Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tenyésztők fizetnek adót az...

A tenyésztők fizetnek adót az eladott kiskutyik után?

Figyelt kérdés

Tudom h hülye kérdés , de egyszer csak felvetődött bennem gondoltam hát megkérdezem:P

Kell nekik adót fizetni utánnuk ?


2010. máj. 12. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha cégszerűen ezzel foglalkozik, ad számlát, stb. akkor igen.
2010. máj. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Akiteki ***** válasza:
56%

Adót fizetni a jövedelem után kell.

Ha én levonom a kutyákból származó bevételeimből a kutyákra fordított kiadásaimat, akkor mehetek segélyért az önkormányzathoz.

A szaporítókra meg bizonyítsa rá valaki, hogy mennyit adtak el. Papír nincs róla.

2010. máj. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem , köszönöm a válaszokat.Am ne értsetek félre nem akarom h fizetni kelljen utánna ez csak úgy felvetődött bennem...
2010. máj. 12. 20:55
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Én nem fizettem egy Ft adót sem, igyis veszteséges volt az első alom! Nemhogy még az apehnak is fizessek!

Az adásvételi szerződésekben "ajándék"-ot irtam, azaz nincs semmilyen irásos nyoma annak, hogy pénzt kaptam volna a kutyákért.

2010. máj. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Akiteki ***** válasza:

Értem én, persze!

Csalni sem kell, én minden számlát elteszek, az adásvételi szerződésekbe pedig beírom a valós árat.

Havonta 50 ezer forintot költök csak a kajájukra. Ahhoz jön még az oltások, a spot-on, a kiállítások. A fedeztetés, a kölykök felnevelése.

Évi 2 alomnál, még ha az összes kölyköt jó áron adom el, akkor is 3-400 ezer mínuszban vagyok.

De hát ez egy ilyen szenvedély. A horgászokat sem kérdezi senki, hogy mennyi halat esznek, hogy megéri-e a drága pecabot.

2010. máj. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Őszinte véleményem szerint: Ne fizessenek ha IGAZI tenyésztők! A mai világ nem tőlük fog csődbe menni!! Nekem tenyésztőtől van kutyám s ha nem fizet, akkor is igazat adok neki. Az a sok sok szaporító mit fizet? :S
2010. máj. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

De mondom ne értsetek félre NEM AKAROM H ADÓT FIZESSENEK A TENYÉSZTŐK!!! Csak azé érdekelt h kell-e nekik mert manapság már lassan a levegővételért is adót kell fizetni...

Dehogy akarom h a normális tenyésztőknek fizetni kelljen , akkor megint csak a szaporítók járnának jól...

2010. máj. 13. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!