogy a kutya a jelenben él. Nem a jövőben, nem a múltban, hanem az adott pillanatban. Nem azért gubbaszt a sarokban, mert a tettein elmélkedik.

Máskor figyelj jobban oda és ne csodálkozz ha elterjed a parkban, hogy Te vagy az a bunkó gazda az agresszív kutyával.

2017. ápr. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A kutyám nem agresszív, az övé viszont igen amit valszeg' az egész város tud.
2017. ápr. 4. 08:41
 4/16 A kérdező kommentje:
de akkor rákérdezzek hogy hogy van, vagy elég hogy bocsánatot kértem?
2017. ápr. 4. 08:45
 5/16 anonim ***** válasza:

"mikor oda értem "

Ez a baj. Nem hallottál még elhívásról, letiltásról, ilyesmiről? Egyáltalán nem behívható a kutyád.

A bocsánat kérés már megvolt. Viszont ne csodálkozz, ha híre megy, hogy neveletlen a kutyád.

2017. ápr. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
nem érdekel ha híre megy, más kutyája sem jobb. Először elhívni próbáltam, nem figyelt rám. Nem mertem rögtön oda menni mert akkor felbátorítottam volna. Amúgy velem is történt már ilyen, hogy más kutyája rohant oda, mondjuk én csak az egyiknél haragudtam, mert meg sem próbált tenni semmit csak dumált tovább én meg szenvedhettem a kutyájával. Az volt itt a fő probléma hogy a másik kutya közöttem és a kutyám között volt.
2017. ápr. 4. 09:22
 7/16 anonim ***** válasza:

Erősíts rá a behívásra és tiltásra a saját kutyádnál. Ha olyan kutya jön, amelyikhez nem akarod odaengedni, ne engedd oda, illetve ha probléma kezd kialakulni, azonnal hívd el onnét.

Azt írtad ugyan, hogy behívható, de később azt is, hogy nem az. Ez lenne a feladat: megtanítani a megbízható behívást, ill. tiltást.

2017. ápr. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
de ennek semmi köze a kérdéshez ez pillanatnyilag nem segít rajtam. A másik kutya miatt aggódom. Azért írtam hogy behívható mert mindig oda jön ha hívom, akkor is ha kutyát lát, még soha nem rohant oda más kutyához. Viszont ez most nem érdekel.
2017. ápr. 4. 09:49
 9/16 anonim ***** válasza:

Csipkedte... Mi baja lenne? Semmi. Még ha összeverekednek sem szereznek komoly sebet! Ha nagyon durván verekszenek lesznek kisebb nagyobb sebeik, de ez is hamar helyrejön (nyilván kezelni kell). Van a komoly harc (pl mikor a piteket verekedtették) sok kutya sokáig tépte egymást és ott sem pusztult bele a legtöbb, pedig gondolom azok nem is kezelték őket...

Szal a kérdésedre. Semmi nincs a kutyájával. Gyanus még a szőre se jött ki, nem hogy a bőr felszakadt volna.

Viszont a kutyád nem behívható! Nekem staff keverékem van. Ha rászólok akkor is jön ha épp játszik egy kutyával. Nagyon ritka amikor másodjára kell szólni. Tudja harmadikra már bünti van.

Valamint ha rászólok hogy nem, akkor az nem. Nem megy el kutyához, emberhez, nem megy ki az útra a járdáról. Kicsit foglalkozz ezekkel.

2017. ápr. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A kérdésedre a válaszom: Ha találkoztok, kérdezz rá, hogy van a kutya. Aztán majd kiderül, hogy a gazdáját sikerült-e kiengesztelned, vagy sem.
2017. ápr. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!