Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyik napról a másikra bekatta...

Egyik napról a másikra bekattant kutya?

Figyelt kérdés

A tesómék kutyájáról van szó, 5,5 éves kutya sokat foglalkoznak vele, mindene megvan stb. Aztán egyik nap kint homokoztak a gyerekek a kutya az első ajtónál feküdt (a ház másik oldalán) majd hátra ment a hintaágyhoz (ott voltak a szülők, én is) ott is feküdt kicsit majd a gyerekek elkezdtek motorozni, a kutya utánuk futott és letépte az egyiket a motorról. Össze marta a kis hátát :( Semmi előjele nem volt, a nagy 6 a középső 4 a kicsi 2,5 éves. A gyerekek minden nap motoroznak eddig soha rájuk sem morgott a kutya... Most meg :/

Én sokkot kaptam, de szerintem a gyerekek is.

Miért tesz ilyet egy kutya? Mi kattan be nála ilyenkor?



2017. ápr. 10. 12:03
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi lesz most. Ugye a kórház jelentette, most karanténban van a kutya. Aztán nem tudom hova kerül vagy mi lesz vele.

A gyereknek nagy szerencséje volt, a fejébe is harapott, ha egy kicsit lentebb kapja el, átharapja a torkát.

2017. ápr. 10. 12:55
 12/33 anonim ***** válasza:
71%
Valami nem volt oké a kutya nevelése során. Hogy mi, azt ennyi info alapján nem lehet megmondani.
2017. ápr. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
78%

Lehet betegség (valami gyulladás az agyban pl.), lehet a nem megfelelő tartás (séták hanyagolása, nevelés hanyagolása) következménye, hogy stresszes volt a kutya, és valami apróság beindította, ez esetben voltak jelek, csak nem vették észre, vagy nem foglalkoztak vele, illetve lehetett valaminek a féltése (pl. tárgy, hely, ember/gyerek, szomszéd kutya - szintén nevelési hiba), és most így hirtelen nem jut eszembe más, de vannak még opciók.

Érdemes lenne szakemberrel megnézetni, először állatorvossal (nem kijáróssal, ehhez jól felszerelt rendelő kell), aztán ha ő mindent rendben talál, akkor viselkedési problémákra specializálódott kiképzővel.

2017. ápr. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Ja, betegség lehet pl. epilepszia is akár, az is csinálhat ilyeneket, hogy a kutyának hirtelen elmennek otthonról. Vagy agydaganat. Vagy fertőzés. Vagy a franc tudja. Szóval ezer oka lehet az ilyen viselkedésnek már csak orvosi oldalról is, ha meg viselkedési probléma, akkor talán még több lehetőség van. De valami oka biztosan van.
2017. ápr. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Semmi jele nem volt. Naponta volt sétaltatva, kutyaiskolába is jártak vele. Minden nap játszottak vele, főleg a gyerekek. Minden nap szeretgették, még a házba is bemehetett. Kinti-benti kutya volt.
2017. ápr. 10. 15:18
 16/33 anonim ***** válasza:

A túlszeretett kutya simán lehet agresszív. Ez nem úgy működik, hogy ha csak szeretik, akkor majd ő is csak szeretni fog.

De ez az egész így csak találgatás, nézessék meg szakival, az a tuti.

2017. ápr. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
0%
Egy dolgot azért nem értek. Leharapja a gyereked fejét egy kutya, kórház, rohanás, meg minden, de te itt lógsz a gyakorin? Nem kamu kérdés ez?
2017. ápr. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem érted. A testvére gyerekei.
2017. ápr. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

Berni pásztor??? Az életben nem találkoztam még agresszív bernivel.

Itt több lehetséges válasz lehet, pl ráléptek, megijedt vagy szimplán megijedt. Epilepszia, agyvérzés, agydaganat is lehet. Most láttam egy kutyust (más fajta) interneten, hogy az addig emberekkel oké kutya egyszer csak kipécézett magának egy embert , illetve nem is embert, csak úgy tűnt, és kergette a semmit, nem volt ott semmi. Ő agydaganatos pl.

De idegrendszeri probléma is lehet, ami amúgy ritka de előfordul.

Esetleg - bár ez nem ennél a fajtánál jön elő - beléptek a gyerekek a privát szférájába, és mivel nincs falkasorrend, így ő így jelezte a területét.

Lehet túlzott energia, ami nincs levezetve, ez rengeteg kutyára mondható, hogy ha le van fárasztva, kenyérre lehet kenni, de ha túlteng benne az energia, feszül,szorong akkor hajlamos kiadni magából a környezetében.

Veszettség ellen gondolom be van oltva, ugye?

2017. ápr. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Mi lett a kisgyerekkel? Kutyával?
2017. ápr. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!