Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogylehet leszoktatni a...

Hogylehet leszoktatni a kutyát arról hogy ne ugráljon?

Figyelt kérdés
eddig olyan ügyesen kezdett leszokni de most újra kezdte ...
2010. máj. 13. 11:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mikor ugrál, amikor hazaérsz? addig ne szólj hozzá, ne vegyél róla tudomást, amíg nem nyugszik le
2010. máj. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
62%

attól függ

én például,amikor nagyon elfajult a kutyám,kiképőkhöz fordultam,kutyaiskolába vittem

ott sok mindent megtanultam

ezzel kapcsolatban pedig azt mondom,tapasztalat alapján,hogy

rakd rá a nyakörvét és a pórázát,és vidd egy olyan személy közelébe,akire mindig felugik

amikor felugrik,akkor rántsd FELFELé a pórázt

így a kutya nem érti,hogy miért rántod fölfelé,amikor fölugrik,ez neki kellemetlek

csináld meg többször

és ne feledd FELFELÉ

szólj,ha jutottatok valamire:D

2010. máj. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

szia.

Én úgy szoktattam le az enyémét hogy megsimogattam, és amikor rám ugrott abbahagytam,csak annyit mondtam hogy nem,és hátat fordítottam neki.Ha megint felugrott ugyan ezt csináltam.Nem kellett 10perc és meg tanulta hogy nem szabad.

Chow-chow kutyám van.

2010. máj. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hátat fordítasz neki, nem szólsz hozzá, nem nézel rá.

Mikor abbahagyja visszafordulsz, ha nem ugrik és leül akkor jutifalat.Ezt addig, amíg magától rá nem jön, hogyha nem ugrik, akkor kaja.

2010. máj. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
15%
El kell kapni a mellső lábait, erősen tartani, és kilökni a hátsókat. Mivel tartod, nem üti meg magát, csak baromi rossz érzés neki. 2-3x elég megcsinálni.
2010. máj. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én az első megoldásra szavazok :)Hátat kell neki fordítani,ha nagyon nem bírsz vele akkor szó nélkül lökd le egy kicsit,de ne szólj hozzá és ne teremts vele szemkontaktust,mintha ott se lenne.5 perc múlva,ha lenyugodott már foglalkozhatsz vele.Előbb utóbb leszokik róla,ha látja,hogy nem ér el vele semmit. Ha a vendégekre is ugrál velük is beszéld meg,hogy tegyék ugyanazt.
2010. máj. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

akkor ugral ha haza erunk oromeben. A baj az hogy nem regen volt it az elozo gazdija annyira orultek egymasnak hogy hagyta hogy ugraljon ra.... Na ettol kedve most ugral.

Arra szeretnem megtanitani hogy a ket eloszobaba bent lehet de a szobakba nem mehet be.

Ha csukva az ajto nem is jon be de ahogy nyitva egybol...

A konyhaba is neha neha bejon de azert ott az ajto el ul.. Mar egy honapja gyakorolom vele. Az a baj hogy amig koltoztunk es pakoltunk mindenhova bejohetett nem gondoltam vegig hogy nehez lesz leszoktatni... En rontottam el azt tudom:(

2010. máj. 13. 12:19
 8/11 anonim ***** válasza:
18%

Kétféleképpen tanul az állat:jutalom-büntetés

Ha ágaskodik lépj rá a hátsó lábára,és mondd azt eréjesen:NEM SZABAD ne túl durván lépj oda de mindenképpen kellemetlen élmény társuljon hozzá.Néhány alkalom elég lesz meglátod.

2010. máj. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Alapszabály, hogy hazaéréskor nem üdvözöljük a kutyát. Rá sem nézünk. Üdvözöljük a többi családtagot, lepakolunk, kezet mosunk, pisilünk, aztán ha lenyugodott, magunkhoz hívjuk és megszeretgetjük. És az előttem levől írják jól, hátat kell neki fordítani, esetleg finoman eltolni, de semmiképpen sem ráparancsolni, megrántani, stb.


Legalábbis én annak a módszernek vagyok a híve, amiben nem alkalmazunk fizikai kényszert (lábralépést, meg rángatást) a kutyával szemben, hanem rávezetjük arra, hogy mit akarunk tőle, és rávesszük, hogy önszántából tegye amit akarunk.

2010. máj. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ugrálás: Én is úgy szoktatam le ,hogy hátat fordítotam neki és ha ugy is ugrált akkor síkitotam mintha fájna leült megfordultam juti falat. Fontos,hogy szólj a látogatoidnak ők se hagyák, hog ugráljon és ne is üdvözöljék rögtön 5 perc és lenyugszik.


Szoba: Én erre ugy tanítotam ,hogy leültetem a küszöbre és marad parancsot alkalmaztam ott maradt juti falat később a játékait is bedobtam ha nem ment érte megkapta ha igen furi hangot adtam ki "áááá" rámfigyel és tudta,hogy rosszat csinált. .


Remélem segítetem sok sikert.

2010. máj. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!