Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok arról hogy a...

Mit gondoltok arról hogy a kutya előtt kell mindig lenni séta közben?!

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam hogy az a legfőbb dominancia hogy a kutyát amikor sétáltatja az ember, akkor maga mögött kell vinni, nem szabad hagyni hogy az ember elé menjen, mert akkor azt érzi hogy ő a főnök. Ha meg az ember mögött sétál, akkor az egyfajta megalázkodás, hogy ő alárendelt szerepben van és a gazdi a főnök.


Én ahol lakok egy ilyen embert nem láttam aki a kutyája előtt sétál, általában fordítva tapasztaltam ezt. Szerintetek van ennek valami jelentősége, vagy attól is lehet jól nevelt és szót fogadó a kutya séta közben ha hagyjuk hogy előre menjen és szaglásszon?!


2010. máj. 13. 10:30
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
95%
én jobb szeretem, ha mellettem van, ha mögöttem lenne, nem látnám mit csinál....de ha normálisan közlekedik (általában azért nem húznak :) ), akkor mehet elől is
2010. máj. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

hogyne!


ha járdán megyek vele, nem mehet előre, csak mellettem.

ha fűben, nagy területen vunk, mivel elengedni nem tudom, simán megengedem, h előre menjen. sőt ha épp nagy dolgát akarja elvégezni, előre is fut, pedig úgyis megvárnám:))

szót fogadó kutyus így is, persze van h füvön mögöttem jön, aztán előrerohan, utána hozzám, megint lemarad..:)nem lehet neki mindig megálljt parancsolni, szerintem az egyik kutyának sem jó.

meg ha érzi a szagokat, és épp előrébb van a szimatolni való, szaladjak előre, h előtte legyek?nem fogok, ha előre fut, úgyis megvár:)

2010. máj. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
77%
Én se láttam még olyan kutyát aki a gazdája mögött menne. :D Inkább előtte xD Vagy mellette. :)
2010. máj. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Akiteki ***** válasza:
77%

Érdekes séta lenne magam után vonszolva a kutyát.

Kissé túlkapás, a hülye amerikai könyvekben és filmekben látottak alapján.

2010. máj. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
82%

Ez egy jó nagy marhaság, kínjukba már nem tudnak mit csinálni az írók, hogy eladják a szemetüket...


Az a lényeg, hogy a kutya ott és úgy menjen, ahogy én akarom. Nem fogja magát dominánsnak gondolni akkor se, ha előttem megy, mert én küldtem előre, tehát éppen az parancsomat teljesíti.

2010. máj. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Nem hiszem hogy marhaság, mert megy egy műsor a Natgeon-n a Csodálatos kutyadoki, vagyis a kutyákkal suttogó... :))


Elég nagy híre van a műsornak és az a csávó tényleg tudhat valamit, olvastam pár pár dolgot róla. Neki ez az elve hogy az embernek a kutya előtt van a helye, vezető, falkavezér pozicióban. Igaz én ezt a valóságban nehezen kivitelezném, mert elég kicsi a kutyám és én is jobban szeretem látni merre megy, szóval kicsit előre szoktam engedni.


Csak kíváncsi voltam hogy esetleg valaki alkamazza-e ezt a módszert.

2010. máj. 13. 11:12
 7/30 A kérdező kommentje:
De az ilyen kiképzett őrző / védő kutyáknál is azt láttam hogy a gazdájuk lába mellett mennek és nem mögötte. Pedig azok aztán kemény kutyák :)
2010. máj. 13. 11:14
 8/30 Akiteki ***** válasza:
57%

Na erről beszéltünk. Amerika filmek meg könyvek.

Telistele marhaságokkal.

2010. máj. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 Akiteki ***** válasza:
82%
A lábnál követés az engedelmességi képzés része, nem őrző-védő gyakorlat. Az iskolán kívül csak nagy forgalmú utcán alkalmazzuk, értelme nincs ekkora koncentrációra kényszeríteni folyamatosan a kutyát. És ő ekkor sem mögötted halad, hanem mindig melletted.
2010. máj. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
77%

ez a kutyákkal suttogó faszi az, amelyik elektromos nyakörvvel kényszerítette engedelmességre a kutyát????? hát ha rá akarsz hallgatni :S


nem linkelem a videót, mert a National Geo leszedette a youtuberól

2010. máj. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!