Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen hamar lettetek túl rajta?

Milyen hamar lettetek túl rajta?

Figyelt kérdés
Volt egy másfél éves kutyusom aki mérgezésben (fagyálló)a mai napon meghalt. borzasztóan rosszul volt, szenvedett. két nap alatt történt az egész, voltunk állatorvosnál utána állatkorházba de nem tudták megmenteni, leállt a vesélye. még az is lehet hogy szándékos volt, mert egyszer történt hogy kizártuk véletlen és utána már rohant be (nem ugrált ránk stb amit szokott) és csak ivott. utána ugye kiderült mi történ vele.. de a szomszéd kutya egesz nap kint van még sincs semmi baja, ez meg hogy lehet ha az egyik kutya beleiszik a másik meg nem ? és egy cicánk ( őt is nagy nagyon szerettem) ugyanígy halt meg. anyira hiányzik, nagyon szerettem, sokszor mikor hamentem arra gondoltam hogy várni fog és télleg ő volt a mindenem és nem tudtam elképzelni mi lesz velem nélküle.és még annyira fiatal volt, és annyira különleges volt Ő nekem. tudom hogy az segít ha olyanokkal beszélek akik tudom hogy megértik, és segített is de akkor is. mikor leszek túl rajta? mikor tudok esetleg egy új kutyát befogadni? mert szeretnék de most nehéz elképzelni hogy valaha is legyen Ő utána, ráadásul mi van ha vele is ez történik? nagyon sokat sírtam mert mikor elbúcsúztunk tőle akkor is olyan szomorú volt és haza akart jönni velünk. bcsi hogy ennyit írtam (akár még tudnék is) csak nagyon zaklatott vagyok. tudnátok tanácsot adni vagy csak elmesélni a ti történeteteket?

2017. ápr. 8. 23:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyerek voltam még, olyan 12 lehettem. Reggel nem iskolába mentem, hanem tanulmányi versenyre így kicsit késöbb indultam mint szoktam és játszottam a kutyákkal indulás elött. Mivel a verseny 1 órára volt tőlünk és kb 1-2 órát tarthatott így én értem haza elsőnek. Már a kapun kívülről láttam, hogy az egyik kutyánk fekszik a földön és nem mozdul a másik pedig sír mellette. Amikor bementem csak annyit láttam, hogy a szája habzott és a szemem még nyitva van de már alig mozgott. Épp haldokolt. Gyerek voltam, nem tudtam sok mindent tenni felhívtam a szüleimet de őket se tudtam elég hamar elérni. Ők értesítették az állatorvost aki kijött de akkor már teljesen mozdulatlan volt a kutya, meghalt. Nagyon nehéz volt feldolgozni, mert ő volt az első családi kutyánk és a testvére. Hetekig szomorú voltam miatta, teljesen kedvtelen mindenhez. Mai napig sajnálom és hiányzik. Hasonló korban lehetett mint a tied volt, még nem volt két éves. A legroszabb az egészben pedig az volt, hogy a testvérét kb 2 hónappal késöbb ugyan úgy megmérgezték. Nagyon nehéz volt feldolgozni, megviselt és nagyon dühös voltam. A környéken nem ők voltak az egyetlen áldozatok, közel 15 kutyát mérgeztek meg amit mai napig nem tudok felfogni, hogy miért. Valószínűleg zavart valakit a kutyaugatás, de akkor miért költözik kertvárosba.

Az eset után kutyát csak 9 évvel késöbb vállatunk újra, de más háziállatunk sem volt kb 6-7 évig. Most pedig mielött újra kutyánk lett, az egész kertet bekameráztuk.


Sajnálom ami veled ás a kuytáddal történt, kitartást.

2017. ápr. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A fájdalom, habár idővel enyhülni fog majd, örökké érezni fogod. Hiányozni fog, akárcsak most.

Én ezúttal a cicám elvesztéséről tudok neked mesélni:


2 hónappal ezelőtt altatták el. Májusban lett volna 8 éves. Veseelégtelensége volt.

Elég későn hoztam meg a döntést. Decemberben derült ki nála a betegség, az orvos már akkor altatta volna. De akkor nem engedtem, inkább adtam neki a gyógyszert és kapott diétás tápot is. Úgy tűnt, használ, és volt még néhány boldog hete. Január végére viszont már annyira leromlott az állapota, hogy enni és inni sem akart magától, csak úgy nyomtam bele fecskendőből mindent. De már az is csak fájdalmat okozott neki, mert tele volt fekélyekkel a szája. Csont és bőr volt már. Úgyhogy egy este elvittem. És ott voltam vele végig a rendelőben. Simogattam és beszéltem hozzá, mialatt szépen elaludt.


Még most sem bírom felfogni és elviselni, hogy már nincs itt. Nem tudom, hol van és mi van vele, boldog-e vagy sem. És ez a legszörnyűbb. Ami pedig a legjobban fáj, hogy még nagyon fiatal volt, sok szép, boldog éve lehetett volna mellettem, de az élet kegyetlen és nem kímél senkit sem, neki csak 4 hónap jutott itt velem, és az se volt olyan boldog és felhőtlen, mint az azelőtti 7 éve az előző gazdáinál.


Ami nekem segített, az az volt, hogy beszéltem róla, és kiírtam (vagy legalább is megpróbáltam) magamból a fájdalmat. Tettem ki róla fényképeket a szobában, és a kedvenc helyeit a lakásban érintetlenül hagytam. A kedvenc paplanját sem mostam ki, rajta van még a kis szőre, és érzem rajta az illatát.

2017. ápr. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és a bátorítást!:)nekem is nagyon hiányzik és szerintem életem végéig fog mert ő volt az első olyan kutya aki ugymond az enyém volt. már nem vagyok olyan kicsi tehát nekem kellett vállanom érte a felelősséget, etetést itatást és így sokkal nehezebb. mert amikor a cicámat elvesztettem akkor még kisebb voltam, ráadásul egy cica más. nem azt mondom hogy ne hiányzik úgy, mert még most is hiányzik, csak őt nem kell sétálni vinni, nem kell annyira vigyázni rá mint egy kutyára. ő ˝szabadabb˝. de szeretnék mindenképp majd új kutyust mert nm tudom elképzelni hogy évekig ne legyen.
2017. ápr. 9. 00:16
 4/5 A kérdező kommentje:
#2 neked is köszönöm! én eddig úgy gondoltam még a facebookomba se lépek be mert ott is ő volt a jelszavam, és akkor bőgtem már amikor megcsörrent kint a tálja. de lehet hogy jobb ha emlékezek rá és kirakom fényképét vagy lerajzolom stb..próbálok menekülni az elől hogy emlékeztessem magam a hozzá kapcsoló emlékeken keresztül a halálára , mert nem tudom olyan rossz érzés de megpróbálom! és én is annyira sajnálom hogy csak ezt a másfél évet tölthettem vele mert nagyon szerettem és nagyn jó, aranyos kutya volt..
2017. ápr. 9. 00:23
 5/5 A kérdező kommentje:
aki még tudna írni tanácsot/történetet az kérlek írjon!
2017. ápr. 9. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!