Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék, hogy a kutyám...

Mit tehetnék, hogy a kutyám ne húzkodja, tépkedje ki a bokrokat, virágokat az udvarban?

Figyelt kérdés
Már 3 éves lesz a dalmatánk. Két évig mindent körbekerítettünk, az idén megpróbáltuk hogy levesszük ma kerítést, mert hát nem szép látvány. Azt hittem már megjött az esze, de nem.. Egy ideg vagyok, mert már 2 bokrot megint kinyírt. :( Imádom őt, de most nagyon kivagyok rá. Hallottam valami spray-ről ami elriasztja, de hatásos? Vagy van valami természetes módszer? Kerítést nem szeretném már visszatenni ha van más lehetőség. Köszönöm előre is!
2017. ápr. 6. 08:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Le van fárasztva minden nap? Ha nincs, azért gyepálja a növényeket mert unatkozik.
2017. ápr. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát nem igazán. Erre mi is gondoltunk. Napi egyszer van kivéve futni, de ez nem elég neki, azt tudom, de sajnos ennyire futja az idő.. Valami ötletet azonban szívesen fogadnék.
2017. ápr. 6. 09:15
 3/7 anonim ***** válasza:

Kutyaiskola, sportolás, tanítás (a szellemi munka sokkal jobban lefárasztja), bandázós séta, sok játék (huzakodós, ha egyszer azt szereti :D), mindezt aktívan, pörgősen, 100% egymásra figyeléssel, nem csak úgy tessék-lássék. Egy-másfél óra alatt le lehet zúzni egy kutyát annyira, hogy ne akarjon rongálni, csak ki kell tapasztalni, mit szeret, mitől fárad.

Plusz ha meglátod, hogy akár csak picit is hozzányúl olyanhoz, amihez nem kéne, határozott tiltás, értse meg, hogy nem piszkálhat meg minden, ami a szája elé kerül.

2017. ápr. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pedig pont az elkerítést akartam javasolni, többek között. :)

Unatkozó kutyára jellemző egyébként az a tevékenység.

Mennyire van lekötve az energiája? Mennyit sétál, tanul naponta?

Megfelelő lefárasztás, lemozgatás után lehetne őt a lakásban, vagy nyáron külső kennelben tartani arra az időre, míg nem tudjátok felügyelni, nem vagytok otthon.

2017. ápr. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Trafó1 ***** válasza:
Vagy egy belső kerítést húzol fel, vagy láthatatlan kerítés a megoldás.
2017. ápr. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Igyekezni fogunk.
2017. ápr. 6. 11:53
 7/7 anonim ***** válasza:

A kutya rombol, mert frusztrált, mert sok az energiája, amit nem vezetsz le.

A kutyádnak sok energiája van, amit ha nem kötsz le, ő levezeti valahogy. Jelen esetben a kerteden, de inkább ez, minthogy szökjön. De mikor dalmatát választottál erre gondolnod kellett volna, hogy napi 1-2 órás séta nulla lesz neki.

2017. ápr. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!