Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az íny felhúzása a kutyáknál...

Az íny felhúzása a kutyáknál minden esetben agressziót/elrettentést/"ne közelíts" jelzést jelent? Vagy vannak olyan testbeszéd kombinációk, ahol nem?

Figyelt kérdés

#íny #agresszió #íny felhúzás
2017. ápr. 8. 18:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A puszizás is lehet kontroll, a pitem is így irányítgatja a többi kutyát, ha van rá módja. Kedvesen bunkó :D Odébb szokta őket nyalni onnan, ahol szerinte nem kéne lenniük.

De lehet nyugtató nyalogatás is, merthogy nyilvánvalóan elég felfokozott állapotban van a gyerek, ha így megnyomorgatja a kutyát.

Mindenesetre szerintem ott vágták el a videót, ahol a kutya felpattant és odébb ment, mert baromira elege lett :)

2017. ápr. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Igen azt olvastam a Shibákről, ha nekik nem tetszik valami visítanak mint a fába szorult féreg. Köszi a válaszokat.
2017. ápr. 8. 21:43
 13/13 anonim ***** válasza:

Az enyém is ha hazaérek és veszettül csóvál, ugrál és majd szétesik örömében szokott vicsorogni.


De normális felnőtt kutyáknál is látható ez, ha kölyök, fiatal domináns kutyák túl hevesen közelednek hozzájuk. Mint a kiskutya orrának finom ráharapása, úgy a vicsorgás is egy kulturált jelzés, hogy a hebrencs kölyök visszavegyen a provokáló közeledésből. Ez nem agresszió, nem is elrettentés vagy elzavarás, csak finom ledominálás.

2017. ápr. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!