Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya 9 órát szobakennelben?

Kutya 9 órát szobakennelben?

Figyelt kérdés
Befogadtam egy 3 hónap körüli Staffi jellegű kutyust. Most a húsvét miatt 2 hetet vele tudok lenni, de utána dolgoznom kell, így 9 órát lenne egyedül. A szobakennel megoldás lehet az első idődzakban, hogy ne tegyen kárt magában még egyedül van? Nincs szívem az utcán hagyni, a menhelyek tele. Tudom, hogy nem a legjobb​ megoldás, de napi 3 sétával pelussal működhet?
2017. ápr. 7. 16:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
9 órát nem fog ki bírmi. Baleset lesz
2017. ápr. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Nem magában fog kárt tenni,ha egyedül van.A kennel hülyeség.A pelus meg még annál is nagyobb.Zárd ki az előszobába,ott nem tud nagy kárt csinálni és legyen neki egy jó masszív játéka,ami biztonságos(nem tudja lenyelni)!
2017. ápr. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A bepisilés nem zavar, csak ne rágjon szét kábeleket, vagy ne nyissa ki az ajtót és egye meg a takarítószert... Nem tudom, hogy ez mennyire kínzás neki, eléggé bűntudatom van, de nem tudok mást:(
2017. ápr. 7. 16:38
 4/13 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem ez nagyon sok, próbáld meg lefedni a kábeleket, a tisztítószereket meg rakd el. A szobakennel nagyon kicsi, szerintem keress valami megoldást.
2017. ápr. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%
Próbáld bezárni míg dolgozol egy biztonságos helyre, ahol nincsenek kábelek, tisztítószerek. Legyen játéka, amiket rágcsálhat, munka előtt vidd el egy nagyobb sétára. Lelkiismeret furdalásod meg ne legyen, így is jobb helye lesz mint egy menhelyen.
2017. ápr. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
37%
Azt kellene megtudni mennyire rágós fajta, az enyém kölyöknek sem volt az, inkább a cipőket hordta szét... ha rág akkor fürdőszoba, vagy előszobába lehet bezárni esetleg a kábeleket eldugni előle.
2017. ápr. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%
Ha hozzászoktatod előtte a szobakennelhez, nem pedig rögtön bevágod 9 órára tök egyedül, semmi baja nem lesz. Szeretni szokták, sok kutya jól érzi magát benne, ennek kizárólag a szoktatás a kulcsa. Nálam a legtöbb kutya (saját, ideiglenes, panziós, akármi) magától járkál be aludni oda napközben is, mert jó kis zárt "kuckó". Ha ezt az érzést erősíted benne, hogy az az ő saját védett pihenőkuckója, és sok jutifalattal, bent etetéssel, éjszaka benne altatással (ami ugye már hosszabb idő) megkedveli, akkor az a 9 óra sem egy folyamatos nyüszögés lesz, hogy jaj, be vagyok zárva. Maximum akkor lesz kis hiszti, amikor pisilnie kell, vagy nagyon unatkozik, de nem fogja magát úgy érezni, mint akit börtönbe csuktak.
2017. ápr. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
12%
Valóban baromság szegény staffit bezárni
2017. ápr. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
6%

Azért mert felelős állattartó vagyok?


Amúgy nem panelben élek, kertes ház.


Nem tudom hogy egy ilyen rövid szőrű kutyát miért akarsz kint tartani, mikor télen -15--20 fok is van. Egy szigetelt bélelt kutyáz se védi ilyenkor. Arról nem is beszélve hogy egy ilyen emberközpontú fajtát kint tartani megfontolandó

2017. ápr. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%

Az első perctől szoktasd a ketrecbe. Ahogy előttem leírták, azon a módon.

Túl sok itt az olyan hozzászóló, akinek az a kutyatartás a jó, ahol a kutya mindig valakivel van, vagy éppen amig a gazda dolgozik, az ebgyerek garázdálkodhat az udvaron, mert az a szabadság. Aztán jön a károk felmérése, rohanás az orvoshoz, mert valamit megevett.

Szánj rá időt, hogy kellően lefáradjon munkába menet előtt és amikor hazaérsz.

2017. ápr. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!