Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A félelemből született agressz...

A félelemből született agressziót ki tudják nevelni a kutyámból, a kutyasuliban?

Figyelt kérdés

Amikor voltunk az állatorvosnál, határozottan azt mondta, hogy nem. De en nem akarok h ez így maradjon.

6 éves magyar vizsla, fel éve került hozzánk. 5 evet családban élt le, de ott nem volt rózsás élete... Aztán a házaspár elvált es öt ott hagyták, mert újítottak a hazat, es azert nem hozhattuk el, mert őriznie kellett a gépeket. Az utolsó fel évben amit ott töltött, annyiból állt, h jo esetben megetették (mi is vittünk neki kaját) egész nap egyedül volt (mindig elmentünk meglátogatni) hétvégén amikor külföldről hazajött a "gazdi" valószínűleg kapott egy verést. (Meg tőlem is félt, tegnap is megijedt tőlem)

Azóta elvesztette egy kicsit az emberekkel a bizalmat.

Ki lehet ezt belőle nevelni?

Igazából mostanság, sok embernek oda kapott, teljesen látszik rajta h csak fel, es nem akar bántani. Azóta csinálja ezt mióta egyszer visszavittem a régi telekre, mert megkért a gazdája, es en hülye meg elvittem...



2016. jún. 21. 09:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Olyan kutyaiskolában, ahol értenek a rehabilitációhoz, meg lehet ezt oldani. De tényleg érteniük kell hozzá, nem csak csinálniuk, mert a félelem, a bizalomvesztés a legnehezebben megoldható viselkedési problémák közé tartozik.

Arra készülj fel, hogy egyrészt sokáig tart ezt kiszedni a kutyából, másrészt nem lehet eltörölni a múltját, nyomokban benne maradhat élete végéig, de az aktív félelem megszűntethető, lehet nyugodt és normális élete :)

2016. jún. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Remélem ilyen kutyasulit ajánlottak nekünk, mert erre fog rámenni az egész zsebpénzem... Persze nem sajnálom ra az időmet es a pénzemet, csak attól félek, h lehuznak :(

Nekünk egy Szabadbattyáni sulit mondtak jónak. Láttam a végeredményt, egy schnauzert szocializáltak, es tényleg nagyon barátságos lett :))

2016. jún. 21. 14:12
 3/11 anonim ***** válasza:
29%
Szabadjon kételkednem a végeredményben. Igen komoly és sorozatos trauma kell ahhoz, hogy egy vizsla agresszív legyen.
2016. jún. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem kell, néha bőven elég, ha nem nevelik. Kollegám egy ideje dolgozik egy vizsivel, hét éves, sebészetre rágta a gazdit... Semmi trauma nem érte, csak minden rá volt hagyva, gazdi elég bizonytalan, abszolút nem fegyelmezős jellem, a kutya meg ivaros kan, lakásban, csak rövid pórázon sétáltatva, szó szerint egy idegroncs volt, mire lehozták, látszott a szemén, hogy nincsenek neki otthon teljesen. Kölyökkortól gazdinál, szeretetben nevelkedve. Sajnos ilyen is van.
2016. jún. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#3 nem agresszív alapból egyáltalán, semmi gond nincs addig amíg valaki rosszul nyúl hozzá. Es igen tudom, h nincs ilyen h rosszul nyúl hozzá, meg kell tanulnia. A hasát nem szereti ha oda nyúlnak
2016. jún. 23. 01:08
 6/11 A kérdező kommentje:
Egyébként meg leírtam h hétvégente kapott valószínűleg... Ha most akarok neki valamit tiltani, es ahogy kell felemelem a hangon es kicsit fölé magasodik, fület farkát behúzva átmegy 2D-be, es becsukja a szemet :( ilyenkor mindig megsimogatom, es mindig meg szoktam nyugtatni
2016. jún. 23. 01:43
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezzel frankón belesimogatod a félelmet, ne csináld. Megdicséred azért, mert fél valami olyantól, amitől nem kéne. Naná, hogy nem múlik el. Most kb. az p fejében ez úgy játszódik le, hogy te megfenyíted, hogy nagyon megvered, ő összehúzza magát, mire te megdicséred és mégsem vered meg. De azt hiszi, hogy akarod, holott csak rászóltál, mert hülye volt.

Egyszerűen csinálj úgy ilyenkor, mintha nem rettegne. Észre fogja venni, hogy az, hogy rá lett szólva, nem azt jelenti, hogy meg akarják verni. De ehhez az kell, hogy lássa, hogy újra és újra nem történik meg, amitől fél. Dolgozza fel szépen az információt, de mindenféle egyéb maszlag meg simi meg miegymás nélkül.

2016. jún. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Rendben akkor máskor így lesz. De mindig olyan rossz érzés, h fel tőlem:(
2016. jún. 23. 15:39
 9/11 anonim ***** válasza:
Ne csinálj belőle érzelmi kérdést. Ha sajnálod, akkor ő úgy fogja érezni magát, mint aki tényleg sajnálatra méltó. Nézd tárgyilagosan a helyzetet, és egyszerűen mutasd meg neki, hogy nincs mitől félnie. De ne végtelen és ráömlesztett szeretettel akard, mert úgy nem fog menni. Neki elsősorban most egy erős vezetőre van szüksége, aki mellett biztonságban érezheti magát.
2016. jún. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
Mi van a kutyussal? Szerintem foglalkozz vele nagyon sokat még simogasd és beszélj hozzá, hogy minél jobban megbízzon benned 😃 🐕
2016. júl. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!