Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet az oka, hogy az...

Gyakorikérdező86 kérdése:

Mi lehet az oka, hogy az összes kutya halva született?

Figyelt kérdés

Akartam egy Magyarországon elég híres tenyésztőtől kutyát vásárolni. Azt mondta, hogy ebből a pároztatásból, amire én vártam, az összes kutyus halva született.

Szerintetek új tenyésztőt kellene keresnem? Vagy egy ilyen eset bárkinél előfordulhat? Ez ugye nem azt jelenti, hogy mondjuk hibás a génállomány?

Nagyon sok pénzt kér a kutyákért, amit nem is sajnálok érte, de most ezen az eseten azért elgondolkodtam... :(


2017. ápr. 5. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Biztos, hogy új tenyésztőt keresnék. Ha csak nem valami komoly komplikáció adódott, akkor bizony elgondolkodnék, hogy mennyire komoly az a tenyésztő akinél csak úgy halva születnek a kiskutyák.
2017. ápr. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a legjobb tenyésztőknél is előfordulhat. Ahogy az embereknél is előfordul a halva születés és nem csak rossz génállomány miatt...
2017. ápr. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen sajnos előfordul, és ez nagyon gyakran nem a tenyésztő hibája. Lehetett komplikáció, lehet, hogy csak azzal az egy szukával van gond, ez sok tényezős dolog. Állatorvosi véleményt kérhetsz, gondolom ha tenyésztő, akkor konzultált az esetről állatorvossal.
2017. ápr. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bárkinél előfordulhat sajnos, bár azért szerencsére nem gyakori. Például akitől az én egyik kutyám van, nála a következő alom ugyanattól az anyakutyától úgy született, hogy császározni kellett, mert az első baba elakadt valahogy a szülőút szájánál és rendesen nem is indult meg a szülés. Ha nem veszi észre időben, hogy baj van, akkor az összes kicsi meghalt volna, de még a szuka is rámehetett volna. Így csak ez az egy született halva, illetve a közvetlenül mögötte levő nem maradt életben, de így is maradt 7 egészséges kölyök.

Ha egyébként szimpatikus a tenyésztő és a hely, akkor érdemes bővebben utánaérdeklődnöd, hogy pontosan mi történt, mi okozta a dolgot. :(

2017. ápr. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2017. ápr. 6. 07:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az anya HPV fertőzött. Ez sajnos a legjobb helyen, a legnagyobb odafigyelés mellet is előfordul.
2017. ápr. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!